preloader

Yaz Sonrası Cilt Bakımı İçin En Etkili 3 Uygulama

09.09.2019
Yaz Sonrası Cilt Bakımı İçin En Etkili 3 Uygulama

Yazı Boyutu:

Sonbaharda, ciltte oluşan problemlerden daha hızlı kurtulmanıza sağlayacak en yeni, hızlı ve etkili yöntemleri Medikal Estetik Doktoru Pınar Yozgatlı Karagülle yazdı.

Yaz mevsiminin cildimizde bıraktığı hasarların başında ölü hücre birikimiyle oluşan matlık, lekeler, nemsizlik, derinleşen kırışıklıklar ve yüz ovalindeki deformasyon geliyor. Cilt bakımımızı yoğunlaştırıcı ve güçlendirici olarak uygulatabileceğimiz ve bu problemlerden daha hızlı kurtulmamıza olanak sağlayacak en yeni, hızlı ve etkili yöntemleri Medikal Estetik Doktoru Pınar Yozgatlı Karagülle’den öğrendik.

Matlaştıran Ölü Hücrelere, Cilt Lekelerine ve Kırışıklıklara Karşı Derin Temizlik; Hydrafacial

Yaz Sonrası Cilt Bakımı İçin En Etkili 3 Uygulama

“Son yılların en popüler cilt bakım uygulaması Hydrafacial, cilt yüzeyinde biriken ölü hücrelerden ve yüzeysel oluşmuş güneş lekelerinden kurtulmanıza olanak sağlıyor. Özellikle arındırması çok zor olan güneş kremlerinin kalıntılarıyla ve aşırı yağ salgısıyla dolmuş gözenekleri derinlemesine temizlemeyi destekliyor. Vakum, mikrodermabrazyon ve LED terapi aşamaları ile komplike bir bakım sağlayan Hydrafacial, düzenli olarak uygulandığında cildin yağ em dengesini ayarlıyor, cilt gözenekleri sıkılaşıyor, yağ butonları gideriliyor ve ince çizgilerin görünümünde iyileşme görülüyor.”

{88139}

Sarkmalara, Kırışıklığa ve Yüz Ovalinin Bozulmasına Karşı Uzun Vadeli Bir Yatırım; Altın İğneli Radyofrekans ve Mezoterapi

Yaz Sonrası Cilt Bakımı İçin En Etkili 3 Uygulama

“Zamanında müdahale edilmeyen yaz hasarları ciltte ne yazık ki kalıcı sonuçlar doğuruyor. Özellikle cilt kuruluğu ya da yağ dengesizliği ciltte sarkmalara, kırışıklıklara, yüz ovalinin bozulmasına sebep oluyor. Altın iğneli radyofrekans bu noktada hızlı ve etkin sonuç veren üstelik epidermise zarar vermeyen bir cihazlı uygulama. Yaklaşık 30-40 dakika süren bir uygulama ile dermiste kontrollü tahribat yaratılarak hücrelerde yara iyileşmesi sağlanıyor. Bu süreçte cildin kolajen üretimi hızlanıyor. Altın iğneler ile ciltte açılan kanallardan cildin yapısına uygun vitamin destekleri ile iyileşme sürecinde cilt destekleniyor.”

{88459}

Daha Canlı, Parlak, Nem Dolu Bir Cilt İçin; Nem Aşıları

Yaz Sonrası Cilt Bakımı İçin En Etkili 3 Uygulama

“Yaş faktöründen bağımsız olarak, özellikle yazın uzun süreli güneşlenme sonrası, cilt kuruyor, nemini, elastikiyetini kaybediyor ve parlaklığını yitiriyor. Kurumuş cilt daha çabuk kırışıyor ve yaşlanıyor. Yerinde ve zamanında yapılacak müdahaleler ile cildi canlandırmak, derinlemesine nem sağlamak mümkün. Genel adıyla “nem aşısı” olarak adlandırılan bu uygulamlarda, hyalüronik asit dışında ciltte bakım sağlayacak vitamin, büyüme faktörü ve proteinler bulunuyor. Nem aşılarının ciltteki etkisi yaklaşık olarak 6-8 ay arasında sürüyor.”

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları