preloader

İç Mimar Simay Tunçer'in Yılbaşı Önerileri

24.12.2020
İç Mimar Simay Tunçer'in Yılbaşı Önerileri

Yazı Boyutu:

İç Mimar Simay Tunçer'in Yılbaşı Önerileri

1985 yılında İstanbul’da doğan Simay Tunçer, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünü bitirdi. Sektörün önde gelen perakende firmaları olan Bimeks, Simit Sarayı ve Flormar’ın yurtiçi/yurtdışı mağaza tasarım ve şantiye kısımlarında 10 seneyi aşkın süreyle deneyim kazandıktan sonra 2020 Ocak ayında Simay Tunçer Design olarak “Siz Hayal Edin Biz Yapalım” mottosuyla kendi işini yapmaya başladı. Konut, mağaza, ofis, fuar, restoran, otel vb. projeleri deneyimli ekibi ile birlikte projelendirip, uygulamaya koyan Tunçer, bu yılbaşında dekorasyon alanındaki önerilerini OGGUSTO ile paylaştı.

Kış mevsimine sıcaklık ve hareket katan yılbaşı akşamı için hazırlıklar başladı. Siz de evinizin dekorasyonunu yılbaşı konseptine uygun olarak değiştirmeye ne dersiniz? Böylece yeni yıl yaklaşırken yılbaşı ruhunu evinizde hissedebilir, hazırlamış olduğunuz dekorasyonun tadını çıkarabilirsiniz. Bu konuda İç Mimar Simay Tunçer’in hazırladığı tavsiye ve ilham veren fikirlerle yapacağınız hazırlıklar da bir o kadar keyifli olacak…

Yeni yıl ruhunu kapıdan girer girmez hissettirin

İç Mimar Simay Tunçer'in Yılbaşı Önerileri

Dekorasyona evinizin girişinden başlayabilirsiniz. Giriş kapınıza asacağınız yılbaşı konseptli bir kapı süsü ve halıyla misafirlerinizi yılbaşı ruhu ile karşılayabilirsiniz. Eğer giriş alanınız müsaitse geyikli ya da çam ağaçlı figürlerle misafirlerinizi daha keyifli şekilde ağırlayabilirsiniz. Ayrıca yılbaşı temalı paspaslar da hazırlıklarınıza harika bir dokunuş katabilir.

Keyifli sohbetlerin baştacı ışıltılı sofralar

İç Mimar Simay Tunçer'in Yılbaşı Önerileri

Uzun uzun keyifli sohbetlerin yaşanacağı yılbaşı sofraları için öncelikle hangi renkleri kullanacağınıza karar vermelisiniz. Klasik yılbaşı renkleri olan kırmızı, beyaz ve yeşili bir arada kullanabileceğiniz gibi beyaz-gümüş, yeşil-altın sarısı, beyaz-altın sarısı renklerini kullanarak da zarif bir yılbaşı sofrası hazırlayabilirsiniz. Masa dizaynında maksimum iki renk kullanmaya özen gösterin. Bu şekilde hem yemek masanızı daha zarif hem de daha şık bir görünüme kavuşturmuş olursunuz. Söz konusu yılbaşı masası olunca böyle bir seçim daha iyi olacaktır. Renk seçimine karar verirken kullanacağınız yemek tabakları ve servislerinizi de gözden geçirmenizde fayda var. Yemek takımı ve servislerinize uygun renkler seçmeniz vakit kazanmanızı sağlar. Ayrıca zarif şamdanlar, kozalak ve mini çam ağacı aksesuarlarıyla da sofranıza kişiselleştirilmiş dokunuşlar da yapabilirsiniz.

En önemli detaylar: Aksesuarlar

İç Mimar Simay Tunçer'in Yılbaşı Önerileri

Işıltılı ve keyifli bir yılbaşı için ev dekorasyonunda yapacağımız küçük dokunuşlarla yeni yıl ruhunu daha iyi hissedebilirsiniz. Bunu sağlayacak olan biraz kozalak, biraz mum ve bir çam ağacı aslında… Eğer kırmızı renk evinizin genel dekorasyonuna çok fazla uymuyor ise yeşil ve beyaz parlak desenli aksesuarları tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte koltuklarınıza yeni yıl havası katan kırlent ve polar battaniyeleri de unutmamak gerek…

Yılbaşı denilince ilk akla gelen: Yılbaşı Ağacı

İç Mimar Simay Tunçer'in Yılbaşı Önerileri

Bir anda evinizin tüm havasını değiştiren ve sıcacık bir ortam yaratan yılbaşı ağaçları yeni yılın olmazsa olmazlarından. Kimi zaman fazla büyük olan ve evinize yerleştirirken yer bulamayacağınız, filmlerde gördüğümüz ağaçlar canınızı sıkmasın. Her eve uygun boyutta, kimi zaman sehpanızın bile üstüne koyabileceğiniz ağaçlar elbette var. bu aksesuarların yılbaşına uygun bir süslemeyle de en az büyük ağaçlar kadar etkili olacaklarına emin olabilirsiniz.

İç Mimar Simay Tunçer’in yeni yıl için seçtiği diğer ürünler için linke tıklayabilirsiniz.

{771560}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları