preloader

Çocuklar İçin En Güzel Yılbaşı Filmleri

01.11.2023
Çocuklar İçin En Güzel Yılbaşı Filmleri

Yazı Boyutu:

Yılbaşı aile filmlerini izlemek için en keyifli zamanlardan biri. Özellikle de Noel ve yeni yıl filmleri tekrar tekrar izlense de insanın içini her zaman ısıtmayı başarıyor…

Kimi zaman maceralı kimi zaman da komik yılbaşı filmlerini izlemek için tüm aile koca bir patlamış mısır kovası ile televizyonun karşısına geçmek belki de evde yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri olabilir. İçinizi ısıtacak, çocuklara yönelik en güzel yeni yıl filmlerini OGGUSTO olarak derledik…

Amazon Prime Video’daki En Güzel Çocuk Yılbaşı Filmleri

How the Grinch Stole Christmas (Grinç), Amazon Prime Video – IMDb: 6.3

Noel’i yok etmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Jim Carrey’nin efsanevi performansı huysuz Grinch ile birleşince harika bir komedi tabi ki de kaçınılmaz. Whoville kasabasında Noel coşkusu müthiş bir şekilde yaşanmaktadır. Kasaba halkının en büyük derdi, sevdiklerine güzel hediyeler almaktır. Kasabaya Crumpit Dağı’nın tepesinden bakan Grinch ise Noel’den nefret eder ve bu zavallı insanların neden Noel’i bu kadar önemsediklerine bir türlü anlam veremez. Grinch’in en büyük amacı Noel’i bekleyen kasaba halkına felaketi yaşatmaktır. Noel noel olalı böyle bir felaket görülmemiştir tabi ki bu uyarlama Jim Carrey ile eğlenceli bir aile komedisine dönüşüyor.

Apple TV’deki En Güzel Çocuk Yılbaşı Filmleri

A Charlie Brown Christmas, Apple TV – IMDb: 8.3

“A Charlie Brown Christmas,” Peanuts çizgi roman karakterleri Charlie Brown ve arkadaşlarının yılbaşı ruhunu yeniden keşfetme hikayesini anlatıyor. Charlie Brown, yılbaşı tatilinin ticari ve tüketici boyutundan rahatsızdır. Bir Noel ağacı seçme görevi onun için bir dönüm noktası haline gelir ve arkadaşları da ona yardım eder. Birlikte basit bir ağaç seçerler ve yılbaşı ruhunu anlamlı bir şekilde kutlarlar.

Arthur Christmas (Hediye Operasyonu), Apple TV – IMDb: 7.1

Modern bir Noel hikayesini anlatan “Arthur Christmas” filminde, Noel Baba’nın geleneksel yöntemlerinin yerine getirildiği bir ailenin içinde Noel Baba’nın torunu Arthur ve kız kardeşi Bryony ile birlikte tesadüfen unutulan bir çocuğun hediyeyi teslim etme görevini üstlenir. Arthur ve Bryony, heyecan verici bir maceraya atılarak Noel ruhunu ve yardımseverliği yeniden canlandırmaya çalışırlar.

Frozen (Karlar Ülkesi), Apple TV – IMDb: 7.4

Filmde karlar kraliçesi Elsa’nın kız kardeşi Anna, cesur dağ adamı Kristoff ve onun tüm işlerine yerine getiren ren geyiği Sven’ın, iş birliği yaparak kar kraliçesi Elsa’yı bulmak ve buz büyüsünü yok etmek amacıyla yolculuk anlatılmaktadır.

ELF, Apple TV – IMDb: 7.1

Kuzey Kutbu’nda büyüyen ve Noel Baba’nın elf yardımcılarından biri olan ve büyüdükçe yetişkin bir insana dönüşen Buddy diğer elflerden çok farklı olduğunu biraz geç farkeder! Bu durum onun gerçek babasını merak etmesine yol açar ve onu bulmak için New York’a gelir. New York onun içinde büyüdüğü dünyadan çok farklıdır. Gerçek babasının adı Walter’dır ve yayıncılık işi yapmaktadır. Onun da sıkıntısı çocuklar için yayımlayabileceği güzel, yeni bir hikaye kitabı bulamamaktır. En başta Buddy’nin kendi oğlu olduğunu geç de olsa kabullendikten sonra onu karısı ve küçük oğluyla tanıştırır.

Home Alone (Evde Tek Başına), Apple TV – IMDb: 7.6

Yılbaşı denince muhtemelen akla ilk gelen unutulmaz klasik 1990 yapımı, Evde Tek Başına (Home Alone) komedi filmidir. John Hughes’un yapımcılığını ve senaristliği üstlendiği filmin başrollerinde Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Daniel Stern yer alıyor.

Ailesinden pek de haz etmeyen Kevin (Macaulay Culkin) aldığı ceza üzerine geceyi evlerinin çatı katında geçirir ve ertesi gün yatağında uyandığında kalabalık ailesinin evde olmadığını, tatile giderken onu unuttuklarını fark eder. Başta biraz panikleyen Kevin aslında başına gelen bu durumun bir fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın keyfini çıkarmaya koyulur. Yılbaşı, Kevin’in en sevdiği dönemdir ve yılbaşının hakkını vererek kutlamak için elinden geleni yapmaya hazırdır.

Bu sırada mahalle sakinlerinin tatile gitmelerini fırsat bilen iki hırsız; Harry ve Marv mahalledeki tüm evleri soymayı kafalarına koymuştur. Kevin’in yalnız olduğunu öğrenen hırsızlar evi kolayca soyabileceklerini düşüne dursunlar Kevin, kolay lokma olmadığını göstermek için canını dişine takacağı maceralar dizisi başlar.

The Polar Express (Kutup Ekspresi), Apple TV – IMDb: 6.6

Hayal kırıklığıyla geçen Noel’ler yüzünden Noel babaya olan bir inancını yitiren küçük bir erkek çocuğu, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. İnancını sorguladığı için gideceği yere varmak çok da heyecan verici değildir. Fakat trenin içi birbirinden farklı maceralarla doludur. İçerisinde bir sürü mucizenin yaşandığı bu tren, Noel Baba’nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu’na doğru seyahat etmektedir. Robert Zemeckis’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin birçok karakterini seslendiren Tom Hanks animasyon görüntüsüyle de filmde yer alarak görsel bir şöleni bizlerle buluşturuyor.

The Nutcracker and the Four Realms (Fındıkkıran ve Dört Diyar), Apple TV – IMDb: 5.6

Fındıkkıran ve Dört Diyar Balesi’nin Disney uyarlaması adeta bir yıldızlar geçidi. Noel gecesi için genç Clara’nın (Mackenzie Foy) tek isteği bir küçük anahtardır. Bu eşi benzeri olmayan anahtar, vaftiz babası Drosselmeyer’ın (Morgan Freeman) geleneksel Noel partisi sırasında ona verilmiştir. Hayata zamansızca gözlerini yummuş annesine ait bir kutunun anahtarı, Clara için paha biçilemezdir. Ancak bu anahtar garip ve esrarengiz bir paralel dünyada kaybolur. Clara bu paralel dünyada bir fare Kral ve çetesiyle savaşır, Çiçekler Ülkesi, Tatlılar Ülkesi, Kar Taneleri Ülkesi olmak üzere 3 boyuta hükmeden hükümdarlarla ve yolculuğunda ona eşlik edecek olan Phillip isimli bir askerle tanışır. Clara ve Phillip, eski şaşasını kaybetmiş Zencefil Anne’nin (Helen Miller) yönetimindeki 4. boyutta anahtarı aramak ve dengesi bozulmuş olan paralel evrene denge getirebilmek için cesur olmalıdır. Tatlılar Ülkesi perisi (Keira Knightley)’de Clara’nın en büyük destekçilerindendir. Müzikleri ve kostümleriyle eşsiz bir uyarlama olan Fındıkkıran ve Dört Diyar eşsiz bir klasiğin modern yorumlaması.

Disney Plus’taki En Güzel Çocuk Yılbaşı Filmleri

Mickey’s Christmas Carol, Disney Plus – IMDb: 8.0

Charles Dickens’ın “Noel Şarkısı” hikayesini Disney karakterleri ile yeniden anlatan “Mickey’s Christmas Carol” filmde Mickey Mouse, Scrooge McDuck’ı canlandırır ve Noel ruhunu keşfetmesi için üç hayaletin yardımını kabul etmesi gereken bir hikaye sunar.

The Nightmare Before Christmas (Noel Gecesi Kabusu), Disney Plus – IMDb: 7.9

Tim Burton’ın yaratıcı yönetmenliğinde, Jack Skellington adlı korkunç bir şehrin kralının sıkıntılarından sıkılmış olduğunu anlatan animasyon filmi “The Nightmare Before Christmas”da, Jack karakteri tesadüfen Noel Kasabası’na gelir ve burada Noel ruhunu keşfeder. Ancak bu, karanlık ve çılgın dünyasını Noel’in sıcaklığına uyarlamaya çalışırken komik ve duygusal bir hikayeye dönüşür.

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year (Ayı Winnie: Çok Mutlu Bir Pofuduk Yılı), Disney Plus – IMDb: 6.6

“Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year” sevimli ayı Winnie the Pooh ve arkadaşlarının yılbaşı macerasını anlatan bir animasyon filmdir. Yeni yılın yaklaşmasıyla Pooh ve arkadaşları, geçmişi hatırlamak ve geleceği planlamak için bir araya gelirler. Hem Noel hem de Yılbaşı temalarını içeren bu film, dostluk, anılar ve umut konularına odaklanıyor.

High School Musical: The Musical: The Holiday Special, Disney Plus – IMDb: 5.6

“High School Musical: The Musical: The Holiday Special,” popüler Disney+ dizisi “High School Musical: The Musical: The Series”nin özel bir Noel bölümüdür. Bu özel bölümde, East High’daki öğrenciler yılbaşı şarkıları söylemek ve tatil ruhunu yakalamak için bir araya gelirler. Dizi karakterleri Noel hediyesi alışverişi yapar, özel anıları paylaşır ve izleyicilere tatil sevincini ve dostluğu kutlayan eğlenceli bir hikaye sunar.

Netflix’teki En Güzel Çocuk Yılbaşı Filmleri

Klaus (Klaus: Sihirli Plan), Netflix – IMDb: 8.2

Noel Baba’nın nasıl bir figür haline geldiğini anlatan animasyon filmi “Klaus”, kasvetli bir adada postacılık yapmak zorunda kalan bir genç olan Jesper’in gizemli bir oyuncak yapıcısı olan Klaus ile tanışmasını ve Noel ruhunu yeniden canlandırmak için birlikte çalışmalarını konu alıyor.

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas, Netflix – IMDb: 7.3

Aileler ve çocuklar için keyifli bir yılbaşı filmi olan “Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas,” ünlü Shaun the Sheep karakterlerini Noel ruhunun yüksek olduğu eğlenceli bir maceraya sokuyor. Shaun ve sürüsü, kırmızı burunlu bir Noel sürüsünü Kuzey Kutbu’na teslim etmeye çalışırken komik olaylarla karşılaşırlar.

Angela’s Christmas Wish (Angela’nın Noel Dileği), Netflix – IMDb: 7.1

Aile, sevgi ve Noel’in büyüsüne odaklanan “Angela’s Christmas Wish” adlı animasyon filminde küçük Angela karakteri, ailesiyle sıcak bir yılbaşı geçirmek ister. Angela, Noel Baba’dan ailesini bir araya getirmesini diler ve bu dilek onu heyecan verici bir maceraya sürükler.

Trolls Holiday, Netflix – IMDb: 6.1

Poppy, Trollerin macerası devam ediyor. Poppy, için eğlence olsun da ne olursa olsun. Poppy, için Bergenler ’e bir tali sebebi gerekmektedir. Bergen kralını ve kraliçesini ikna etmesi gerekecektir. Kral ve kraliçe bu yersiz bayramın olmasını istemezler ve Poppy ’nin teklifini reddeder. Fakat arkadaşları için bu şenliği her ne olursa olsun yapacaktır. Herkesin eğlence için, havai fişeklere, dansa ve şarkıya ihtiyacı olduğunu bilmektedir. Tüm trolleri toplayarak bir organizasyon yapar. Maceranın tam can alıcı yeri burasıdır.

The Christmas Chronicles (Noel Günlükleri), Netflix – IMDb: 7.0

“The Christmas Chronicles”, gizlice Noel Baba’nın kızağına binen iki kardeşin macera dolu yolculuğunu anlatıyor. Tüm çocukların heyecanla beklediği güne çok az bir zaman kalmıştır. Kate ve ağabeyi Teddy’nin de en büyük hayali Noel Baba’yı görebilmektir. Kardeşler Noel Baba’yı görmenin yanı sıra onu kameraya çekmeyi de planlar. Noel arifesinde Noel Baba’nın gelişini gözetleyen Kate ve Teddy gizlice kızağa biner. Çoğu çocuğun hayalini yaşayan kardeşler oldukça heyecanlıdır. Fakat bu macera dolu yolculuk birçok soruna neden olur. Noel Baba’nın kaza yapmasına neden olan kardeşler Noel’i büyük bir tehlikeye atar. Onlar ne yapıp edip her şeyi yoluna koymalı, Noel’i kurtarmalıdır. Kate ve Tedd, Noel Baba ve sadık elfleri ile birlikte Noel’i kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.

The Christmas Chronicles: Part Two (Noel Günlükleri 2), Netflix – IMDb: 6.0

Kate ve Teddy’nin Noel’i kurtarmalarının üzerinden sadece iki yıl geçmiştir. Ancak bu sürede birçok şey değişmiştir. Kate, hayatının yeni bir evresindedir; annesi yeni bir ilişki yaşamaktadır ve Noel tatili için kızı, erkek arkadaşı ve erkek arkadaşının oğlu ile Cancun’da bir araya gelmişlerdir. Bu yeni zoraki aile ortamından mutsuz olan genç Kate kaçar ve kendini Kuzey Kutbu’nda bulur. Bu sırada yaramaz bir elf, Noel’i iptal etmek için planlar yapmaktadır. Bu durum üzerine Kate ve Jack, Noel Baba ve Noel Anne ile birlikte kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulur. Devam filminde Kurt Russell’ın yanı sıra, Goldie Hawn, Darby Camp, Jahzir Bruno, Julian Dennison, Tyrese Gibson ve Kimberly Williams-Paisley gibi isimler bu eşsiz Noel filminde yer alıyor.

Jingle Jangle: A Christmas Journey (Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni), Netflix – IMDb: 6.5

Jangle herşeye sahip çok yetenekli bir oyuncakçıdır, belki de dünyanın en güzel oyuncaklarını yapabilme yeteneğine sahiptir, ta ki en önemli keşfini en güvendiği çırağına kaptırana dek. Academy ödüllü Forest Whitaker’ın başrolünü üstlendiği bu müzikal yılbaşı filmi küçük bir kızın bir adamın hayatını tümden değiştirmesini anlatıyor.

The Princess Switch (Prenses Değişimi), Netflix – IMDb: 6.1

Fakir oğlan ve prensin yer değiştirmesi Hollywood’un sıklıkla kullandığı hikayelerdendir; Netflix’in 3’leme olarak uyarladığı seri de ise bu kez yer değiştirenler Chicago’da pastacılık yapan Stacy ve kendisine tıpatıp benzeyen güzel Montenaro Düşesi Margaret. İlk filmde zoraki evlilik yapacak Margaret’in evleneceği prense Stacy ve Stacy’nin pasta şefi arkadaşına da Margaret aşık oluyor. Noel, ışıltı ve pasta unu ile bezenmiş bu romantik hikaye maceralarla bezenip keyifli bir komedi olarak tam da yılbaşı ruhuna uygun. Vanessa Hudgens’ın canlandırdığı tıpa tıplar her filmde keyfinize keyif katmaya devam edecek.

A Boy Called Christmas (Nikolas), Netflix – IMDb: 6.7

Noel Baba’nın doğuş hikayesinin anlatıldığı bu filmde, sıradan bir çocuk olan Nikolas, efsanevi Elfhelm köyünü keşfetme arayışında olan babasını bulmak için olağanüstü bir maceraya atılır. Annesini kaybetmiş olan Nikolas, Elfhelm köyünün varlığına çocukluğundan beri inanmaktadır ve annesinin anlattığı masalsı köyü hep merak etmektedir. Acaba gerçekten de böyle bir köy var mı, Nikolas ve sadık dostu fareyi nasıl bir sürpriz bekliyor gelin bu destansı hikaye de keşfedin.

Diğer Platformlardaki En Güzel Çocuk Yılbaşı Filmleri

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas (Güzel ve Çirkin: Sihirli Yılbaşı), Diğer Platformlar – IMDb: 5.9


Disney’in “Güzel ve Çirkin” hikayesinin devamı olarak tasarlanan animasyon filmi “Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas”, Belle ve Canavar’ın saraylarını yılbaşı tatilinde nasıl kutladıklarını ve onların büyülü hikayesinin devamını anlatıyor. Zorluklarla dolu, romantik bir Noel hikayesini işleyen film, orijinal karakterlerin maceralarına odaklanıyor.

The Muppet Christmas Carol (Muppetlar’dan Noel Şarkısı), Diğer Platformlar – IMDb: 7.7

Charles Dickens’ın klasik eseri “Noel Şarkısı”nı Muppet karakterleriyle yeniden anlatılan “The Muppet Christmas Carol” filmi, Scrooge’un hayatının anlamını keşfetmek için Noel zamanı ziyaretler alan üç hayalet tarafından ziyaret edilmesini ve Muppet karakterleriyle dolu komik ve dokunaklı bir yolculuğu anlatıyor.

Rise of the Guardians (Efsane Beşli), Diğer Platformlar – IMDb: 7.3

Noel baba, paskalya tavşanı, diş perisi, uyku perisi ve Jack Froust; destansı beş kahraman birlikte imkansız bir maceraya atılırlar. “Kara” adıyla tanınan kötü bir ruh insanlığın umutlarını ve inandığı değerleri yok ederek dünyaya hakim olmak için harekete geçer. Kara, dünyayı sarıp insanlığa korku yaymaya başladığında, dünyadaki tüm çocukların umutları, inançları ve hayalleri Efsane Beşli’ye bağlıdır. Rus Kazak askeri Noel Baba Kuzey, doğa bekçisi Avustralyalı Paskalya Tavşanı, yarı insan-yarı sinek kuşu Diş Perisi, güzel rüyaların yaratıcısı Uyku Perisi ve ölümsüz çocuk Jack Frost sadece çocukları değil büyükleri de peşlerinden sürükleyecek bir maceraya doğru yola çıkarlar. Yazar William Joyce’un ünlü çocuk kitapları serisinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Peter Ramsey üstlenirken filmin orijinal seslendirme kadrosunda Chris Pine, Hugh Jackman, Alec Baldwin, Jude Law ve Isla Fisher isimleri göze çarpıyor.

{9633}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları