preloader

Boğaz'a Karşı Denizin Lezzetini Yaşamak: Del Mare

01.12.2021
Boğaz'a Karşı Denizin Lezzetini Yaşamak: Del Mare

Yazı Boyutu:

2003 yılında kurulan ve 200 yıllık tarihi dokusu ile otantik bir gastronomi deneyimi sunan Del Mare, lezziz deniz mahsullerini içeren menüsü ile ziyaretçilerine Boğaz’a karşı denizin lezzetini deneyimleme imkânı sunuyor.

Kurulduğu 2003 yılından bugüne İstanbul’a lezzet ve keyif katan Del Mare, deniz mahsullerine odaklanan menüsüyle İstanbul’un en güzel semtlerinden Çengelköy’de misafirlerine hizmet veriyor. Boğaza nazır tarihi bir binada konumlanan Del Mare, Şef Tuğçe Mirza Canik’in koordinatörlüğünde lezzeti deneyime dönüştürüyor.

Boğaz'a Karşı Denizin Lezzetini Yaşamak: Del Mare

Çengelköy’ün en güzel noktalarından birinde yer alan Del Mare, deniz ürünleri menüsü ve bulunduğu konumu ile bütünleşik bir deneyim sunuyor. Boğaz’ın en güzel noktasında tüm İstanbul’a hakim Boğaz manzarası ile misafirlerine öğle ve akşam yemekleri için keyifli, dingin, leziz ve özel hissettiren bir deneyim sağlıyor.

Deniz Mahsulleri ve Del Mare Dokunuşu ile Hazırlanan Lezziz Mezeler

Mutfak felsefesini, yerel, taze ve iyi malzeme üzerine kuran Del Mare’nin mutfağı Tuğçe Mirza Canik ve ekibinin yönetiminde. Tuğçe Şef, Çanakkale, Bozcaada ve Urla gibi bölgelerden tedarik ettiği mevsimsel otlar ve deniz ürünleri ile menüde dinamizm sağlıyor. Del Mare’nin menüsündeki lezzetler arasında ıstakoz, istiridye gibi kabuklular, İstanbul mezesi topiğin orijinal hali ile sunumu, Cunda usulü çiğ enginar, kuşkonmaz borani gibi Del Mare dokunuşu ile hazırlanan mezeler öne çıkıyor.

200 Yılı Aşkın Bir Tarihi Doku

İyi yemek, iyi servis, eşsiz bir konum ve iyi manzaranın bir araya geldiği Del Mare’nin bulunduğu bina tarihi bir geçmişe sahip. 1800’lü yıllarda Osmanlı tarafından inşa edilen ve fil ambarı olarak kullanılan binaya, 1900’lü yıllarda bir baca eklenerek ispirto fabrikasına dönüştürülmüş.

Boğaz'a Karşı Denizin Lezzetini Yaşamak: Del Mare

200 yıllık tarihi dokunun hakim olduğu Del Mare, 2003 yılında kuruldu ve genç iş adamı Uluç Akbaşoğlu yönetimde hizmet vermeye devam ediyor. 12:00 – 23:00 saatleri arasında mutfağı ile hizmet veren ve saat 02:00’a kadar açık olan Del Mare’nin şarap kavında yerli ve yabancı markalardan seçilmiş özel bir seçki bulunuyor.

{773109}

Del Mare’de özel günler, iş yemekleri ve grup yemekleri için ayrılan özel bölümlerde Tuğçe Mirza Canik, sizler için sevdiğiniz lezzetlerden oluşan özel menüler de hazırlıyor. Grup rezervasyonlarına özel salonlar için Del Mare ile iletişime geçmeniz yeterli.

Del Mare, Boğaz manzarasının eşlik edeceği lezzet deneyimi için Avrupa yakasından gelecek misafirlerine özel tekne hizmeti de sağlıyor. Del Mare’de keyifli bir yemek deneyimi için rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın!

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları