preloader

Yaz Gelmeden Güzelleşmek İçin En Etkili 5 Ameliyatsız Uygulama

06.03.2017
Yaz Gelmeden Güzelleşmek İçin En Etkili 5 Ameliyatsız Uygulama

Yazı Boyutu:

Mevsim geçişlerinde değişen cilt ihtiyaçlarını karşılayacak ve vücudumuzu yaklaşan yaza en etkili şekilde hazırlayacak, ameliyatsız medikal uygulamaları, Dr. Pınar Yozgatlı Karagülle’den sizin için öğrendik.


“Mevsimsel döngüden çok etkilenen cildimizi koruma altına alarak, yaşımızın gerektirdiği şekilde kişiselleştirilmiş özel uygulamalarla her mevsim güzel ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olabiliriz. Ancak belirtmek isterim ki bahar geçişi esnasında cildimizin kadar vücudumuzun da bakıma ihtiyacı oluyor. Biz hastalarımızı yaza hazırlarken bütünsel bir yaklaşımı öneriyoruz.” -Dr. Pınar Yozgatlı Karagülle

1 – İnce Çizgilere Karşı: Dermapen ve Dermaroller Uygulamaları

Yaz Gelmeden Güzelleşmek İçin En Etkili 5 Ameliyatsız Uygulama

Genç ciltlerde, cildi canlandırmak için dermapen, dermaroller veya mezoterapi yöntemiyle uygulanan vitamin enjeksiyonları ve maskelerle çok etkili sonuçlar alınmaktadır. Bu uygulamalar cilde kaybettiği nemi geri kazanır, ince çizgilerin görünümünde gözle görülen değişimler yaratır. 10’ar gün arayla 3-4 seans olarak yapılacak uygulama ile cilt, kıştan bahara geçerken tazelenip, kendini yeni mevsime en etkili şekilde hazırlayacaktır.

2- Pürüzsüz ve Işıldayan Genç Bir Cilt İçin: Altın İğneli Radyofrekans ve Mezoterapi

Yaz Gelmeden Güzelleşmek İçin En Etkili 5 Ameliyatsız Uygulama

Altın iğneli radyofrekans uygulamasıyla cilde zarar vermeden, alt katmanlarına yapılan vitamin atışları sayesinde, ameliyatsız bir şekilde cildin kendisini yenilemesini sağlamak mümkün. Bu şekilde hızlanan kolajen üretimi çok daha genç ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlayacaktır. Yaz mevsiminden önce cildin durumuna göre, ayda bir kez yapılacak 30-40 dakikalık uygulamalarla, 3 -4 ay gibi bir sürede etkin sonuç alınabilir.

{88286}

3- Dekolte ve Ellerdeki Kahverengi Lekeler İçin: IPL ile Dekolte ve El Bakımı

Yaz Gelmeden Güzelleşmek İçin En Etkili 5 Ameliyatsız Uygulama

Yoğun atımlı ışık anlamına gelen IPL, dalga boyu ve atım gücü değiştirilerek çok farklı cilt sorunları için yaygın bir biçimde kullanılan bir teknoloji. Özellikle mezoterapi ile kombin edildiğinde, dekolte ve el üzerindeki kahverengi lekeler konusunda harikalar yaratabiliyor. Cildin sorununa göre değişse de, ayda bir defa uygulanacak 10-30 dakika süren seanslarla, 3 – 6 ay gibi bir sürede iyileşme gözlemlemek mümkün. Kış mevsimi bu uygulama için en doğru zaman.

4- Nemsiz Ciltler İçin Gençlik Aşısı: Somon DNA Aşısı

Yaz Gelmeden Güzelleşmek İçin En Etkili 5 Ameliyatsız Uygulama

Kuruyan ve nemini kaybetmiş cildi yaza hazırlamada çok etkili bir diğer yöntem de Gençlik Aşısı olarak nitelendirilen Somon DNA Aşısı. Cildi nemlendiren, canlandıran ve parlaklığını geri kazandıran Somon DNA Aşısı ile ince çizgilerde ve akne izlerinde düzelme sağlanabilir. Yaz öncesinde kür halinde uygulanacak bu uygulama ile cildi UVA, UVB ışınlarına karşı koruma altına da almak mümkün. 7-5 gün aralıklarla 3 seans yeterli olacaktır.

{88298}

5- Daha Sıkı Bir Vücut İçin: Bölgesel Yağlanmalara Ameliyatsız Çözümler

Yaz Gelmeden Güzelleşmek İçin En Etkili 5 Ameliyatsız Uygulama

Düzensiz beslenme, hareketsizlik ve kışın ısınmak için artan enerji ihtiyacı bahar aylarında karşımıza bölgesel yağlanmalar olarak çıkar. Radyofrekans (RF) kullanılarak, özellikle diz üstü, sırt ve kol gibi bölgelerde sıkılaşma sağlamak mümkün. Radyofrekans; cildin 3-4 mmlik alt katmanlarında bulunan bağ dokunun ısıtılarak uyarılmasıyla gerçekleşen bir uygulama. Böylece zamanla uzayan kolajen ve elastin liflerin boyları kısalıyor ve zamanla uygulama yapılan bölgedeki cilt yenilenerek sıkılaşıyor ve sarkmalar azalıyor. Bu uygulamanın ardından sosyal hayatınıza hemen devam edebilirsiniz. Etkisi hemen görünmeye başlayan bu yöntemle 6 aya kadar en etkili sonuca ulaşır ve bu etkiyi 2 seneye kadar muhafaza edebilirsiniz.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları