preloader

Sonbahar Kış Gelinleri için Saç Modelleri

02.09.2018
Sonbahar Kış Gelinleri için Saç Modelleri

Yazı Boyutu:

Sonbahar/Kış gelinlik defilelerinde öne çıkan saç modellerinin ortak noktası, doğallık. Abartısız ve şık saç modellerinden öne çıkanları, bu kış evlenecekler için mercek altına aldık. Size sadece hem gelinliğinize hem de tarzınıza göre seçiminizi yapmak kaldı!

Topuz Modelleri

Düğün saçı deyince çoğunuzun aklına klasik bir dağınık topuz geliyor olabilir. Ancak bu sezonun topuz modelleri ezber bozuyor. Örneğin, sıkıca tepeden toplanmış balerin topuzları ön plana çıkmış durumda. İster bir saç aksesuarı ile süsleyin isterseniz de sade bir şekilde toplatın. Bu saç modeli özellikle straplez gelinliklere çok yakışıyor. Büyük bir küpe veya kolye ile de rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Romantik bir saç modeli tercih ediyorsanız topuzunuzu ense hizasında toplatabilirsiniz. Enseden topuzunu örgüyle birleştirmek mükemmel bir seçenek! Saçınızı yanlardan ördürüp uç kısmınlarını arkada birleştirerek yapacağınız model ile klasik görünümden uzaklaşabilirsiz. Bunun dışında örgüyü bir taç olarak da kullanabilirsiniz. Bu saç modelleri özellikle sırt dekolteli gelinlikler için bire bir!

Açık Modeller

Hepimiz gelinleri toplu saç ile görmeye alıştık ancak bu sezon gelin trendlerinin doğallıktan yana olduğunu belirtmiştik. O yüzden saçlarınızı serbest bırakmanın tam zamanı! İster Oscar de la Renta defilesindeki gibi düz bir fön isterseniz de Monique Llhullier defilesindeki gibi su dalgası yaptırabilirsiniz. Taç veya çiçekler ile süsleyebilirsiniz.

Açık saça başka bir alternatif ise yarım toplanmış modeller. Beth Chapman defilesinde saçların üst kısmından alınıp biraz tepeden toplanan modellerin yanı sıra Laure de Sazagan defilesinde saçlar daha gevşek bir görünümdeydi.

Bu yarım modeli örgüyle birleştirmeye ne dersiniz? Saçlarınızın iki yanını burgu yapıp ortada birleştirip uç kısmını balıksırtı örgü yaptırabilirsiniz.

Duvaklı Modeller

Carolina Herrera ve Elie Saab defilelerindeki sadeliği ile dikkat çeken ve minimal topuzları süsleyen uzun duvakların dışında, tarz bir şekilde bağlanmış kısa duvaklar ön plana çıktı. Sıra dışı bir görünüm isteyenler için tavsiyemiz ilhamını Marchesa defilesinden almaları. Çiçeklerle süslenip yukarıya doğru topuzu kaplayacak şekilde takılacağınız duvak çok konuşulacak!

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları