preloader

Çocuklar İçin En Güzel Yılbaşı Filmleri

03.11.2022
Çocuklar İçin En Güzel Yılbaşı Filmleri

Yazı Boyutu:

Yılbaşı aile filmlerini izlemek için en keyifli zamanlardan biri. Özellikle de Noel ve yeni yıl filmleri tekrar tekrar izlense de insanın içini her zaman ısıtmayı başarıyor…

Kimi zaman maceralı kimi zaman da komik yılbaşı filmlerini izlemek için tüm aile koca bir patlamış mısır kovası ile televizyonun karşısına geçmek belki de evde yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri olabilir. İçinizi ısıtacak en güzel yeni yıl filmlerini OGGUSTO olarak derledik…

Trolls Holiday – IMDb:6.1

Poppy, Trollerin macerası devam ediyor. Poppy, için eğlence olsun da ne olursa olsun. Poppy, için Bergenler ’e bir tali sebebi gerekmektedir. Bergen kralını ve kraliçesini ikna etmesi gerekecektir. Kral ve kraliçe bu yersiz bayramın olmasını istemezler ve Poppy ’nin teklifini reddeder. Fakat arkadaşları için bu şenliği her ne olursa olsun yapacaktır. Herkesin eğlence için, havai fişeklere, dansa ve şarkıya ihtiyacı olduğunu bilmektedir. Tüm trolleri toplayarak bir organizasyon yapar. Maceranın tam can alıcı yeri burasıdır.

Karlar Ülkesi – IMDb:7.4

Filmde karlar kraliçesi Elsa’nın kız kardeşi Anna, cesur dağ adamı Kristoff ve onun tüm işlerine yerine getiren ren geyiği Sven’ın, iş birliği yaparak kar kraliçesi Elsa’yı bulmak ve buz büyüsünü yok etmek amacıyla yolculuk anlatılmaktadır.

ELF – (IMDb: 7,0)

Kuzey Kutbu’nda büyüyen ve Noel Baba’nın elf yardımcılarından biri olan ve büyüdükçe yetişkin bir insana dönüşen Buddy diğer elflerden çok farklı olduğunu biraz geç farkeder! Bu durum onun gerçek babasını merak etmesine yol açar ve onu bulmak için New York’a gelir. New York onun içinde büyüdüğü dünyadan çok farklıdır. Gerçek babasının adı Walter’dır ve yayıncılık işi yapmaktadır. Onun da sıkıntısı çocuklar için yayımlayabileceği güzel, yeni bir hikaye kitabı bulamamaktır. En başta Buddy’nin kendi oğlu olduğunu geç de olsa kabullendikten sonra onu karısı ve küçük oğluyla tanıştırır.

Evde Tek Başına – IMDb:7.6

Yılbaşı denince muhtemelen akla ilk gelen unutulmaz klasik 1990 yapımı, Evde Tek Başına (Home Alone) komedi filmidir. John Hughes’un yapımcılığını ve senaristliği üstlendiği filmin başrollerinde Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Daniel Stern yer alıyor.

Ailesinden pek de haz etmeyen Kevin (Macaulay Culkin) aldığı ceza üzerine geceyi evlerinin çatı katında geçirir ve ertesi gün yatağında uyandığında kalabalık ailesinin evde olmadığını, tatile giderken onu unuttuklarını fark eder. Başta biraz panikleyen Kevin aslında başına gelen bu durumun bir fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın keyfini çıkarmaya koyulur. Yılbaşı, Kevin’in en sevdiği dönemdir ve yılbaşının hakkını vererek kutlamak için elinden geleni yapmaya hazırdır.

Bu sırada mahalle sakinlerinin tatile gitmelerini fırsat bilen iki hırsız; Harry ve Marv mahalledeki tüm evleri soymayı kafalarına koymuştur. Kevin’in yalnız olduğunu öğrenen hırsızlar evi kolayca soyabileceklerini düşüne dursunlar Kevin, kolay lokma olmadığını göstermek için canını dişine takacağı maceralar dizisi başlar.

Noel Günlükleri 1 – IMDb:7.0

“The Christmas Chronicles”, gizlice Noel Baba’nın kızağına binen iki kardeşin macera dolu yolculuğunu anlatıyor. Tüm çocukların heyecanla beklediği güne çok az bir zaman kalmıştır. Kate ve ağabeyi Teddy’nin de en büyük hayali Noel Baba’yı görebilmektir. Kardeşler Noel Baba’yı görmenin yanı sıra onu kameraya çekmeyi de planlar. Noel arifesinde Noel Baba’nın gelişini gözetleyen Kate ve Teddy gizlice kızağa biner. Çoğu çocuğun hayalini yaşayan kardeşler oldukça heyecanlıdır. Fakat bu macera dolu yolculuk birçok soruna neden olur. Noel Baba’nın kaza yapmasına neden olan kardeşler Noel’i büyük bir tehlikeye atar. Onlar ne yapıp edip her şeyi yoluna koymalı, Noel’i kurtarmalıdır. Kate ve Tedd, Noel Baba ve sadık elfleri ile birlikte Noel’i kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.

Noel Günlükleri 2 – IMDb:6.0

Kate ve Teddy’nin Noel’i kurtarmalarının üzerinden sadece iki yıl geçmiştir. Ancak bu sürede birçok şey değişmiştir. Kate, hayatının yeni bir evresindedir; annesi yeni bir ilişki yaşamaktadır ve Noel tatili için kızı, erkek arkadaşı ve erkek arkadaşının oğlu ile Cancun’da bir araya gelmişlerdir. Bu yeni zoraki aile ortamından mutsuz olan genç Kate kaçar ve kendini Kuzey Kutbu’nda bulur. Bu sırada yaramaz bir elf, Noel’i iptal etmek için planlar yapmaktadır. Bu durum üzerine Kate ve Jack, Noel Baba ve Noel Anne ile birlikte kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulur.

Devam filminde Kurt Russell’ın yanı sıra, Goldie Hawn, Darby Camp, Jahzir Bruno, Julian Dennison, Tyrese Gibson ve Kimberly Williams-Paisley gibi isimler bu eşsiz Noel filminde yer alıyor.

{771534}

Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni – IMDb:6.5

Jangle herşeye sahip çok yetenekli bir oyuncakçıdır, belki de dünyanın en güzel oyuncaklarını yapabilme yeteneğine sahiptir, ta ki en önemli keşfini en güvendiği çırağına kaptırana dek. Academy ödüllü Forest Whitaker’ın başrolünü üstlendiği bu müzikal yılbaşı filmi küçük bir kızın bir adamın hayatını tümden değiştirmesini anlatıyor.

The Princess Switch – IMDb:6.1

Fakir oğlan ve prensin yer değiştirmesi Hollywood’un sıklıkla kullandığı hikayelerdendir; Netflix’in 3’leme olarak uyarladığı seri de ise bu kez yer değiştirenler Chicago’da pastacılık yapan Stacy ve kendisine tıpatıp benzeyen güzel Montenaro Düşesi Margaret. İlk filmde zoraki evlilik yapacak Margaret’in evleneceği prense Stacy ve Stacy’nin pasta şefi arkadaşına da Margaret aşık oluyor. Noel, ışıltı ve pasta unu ile bezenmiş bu romantik hikaye maceralarla bezenip keyifli bir komedi olarak tam da yılbaşı ruhuna uygun. Vanessa Hudgens’ın canlandırdığı tıpa tıplar her filmde keyfinize keyif katmaya devam edecek.

Nikolas – IMDb:6.7

Noel Baba’nın doğuş hikayesinin anlatıldığı bu filmde, sıradan bir çocuk olan Nikolas, efsanevi Elfhelm köyünü keşfetme arayışında olan babasını bulmak için olağanüstü bir maceraya atılır. Annesini kaybetmiş olan Nikolas, Elfhelm köyünün varlığına çocukluğundan beri inanmaktadır ve annesinin anlattığı masalsı köyü hep merak etmektedir. Acaba gerçekten de böyle bir köy var mı, Nikolas ve sadık dostu fareyi nasıl bir sürpriz bekliyor gelin bu destansı hikaye de keşfedin.

{77920}

Efsane Beşli – IMDb:7.3

Noel baba, paskalya tavşanı, diş perisi, uyku perisi ve Jack Froust; destansı beş kahraman birlikte imkansız bir maceraya atılırlar.

‘Kara’ adıyla tanınan kötü bir ruh insanlığın umutlarını ve inandığı değerleri yok ederek dünyaya hakim olmak için harekete geçer. Kara, dünyayı sarıp insanlığa korku yaymaya başladığında, dünyadaki tüm çocukların umutları, inançları ve hayalleri Efsane Beşli’ye bağlıdır.

Rus Kazak askeri Noel Baba Kuzey, doğa bekçisi Avustralyalı Paskalya Tavşanı, yarı insan-yarı sinek kuşu Diş Perisi, güzel rüyaların yaratıcısı Uyku Perisi ve ölümsüz çocuk Jack Frost sadece çocukları değil büyükleri de peşlerinden sürükleyecek bir maceraya doğru yola çıkarlar.

Yazar William Joyce’un ünlü çocuk kitapları serisinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Peter Ramsey üstlenirken filmin orijinal seslendirme kadrosunda Chris Pine, Hugh Jackman, Alec Baldwin, Jude Law ve Isla Fisher isimleri göze çarpıyor.

Kutup Ekspresi – IMDb:6.6

Hayal kırıklığıyla geçen Noel’ler yüzünden Noel babaya olan bir inancını yitiren küçük bir erkek çocuğu, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. İnancını sorguladığı için gideceği yere varmak çok da heyecan verici değildir. Fakat trenin içi birbirinden farklı maceralarla doludur. İçerisinde bir sürü mucizenin yaşandığı bu tren, Noel Baba’nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu’na doğru seyahat etmektedir.

Robert Zemeckis’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin birçok karakterini seslendiren Tom Hanks animasyon görüntüsüyle de filmde yer alarak görsel bir şöleni bizlerle buluşturuyor.

Grinch – IMDb:6.2

Noel’i yok etmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Jim Carrey’nin efsanevi performansı huysuz Grinch ile birleşince harika bir komedi tabi ki de kaçınılmaz.

Whoville kasabasında Noel coşkusu müthiş bir şekilde yaşanmaktadır. Kasaba halkının en büyük derdi, sevdiklerine güzel hediyeler almaktır. Kasabaya Crumpit Dağı’nın tepesinden bakan Grinch ise Noel’den nefret eder ve bu zavallı insanların neden Noel’i bu kadar önemsediklerine bir türlü anlam veremez. Grinch’in en büyük amacı Noel’i bekleyen kasaba halkına felaketi yaşatmaktır.

Noel noel olalı böyle bir felaket görülmemiştir tabi ki bu uyarlama Jim Carrey ile eğlenceli bir aile komedisine dönüşüyor.

{771561}

Fındıkkıran ve Dört Diyar – IMDb:5.6

Fındıkkıran ve Dört Diyar Balesi’nin Disney uyarlaması adeta bir yıldızlar geçidi. Noel gecesi için genç Clara’nın (Mackenzie Foy) tek isteği bir küçük anahtardır. Bu eşi benzeri olmayan anahtar, vaftiz babası Drosselmeyer’ın (Morgan Freeman) geleneksel Noel partisi sırasında ona verilmiştir. Hayata zamansızca gözlerini yummuş annesine ait bir kutunun anahtarı, Clara için paha biçilemezdir. Ancak bu anahtar garip ve esrarengiz bir paralel dünyada kaybolur. Clara bu paralel dünyada bir fare Kral ve çetesiyle savaşır, Çiçekler Ülkesi, Tatlılar Ülkesi, Kar Taneleri Ülkesi olmak üzere 3 boyuta hükmeden hükümdarlarla ve yolculuğunda ona eşlik edecek olan Phillip isimli bir askerle tanışır. Clara ve Phillip, eski şaşasını kaybetmiş Zencefil Anne’nin (Helen Miller) yönetimindeki 4. boyutta anahtarı aramak ve dengesi bozulmuş olan paralel evrene denge getirebilmek için cesur olmalıdır. Tatlılar Ülkesi perisi (Keira Knightley)’de Clara’nın en büyük destekçilerindendir. Müzikleri ve kostümleriyle eşsiz bir uyarlama olan Fındıkkıran ve Dört Diyar eşsiz bir klasiğin modern yorumlaması.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları