preloader

Yaz Düğünleri İçin Farklı Stil Önerileri

21.06.2018
Yaz Düğünleri İçin Farklı Stil Önerileri

Yazı Boyutu:

Yazın katılacağınız düğünlerde ne giyeceğinizi belirlemenizde yardımcı olacak stil önerilerimize kulak verin.

Yaz mevsiminin gelişi ile kapılarını aralayan düğün sezonu farklı ve uzun bir alışveriş listesini de beraberinde getiriyor. Eğer düğün davetleri konusunda aktif bir rol üstleniyorsanız farklı mekanlarda gerçekleştirilen organizasyonlar sizi değişik alternatifler yaratmak konusunda zaman zaman zorlayabilir. Kadınların bu konuda erkeklerden çok daha fazla seçeneğe sahip olduğu bilinse de seçenek fazlalığı her zaman bir avantaj değildir. Yine de düğün davetlerini dört ana grupta incelemek ve tercihlerinizi bu gruplardan ilhamla şekillendirmek faydalı olacaktır.

Kır Düğünü

destinasyon düğünü

Rahatlığın ve pastel tonların ön plana çıktığı kır düğünleri, hiç şüphesiz sizi en az zorlayacak konsepte sahip düğünlerden biridir. Bu tarz düğünlerde tercih edebileceğiniz iki yol vardır; sade tonları tercih edebilir ya da yaz mevsimini de göz ardı etmeyerek doğanın canlı renklerine yönelebilirsiniz. Kır düğünlerindeki en önemli nokta ise gösterişli detaylardan ve ağır parçalardan uzak durmak olacaktır. Özellikle mücevher tercihinizi zarif ve minimalist tasarımlardan yana kullanabilir, doğal taşların ön plana çıkmasına izin verebilirsiniz. Elbise seçiminiz konusunda ise hafif ve nefes alan kumaşlar tercih etmelisiniz.

Yaz Düğünleri İçin Farklı Stil Önerileri

Sahil Düğünü

destinasyon düğünü

Topuklu ayakkabılarınızı rafa kaldırıp şık sandaletlerin keyfini sürebileceğiniz belki de tek düğün sahil düğünleridir. Mavinin hemen hemen her tonunu rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi sahil yansımalarından ilhamla tasarlanmış desenleri de tercih edebilirsiniz. Düğün atmosferine en uygun görünüm ise fresh ve zahmetsiz bir şıklık yaratmak olacaktır. Eğer bir farklılık yaratmak isterseniz saç aksesuarlarına yönelebilirsiniz. İnci veya farklı detaylardan yapılmış bir taç veya saç tokası doğal şıklığınızın zarif bir tamamlayıcısı olacaktır.

Yaz Düğünleri İçin Farklı Stil Önerileri

{772567}

Şato Düğünü

destinasyon düğünü

Biraz zahmetli bir rotası olmasına rağmen doğru renkler ve doğru aksesuar tercihleriyle şato düğünlerinin hakkını vermek mümkün. Atmosferin nostaljik dokusundan esinlenerek stilinizde retro dokunuşlar tercih edebilirsiniz. Özellikle kırmızı, sizin için gereken dramatik etkiyi yaratacaktır. Ancak aşırı bir gösterişten kaçınmak adına kırmızı tonlarını tercih ettiğiniz zaman özellikle ayakkabı ve makyaj konusunda nude tonları kullanmalısınız. Bu şekilde iddialı bir görünüme sahip olacağınız gibi dengeli bir şıklık da yakalamış olursunuz. Sadece kırmızı değil seçilen tüm cesur renklerde mutlaka dengeleyici soft tonlara detaylarda yer vermeyi unutmayın.

Yaz Düğünleri İçin Farklı Stil Önerileri

Otel Düğünü

destinasyon düğünü

Otel düğünleri de tıpkı şato düğünleri gibi şık kodlara sahiptir. Özellikle yaz mevsiminde tercih edilen canlı renkleri bu sefer pas geçip koyu tonların cool etkisinden faydalanabilirsiniz. Aksesuarlarınızda ya da kumaş seçiminizde tercih edeceğiniz ışıltılı detaylar koyu tonlarda her zamankinden fazla ön plana çıkacaktır. 80’lerin metalik ruhunu bu aşamada rahatlıkla devreye sokabilir ve detay seçimlerinizi gümüş yansımalardan yana kullanabilirsiniz.

Yaz Düğünleri İçin Farklı Stil Önerileri

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları