preloader

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

25.07.2017
Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

Yazı Boyutu:

Bitkisel içerikleri modern bilimle birleştirerek yüksek performanslı cilt bakım ürünleri sunan Origins, nihayet Türkiye’de. Temizleyicilerden peeling’lere, etkili anti-aging ürünlerden derinlemesine nemlendiren kremlere kadar geniş bir skalaya sahip olan markanın felsefesi: “Keşfetmeye devam et”. Origins’in bilim insanları bu felsefe ışığında güçlü içerikler bulmak için dünyayı geziyor, doğadaki değerli kaynakları keşfediyor, her bir ürün uzun araştırmalar sonucu ortaya çıkıyor. Sephora mağazalarında ve markanın online alışveriş sitesinde bulabileceğiniz Origins ürünleri, dönüştürülebilir doğa dostu ambalajlarla paketleniyor. Origins’in Global Genel Müdürü Julie Van Ongevalle ile markanın Türkiye’deki lansmanında buluştuk, ürünlerin özellikleri ve cilt bakımının olmazsa olmazları hakkında konuştuk.

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

Güzellik editörümüz Elif Tuncel, Origins’in Global Genel Müdürü Julie Van Ongevalle ile birlikte.

Origins’i diğer cilt bakım markalarından ayıran başlıca özelliği nedir?

“Hem ilhamımızı hem de kaynağımızı doğadan alıyoruz. 1990’dan beri doğadaki en etkili bitkileri keşfederek ve bunları bilimle harmanlayarak yenilikçi cilt bakım ürünleri yaratıyoruz. Dünyanın dört bir yanından gelen, fermente edilerek etkileri daha da güçlenen bitkisel içeriklerimiz, %100 doğal esansiyal yağlar ve toksik içermeyen formüllerle bir araya geliyor, ortaya hem güvenilir hem de yüksek performanslı ürünler çıkıyor. Bilim insanlarımız her bir ürünü doğada ve laboratuvarda yaptıkları uzun araştırmalar sonucu yaratıyor, dolayısıyla bir ürünün oluşumu diğer markalara göre daha çok zaman alıyor.”

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

Doğru cilt bakım ürünü nasıl seçilmeli?

“Bunun için öncelikle cilt tipinizi belirlemeniz gerek; normal mi, kuru mu, yağlı mı yoksa karma mı? Sonrasında da hangi probleme yönelik bakıma ihtiyacınız olduğunu saptamalısınız. Orgins’in temizleyici, losyon, serum, nemlendirici ve maske seçeneklerinde kırışıklıklardan renk eşitsizliğine, akneden başka pek çok cilt endişesine yönelik ürün bulmanız mümkün.”

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

OGGUSTO okurlarına bakım rutinleri için bir tavsiyeniz var mı?

“Cildi çevresel faktörlerin yaşlandırıcı etkilerinden korumak için SPF ve antioksidan içeren günlük nemlendiricileri bakım rutinlerine eklemelerini öneririm. Bir de temizleme ve nemlendirme gibi cilt bakım alışkanlıklarını erken yaşta edinmek çok önemli. Y kuşağının ihtiyaçlarına yönelik tasarladığımız, cilde sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm veren Original Skin serisi, bunun için birebir.”

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

{88388}

Origins’in birbirinden etkili ürünleri arasından seçim yapmak zor, ama her yaşta ve her cilt tipindeki kadının mutlaka edinmesi gereken bir ürün önermenizi istesem bu ne olurdu?

Origins’in 1990’da lanse ettiği, aktif kömürün kozmetik dünyasında ana içerik olarak kullanıldığı ilk ürünlerden olan Clear Improvement Active Charcoal Mask, hala en çok satan kült ürünlerimizden. Maskenin içeriğindeki bambu kömürü gözenekleri tıkayan bütün kalıntıları mıknatıs gibi çekiyor, beyaz Çin kili ise cildi hava kirliliğinin sebep olduğu çevresel toksinlerden arındırıyor. Hassas ciltler dahil her cilt tipine uygulanabilen maske, cildi canlandırıyor, aydınlatıyor ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.”

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

Peki sizin olmazsa olmaz Origins ürününüz hangisi?

Plantscription Anti-Aging Power Serum olmadan yaşayamam! Hayatım boyunca kullandığım en iyi serum. Keşke onunla 20’li yaşlarımdayken tanışsaydım. Anti-aging ürünleri cildimizde yaşlanma belirtilerini fark ettiğimizde kullanmaya başlıyoruz ama aslında bu belirtiler oluşmaya başlamadan önce harekete geçmeliyiz. Bu serumun içeriğinde anti-aging’de etken 20 tane bitkisel öz var. Afrika’dan Anogeissus, Avustralya’dan bambu ve bezelye ekstresi, Fransa’dan deniz rezenesi bunlardan bazıları. Kırışıklıkların görünümünü azaltıyor, cildi sıkılaştırırken aynı zamanda dolgunlaştırıyor. Cilt dokusunu pürüzsüzleştiriyor, gözenekleri daraltıyor ve cilt tonunu eşitliyor.”

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

Cildiniz harika görünüyor. Bunda Origins ürünlerinin payı olduğu şüphesiz. Günlük bakım rutininizi anlatır mısınız?

“6 adımdan oluşan bir bakım rutinim var. İlk olarak sabah yüzümü Clear Improvement Cleansing Powder ile yıkıyorum. Pudra dokusunda olduğu için cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda yumuşacık yapıyor. Sonrasında Dr. Weil Mega-Mushroom Skin Relief Soothing Treatment Lotion’ı uyguluyorum. Dünyada 1 numara olan bu ürün, cildi hem nemlendiriyor hem de içeriğindeki mantarla yatıştırıyor ve cilt bariyerini güçlendiriyor. Üçüncü adımdaysa az önce bahsettiğim Plantscription Anti-Aging Power Serum var. Bu, hayatımın sonuna kadar sabah ve akşam kullanacağım bir ürün. Serumdan sonra nemlendirici olarak Three Part Harmony Nourishing Cream’i sürüyorum. Ardından uyguladığım renkli nemlendirici GinZing SPF 40 Energy Boosting Tinted Moisturizer aslında normal ciltleri nemlendirmek için tek başına yeterli. Ancak benim cildim çok kuru olduğu için ikisini birlikte kullanıyorum. Göz çevresi ürünüm ise Ginzing Refreshing Eye Cream. İçeriğindeki kahve çekirdekleriyle göz çevresini canlandırıyor.”

Çevreye duyarlılığıyla bilinen Origins’in DNA’sında doğaya derinden bir bağlılık var. Bu doğrultuda yaptığınız çalışmalardan kısaca bahseder misiniz?

“Origins hem müşterilerinin hem de doğanın iyiliğine kendini adamış bir marka. Sürdürülebilirliğe önem veriyoruz ve yenilenebilir enerji kullanıyoruz. “Plant A Tree” projesi kapsamında dünyanın dört bir yanında ağaçlandırma çalışmaları yapıyoruz. Global ReLeaf ile yaptığımız iş birlikleri sonucu bugüne kadar 600.000’den fazla ağaç diktik. Bunun yanı sıra, “Return to Origins” programı ile biten kozmetik ambalajlarını doğaya kazandırıyoruz.”

{771123}

BU ÜRÜNLERİ KEŞFEDİN!

Clear Improvement Active Charcoal Mask ile 1990 yılında cilt bakım dünyasına etkili bir giriş yapan Origins, aktif kömür içeren bu gözenek temizleyici maske ile hala Amerika’da 1 numara…

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

Origins’in dünyada en çok satan ürünlerinden GinZing Moisturizer, kahve çekirdeklerinden elde edilen kafein ve greyfurt ile cildi derinlemesine nemlendiriyor ve canlandırıyor.

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

Özellikle kuru, beslenmeye ihtiyaç duyan ciltler ve çok seyahat edenler için vazgeçilmez olan gece maskesi Drink Up Intensive Overnight Mask, içeriğindeki kayısı ve avokado yağları ile ciltteki su kaybını önlüyor.

Origins’in Doğal İçerikli Cilt Ürünleri Şimdi Türkiye’de

Elif Tuncel
Elif Tuncel Tüm Yazıları