• Arama

En İyi Cilt Bakım Maskeleri

Cildinizin tüm ihtiyaçlarına cevap veren en iyi maskeleri inceleyin.

Güzellik rutininin olmazsa olmazı cilt bakım maskelerinin son zamanlarda bu kadar popüler olmasının bir nedeni var elbette! Genişlemiş gözenekler, elastikiyet kaybı, belirgin kırışıklıklar, kuru, donuk ve cansız bir cilt veya ton eşitsizlikleri; şikayetiniz her ne ise, hızlı ve etkili çözüm sunuyor, cilde anında S.O.S bakım yapıyorlar. Farklı ihtiyaçlara yönelik en yeni ve en etkili bakım maskelerini OGGUSTO okurları için bir araya getirdik.

 • 1/10
  DETOKS ETKİLİ VE GÖZENEK KÜÇÜLTÜCÜ

  Caudalie Instant Detox Mask (130 TL)

  Fransızlar, ona “date” maskesi diyor! Detoks etkisi yaratarak cildi anında pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme kavuşturan maske, aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırıyor. İçeriğindeki üzüm posası, drenaj etkili aktif içerikler, pembe kil ve kahve; ciltte birikmiş toksinleri emiyor ve gözenekleri derinlemesine arındırıyor. Lavanta, bergamot, papatya, adaçayı, selvi, maydanoz, mür ve sandal ağacı olmak üzere 8 esansiyel yağdan oluşan aromatik kokteyl, cilde yenileyici, yatıştırıcı ve arındırıcı etki sunuyor.

  Nasıl Uygulanıyor? Haftada 2 defa cilt temizlenip kurulandıktan sonra yüze ince bir tabaka halinde uygulanıyor. 5-10 dakika bekletildikten sonra su ile durulanıyor.

 • 2/10
  TAZELEYİCİ VE CANLANDIRICI

  Origins Flower Fusion Raspberry Refreshing Sheet Mask (25 TL)

  Ahududu aromalı bu tek kullanımlık maske muhteşem kokusuyla yalnız cildi değil, duyuları da tazeliyor. %100 bambu olduğu için ciltte yumuşak bir his bırakan kağıt maske içeriğindeki doğal çiçekler ve esansiyel yağlarla cildi derinlemesine beslerken tazelenmiş ve canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

  Nasıl Uygulanıyor? Tek kullanımlık kağıt maske, yırtılmaması için dikkatle açarak temiz cilde uygulanıyor. Ciltte 10 dakika bekletildikten sonra çıkarılıyor. Kalan ürün cilde masaj yaparak yediriliyor, durulanmıyor.

 • 3/10
  ARINDIRICI VE AYDINLATICI

  Darphin Lumière Essentielle Instant Purifying and Illuminating Mask (285 TL)

  Cilde ışıltı kazandıran iki adımlı maske, birinci adımda cildi toksinlerden ve solgun görünüme sebep olan kalıntılardan arındırırken; daha yumuşak, temiz ve berrak bir cilt sunuyor. İkinci adımda ise E Vitamini, yosun karışımı, hiyalüronik asit ve esansiyel yağlar ile cildi derinlemesine besleyerek aydınlatıyor. 

  Nasıl Uygulanıyor? Haftada 1-3 defa uygulanabilen maskenin ilk adımındaki arındırıcı maske ciltte 5 dakika bekletildikten sonra durulanıyor. İkinci adımdaki aydınlatıcı maske ise ciltte 5 dakika bekletildikten sonra fazlası cilde masaj yaparak yediriliyor, durulanmıyor.

 • 4/10
  SIKILAŞTIRICI VE İNCE ÇİZGİ GİDERİCİ

  Kiehl’s Ginger Leaf & Hibiscus Firming Mask (230 TL)

  Sabah anında daha sıkı hissedilen bir ciltle uyanmanızı sağlayan bu gece maskesiyle yer çekimine meydan okumak mümkün! Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan, kadifemsi dokulu maske, uygulandığı andan itibaren ciltte sıkılaşma etkisini hissettiriyor. Güney Afrika’da yetişen Hatmi çiçeği ve Vietnam’a özgü zencefil yaprağı özü içeren maske ince çizgilerin görünümünü de azaltıyor.

  Nasıl Uygulanıyor? Haftada 5 güne kadar, temiz cilde geceleri uygulanıyor. Gece boyunca ciltte kalan formül, sabah nazikçe temizleniyor.

 • 5/10
  NEMLENDİRİCİ VE GÜÇLENDİRİCİ

  Chanel Hydra Beauty Masque De Nuit Au Camélia 

  Uykuda cildi yeniden yapılandırma ve dış etkenlere karşı güçlendirme özelliği olan nem maskesi, kamelya ve mavi zencefil özleriyle cildi neme doyururken; çinko, bakır ve magnezyumla cilde oksijenin daha iyi nüfuz etmesini sağlıyor. Uygulandığı anda kremden suya dönüşen dokusu ciltte ağırlık hissi yaratmıyor.

  Nasıl Uygulanıyor? Cilde ihtiyaç duyulan sıklıkta uygulanabilen maske, akşamları cilt bakım rutininin son aşaması olarak kendi aplikatörü yardımıyla dudaklar dahil tüm yüze sürülüyor. Durulanmayan maske, parmak uçlarıyla dairesel hareketler eşliğinde cilde yediriliyor.

 • 6/10
  ANTI-AGING ETKİLİ

  Estée Lauder Advanced Night Repair Concentrated Recovery PowerFoil Mask (495 TL)

  Markanın ikonik serumu Advanced Night Repair’in formülü ile zenginleştirilmiş 4 adet 2 parçalı folyo kaplı maske, tüm yaşlanma belirtilerini gözle görülür şekilde azaltmak için gece boyunca çalışıyor. Maskenin iç katmanı çevresel faktörlere karşı cildi korumaya yardımcı olurken; dış katmanı yüksek performanslı yeni PowerFoil teknolojisi ile cilde daha hızlı etki ederek canlı, ışıltılı ve genç bir cilt görünümü sağlıyor.

  Nasıl Uygulanıyor? Haftada bir defa akşam temiz cilde uygulanan folyo maske ciltte 10 dakika bekletildikten sonra çıkarılıyor, kalan ürün cilde masajla yediriliyor.

 • 7/10
  LEKE GİDERİCİ VE YENİLEYİCİ

  Peter Thomas Roth Pumpkin Enzyme Mask (360 TL)

  Üçlü peeling etkisiyle güçlü soyucu özelliğe sahip maske balkabağı enzimleriyle enzimatik peeling etkisi sağlayarak cildi pürüzsüzleştirirken, Alpha Hydroxy Acid (AHA) ile kimyasal peeling etkisi sunarak cildi soyuyor ve yeniliyor. Alüminyum oksit ise cilde parlaklık ve aydınlık kazandırıyor. Leke görünümünü en aza indirme özelliğine sahip maske cildin güneşe karşı hassasiyetini artırdığından uygulandığı dönemlerde yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanılması gerekiyor.

  Nasıl Uygulanıyor? Haftada 1 veya 2 defa temizlenmiş cilde ince bir tabaka halinde uygulanıyor. Islak parmak uçları ile nazikçe dairesel hareketlerle cilde masaj yapılıyor. Cildin hassasiyetine göre 3-7 dakika ciltte bırakıldıktan sonra durulanıyor.

 • 8/10
  OLGUN CİLTLER İÇİN DOLGUNLAŞTIRICI

  Orogold 24K Collagen & Caviar Mask (1.999 TL)

  Tedavi edici ve yeniden yapılandırıcı özelliği olan 24 ayar altın parçacıkları içeren lüks dokulu maske, yaşlanan cildin hacim ve sıkılığını geri kazanmasına yardımcı oluyor. Hücresel yenilenme sürecini hızlandırarak taze ve genç görünümlü bir cilt sunan maske; havyar, kolajen ve aloe ile dokuların elastikiyetini geri kazanmasını ve kolajen kaybının yavaşlatılmasını sağlıyor.

  Nasıl Uygulanıyor? Haftada bir defa temiz cilde uygulanan maske, 10 dakika bekletildikten sonra su ile durulanıyor.

  SATIN AL

 • 9/10
  YATIŞTIRICI VE ONARICI

  Dr. Jart+ Shake & Shot Soothing Rubber Mask (50 TL)

  Bir “shot” güzellik iksiri almaya ne dersiniz? Bu eğlenceli maske tıpkı bir kokteyl içeceği gibi hazırlanıyor. İçeriğindeki K3 vitamini ile hassas ve tahriş olmuş cildi anında yatıştırmak, beslemek ve onarmak için çözüm sunan karışım; güneş sonrası cildi rahatlatmak ve kaybettiği nemi kazandırmak için de birebir. 

  Nasıl Uygulanıyor? Ampul sıvı ve kıvam verici olmak üzere iki karışımdan oluşan tek kullanımlık maske, kabın içine dökülüp çalkalanarak elde ediliyor. Göz ve dudaklar dışarıda tutularak cilde eşit bir katman şeklinde uygulanıyor. 10 – 15 dakika bekletildikten sonra ciltten nazikçe sıyrılarak çıkarılıyor. Durulanmıyor, ürün fazlası ciltten nemli bir pamuk yardımıyla temizleniyor.

 • 10/10
  AKNE KARŞITI

  Dermalogica Charcoal Rescue Masque (375 TL)

  Aktifleştirilmiş Binchotan kömürü ile aşırı yağı, toksinleri ve diğer kirleticileri ciltten adeta mıknatıs gibi çeken bu maske, anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle akne bakımında önemli rol oynayan kükürt de içeriyor. Rosacea ve egzema dahil en hassas ciltlerin bile kullanabileceği maske kızarıklığı azaltıp, cilt yapısını güçlendirme özelliğine de sahip.

  Nasıl Uygulanıyor? Haftada 4 defaya kadar göz çevresinden kaçınarak temiz cilde uygulanıyor. 7-10 dakika bekletildikten sonra durulanıyor.