preloader

Örgü Desenli "Knit" Tasarımlar

Örgü Desenli "Knit" Tasarımlar

Yazı Boyutu:

Stiller arası ortak bir imza niteliği taşıyan örgü desenini evinizde kullanmanın 5 yolunu paylaşıyoruz.

Modada olduğu gibi dekorasyonda da bazı detay ve görünümler, zamana meydan okuyan cinsten. Farklı trend ve stillerin gölgesinde yitip gitmeden her sezon favoriler arasında olan bir görünümü konuşmak istiyoruz: Örgüler. Dekorasyonda hem doku zenginliği katan hem de stiller arası ortak bir imza niteliği taşıyan örgü desenini evinizin farklı köşelerinde kullanın ve materyaller arası çeşitlilik yaratmanın karakteristik gücünden ilham alın!

Modern, klasik, bohem ya da country… Yaşam alanınızın stilini tanımlamanızı istesek bize ne söyleyebilirsiniz? Evinizin dekorasyon çizgisi ne olursa olsun kış mevsiminin altını çizen ve o ihtiyaç duyduğumuz samimiyeti güçlendiren örgü desenleri, evin farklı köşelerine uyum sağlayacak derecede alternatiflere sahip. Gelin, bu kış da örgü trendinin peşine düşelim, cozy etkisini güçlendirelim!

1

Evin En Sevilenleri: Yastıklar

Örgü Desenli

Özellikle mevsim kış olduğunda dekorasyonda daha yumuşacık ve sarıp sarmalayan bir etki görmeyi seviyoruz, bu görünümün altını özellikle çiziyoruz. Koltuklar, berjerler, yataklar… Belki de küçük köşelerde minderlerden yepyeni oturma alanları…

Görsel: Habitat

Hemen her köşenin son dokunuşu olan yastıklar, örgü tasarımlarıyla hem yeni yıla hem kışın o dağ havası efektine iyi bir uyum sağlıyor. Farklı örgü tekniklerinin özellikle yastıklarda kendini gösterdiği bu sezon sadece kare ya da dikdörtgen değil, silindir ya da yuvarlak yepyeni yastık formlarında karşımıza çıkıyor. Bu daha eğlenceli ve yaratıcı görünümleri destekleyen yeni yastık formları, örgü alternatifleriyle daha da yumuşak ve tek renkle bile yeterince hareketli bir hava estiriyor.

2

Kışın Favori Parçası: Throwlar

Örgü Desenli
Alternatif örgü koltuk modeli: Moooi.

Pencereden izlemeyi çok sevdiğimiz kar ya da yağmur, kış mevsiminin seveni çok aktivitelerinden, kuşkusuz. Böyle bir havada sessiz bir günde, ister favori kitabınızın sayfaları arasında kaybolurken ister merakla beklediğiniz dizinin yeni sezonuna başlarken mutlaka bir battaniyeniz olmalı, değil mi? Yumuşak dokusuyla ön planda olan battaniyelerin hem görünümü daha güçlü hem de sıcak tutanlarından biri, örgü battaniyeler. Böyle tasarımları aynı zamanda koltuğunuzun belli bir köşesinde koltuk şalı görünümünde de kullarak dekoratif bir etki yaratmak mümkün.

Diğer yandan kullanım alanlarına bir diğer örnek yatak odanızın dekorasyonu için olacaktır. Bolca yastıkla süslediğiniz yatağınızda hareketlendirecek bir tekstil dokunuşu olarak örgü battaniyeler, ayak ucunda gelişigüzel bir yerleşimde dahi şıklık yaratmaya yetecek.

3

Biraz Farklılık: Aydınlatmalar

Örgü dokulu görmeye alışkın olduğumuz detayların başında aydınlatmalar gelmiyor elbette; fakat son yılların dekorasyon trendleri içinde hafifliği ve eğlenceyi çağrıştıran yepyeni örgü tasarımlar yok değil.

Görsel: Archiproducts

Örgü Desenli

Özellikle tavan aydınlatmalarına çok yakıştırdığımız örgü tasarımlar hem tatlı ve yumuşak bir ışık veriyor hem de kullanımı kolay bir aydınlatma anlamına geliyor. Diğer yandan özellikle yatak odalarına çok yakışan örgü formlu abajurlar, uygu öncesi ihtiyacınız olan loş ortamı biraz daha bohem hale getirecek bir öneri olarak sıkça tercih ediliyor. Elbette bu görünümün nostaljik bir dokunuşu da var!
Mekana göre aydınlatma tasarım fikirleri almak için tıklayın.

Bella Maison

Babu Coco

4

Loş Dokunuşlar: Mumlar

Örgü Desenli

Serin ve soğuk havalarda ortamı daha nazik ve hafif bir hale getirmek ve gözü de yormadan bir aydınlatma çözümü yaratmak için gün sonundaki dinlenme alanlarınıza mumları eklemek en iyi çözümlerden biri. Gruplar halinde ve irili ufaklı kombinasyonlar yaratarak oluşturduğunuz mum köşeleri ise kışın en favori görünümlerinden değilse nedir?

Görsel: Venora Candle Co

Mum köşeniz ya da orta sehpanızın üzeri için özellikle battal boylara çok yakışan örgü tasarımlı mumlar, renkli bir dekorasyon isteyenler için tek dokunuşla harikalar yaratacak önerilerden biri. Diğer yandan sofra tasarımlarınızda da şamdanlardan farklı bir şeyler yapmak isteyenlerin tercihi olabilir.

Laromita Decoration

ZM Dekor

5

Sofraya Buyurun: Amerikan servisler

Sofra dekorasyonunda son zamanlarda görmeye başladığımız örgüler, ilk olarak hasır iplerle başladı elbette. Ancak şimdilerde kışın ve yeni yılın da verdiği yetkiye dayanarak pamuk ipliklerle örülmüş örgü tasarımlara bırakıyor yerini. Minik bardak altlıklarıyla da zenginleştirebileceğiniz böyle sofralar için örgü Amerikan servisleri farklılık yaratıyor.

Görsel: Dunelm

Örgü Desenli

Daha büyük alternatifli ya da iki farklı renk kombinasyonlu kullanabileceğiniz Amerikan servisler, farklı bir doku ihtiyacı olarak kumaş peçetelerle birlikte kullanıldığında daha karakteristik ve stil sahibi bir sofra hazırlamanıza da imkân verecek; aklınızda olsun!

Gökçe Karaman Önemci
Gökçe Karaman Önemci Tüm Yazıları