preloader

En Güzel Sömestr Kampları

En Güzel Sömestr Kampları

Yazı Boyutu:

Sömestr tatilinin en eğlenceli, en öğretici ve en yaratıcı kamplarını sizin için listeledik.

Öğrenciler için kışın en özel dönemi gelmek üzere. Yarı yıl tatilini hem eğlenceli hem de öğretici aktiviteler ile geçirmek çocukların gelişimi için çok önemli. Sömestr dönemi için planlamalarını henüz tamamlamamış olanlara yardımcı olabilmesi için Türkiye’nin çeşitli destinasyonlarındaki en eğlenceli, en öğretici ve en yaratıcı kampları; OGGUSTO olarak listeledik.

Doğa ve Kayak Kampı

En Güzel Sömestr KamplarıAkut Doğada Yaşam, sömestr dönemi için Doğada Yaşam ve Kayağı birleştirdiği bir kamp düzenliyor. İki dönem ve farklı yaş grubu için düzenlenen kampta; doğada yön bulma teknikleri, kış koşullarında hayatta kalma, iglo ve kar mağarası yapımı, kayak ve snowboard eğitimlerinin yanı sıra macera oyunları ve gece yürüyüşleri de yapılacak.

Tarih: 20 – 25 Ocak ya da 27 Ocak – 1 Şubat

Yaş: 8-12 ve 13-17

Gastronomi Kampı

En Güzel Sömestr KamplarıMutfak Sanatları Akademisi (MSA),geleceğine karar verirken aşçılık mesleğini yakından tanımak isteyen gençlere yönelik bir sömestr kampı düzenliyor. “Gençler İçin Profesyonel Mutfağa Hazırlık” programı ile genç şefler, hem MSA’nın profesyonel şeflerinden mesleği öğrenme şansını yakalayacak hem de 11 gün boyunca sürecek uygulamalı dersler ile mutfaktaki yeteneklerini keşfedecekler.

Tarih: 21 Ocak – 02 Şubat

Yaş: 15 – 17

{771654}

Uzay Kampı

En Güzel Sömestr KamplarıUzay Kampı Türkiye dünyadaki üçüncü; Türkiye, Ortadoğu, Güneydoğu Avrupa ve Batı/Orta Asya’da bulunan tek uzay kampı olma özelliğini de taşıyor. Sömestr dönemi Uzay Kampı Türkiye programında, katılımcılara uzayda yaşama ve çalışma hissini veren simülatörlerde deneyimler sunuluyor. Gerçek uzay mekiği içinde gerçekleşen aktivitelerde her bir takım üyesine, uzay mekiği komutanı, uçuş mühendisi ve uçuş yöneticisi gibi görevler veriliyor. Katılımcılar; bilgiyi paylaşma, problemleri beraber çözme ve takım halinde çalışmanın uçuş görevinin başarıyla sonuçlandırılması için ne kadar önemli olduğunu öğreniyorlar.

Tarih: 20 – 25 Ocak ya da 27 Ocak – 01 Şubat

Yaş: 9 – 15

{771540}

Matematik Kampı

En Güzel Sömestr KamplarıMatematiği alışılagelmişin dışına çıkaran, korkulu bir rüyadansa matematiği öğrencilere yaşatarak sevdirebilmeyi başaran Nesin Matematik Köyü, yarı yıl tatili için; Lise, Lisans ve Lisansüstü öğrencilere yönelik bir aratatil matematik kampı düzenliyor.

Tarih: 21 Ocak – 3 Şubat 2019

Yaş: 14 ve üstü – (Lise ve Lisans Öğrencileri)

{771540}

Yelkencilik Kampı

En Güzel Sömestr KamplarıMarmaris’e bağlı Karacasöğüt’te 2002 yılından beri “Yatılı Yelken Kampı’’ düzenleyen Global Sailing Academy, sömestr dönemi için yelken yapmaya merakı olan ve yeni başlayanlara yönelik "Temel Yelkencilik" ve yelken sporuna devam eden ve kendini geliştirmek isteyenler için "Yelkencilik" kampları düzenliyor.

Tarih: 27 Ocak – 2 Şubat

Yaş: 8 – 17

{771414}

Sanat Kampı

En Güzel Sömestr KamplarıÇizgi Çocuk Atölyesi yarı yıl sanat kampında, çocuklar Datça’nın eşsiz doğası içinde; resim, müzik, dans, heykelin bir araya geldiği sanat ile dopdolu bir atölye ortamı yaşayacakalar. Şehir yaşamının sanal dünyasından uzaklaşma imkanı bulan çocuklar, oyunlar ile hayalgüçlerini özgürce bırakarak şehirde yapamadıklarının tadını sanat ile çıkaracaklar.

Tarih: 27 Ocak 2019 – 1 Şubat 2019

Yaş: 5 – 11

Aile Kampı – Kars

En Güzel Sömestr KamplarıDoğu Ekspresi ile kar kaplı dağlardan tepelerden geçerek Kars’a ulaşıp, buz tutmuş Çıldır Gölü’nde kızak turu, Sarıkamış’ta kayak, Boğatepe Köyü ve Ani Harabeleri gezisi içeren Oyun Kampta oluşumunun sömestr turu tam ailece gezmeyi sevenlere göre

Tarih: 19 Ocak – 23 Ocak 2019 ya da 6 Mart – 10 Mart

Yaş: 3 – 12

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları