preloader

Yaz Düğünleri İçin Farklı Stil Önerileri

21.06.2018
Yaz Düğünleri İçin Farklı Stil Önerileri

Yazı Boyutu:

Düğün sezonu açılırken farklı mekan ve konseptlerdeki düğünlerde ne giyeceğinizi bilemiyorsanız stil önerilerimiz tam da size göre!

Yaz mevsiminin gelişi ile kapılarını aralayan düğün sezonu, uzun bir alışveriş listesini de beraberinde getiriyor. Farklı mekanlarda ve konseptlerde gerçekleşen düğünlere uygun kıyafet bulmak zaman zaman zor olsa da oldukça geniş bir model, renk ve tarz yelpazesine sahip olan kıyafetler sayısız alternatif sunuyor. Ancak çok fazla alternatiften hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız farklı konseptlerdeki düğünlere uygun stil önerilerine yer verdiğimiz bu yazımız seçim yapmanıza yardımcı olabilir!

Kır Düğünü

destinasyon düğünü

Rahatlığın ve doğallığın ön plana çıktığı kır düğünleri, şüphesiz en çok alternatife sahip düğünlerden biridir. Kır düğünleri çok fazla alternatif sunsa da seçim yaparken oluşabilecek kafa karışıklığını önlemek adına seçeneklerinizi iki farklı kategoriye indirerek sade ve natürel tonları tercih edebilir ya da yaz mevsiminin canlı renk ve desenlerine yönelebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta gösterişli detaylardan ve ağır parçalardan uzak durmaktır. Özellikle mücevher tercihinizi zarif ve minimalist tasarımlardan yana kullanabilir, doğal taşların ön plana çıkmasına izin verebilirsiniz. Elbise seçiminiz konusunda ise hafif ve nefes alan kumaşlar, tüller, fırfırlar ve volanlı ve yırtmaçlı modelleri tercih etmek hem konfor hem de stil anlamında uygun olacaktır.

Sahil Düğünü

destinasyon düğünü

Yaz düğünlerinin belki de en romantiği sahil düğünleri, topuklu ayakkabılarınızı bir rafa kaldırıp şık sandaletlerinizin keyfini sürebileceğiniz tek düğün. Mavinin her tonunu rahatlıkla kullanabileceğiniz sahil düğünlerinde daha natürel tonlara da yönelebileceğiniz gibi sahil yansımalarından ilhamla tasarlanmış desenleri de tercih edebilirsiniz. Düğünün atmosferine uygun bir görünüm yakalamak ve gece boyunca rahat olabilmek için sade ve çabasız bir şıklık yaratabilir, eğer görünümünüze farklı ve stil sahibi bir dokunuş eklemek istiyorsanız saç aksesuarlarına yönelebilirsiniz. İnci ve gold detaylardan yapılmış bir taç veya saç tokası doğal şıklığınıza zarif bir son dokunuş ekleyerek stilinizi kolaylıkla yükseltecektir.

{772567}

Şato Düğünü

destinasyon düğünü

Biraz zahmetli bir rotası olmasına rağmen yaz düğünlerinin en masalsı olan şato düğünleri, doğru renk ve aksesuar seçimleriyle gelinden rol çalmadan kendinizi bu masalın bir parçası gibi hissetmenizi sağlayabilir. Şık kodları ve nostaljik atmosferiyle öne çıkan şato düğünlerinde retro görünümler tercih edebileceğiniz gibi klasik kesimlere de yönelebilir, iddialı seçimler de yapabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay aşırıya kaçmamak olacaktır. Kırmızı gibi dramatik renkler şatonun atmosferine uyacaktır ancak aşırı gözükmemek adına kırmızı tercih ettiğiniz zaman özellikle makyaj konusunda daha natürel ve klasik tonlar kullanmalısınız. Bu şekilde iddialı bir görünüme sahip olacağınız gibi dengeli bir şıklık da yakalamış olursunuz. Sadece kırmızı değil seçilen tüm cesur renklerde mutlaka dengeleyici soft tonlara detaylarda yer vermek görünümünüzü dengeleyecektir. Yine şık kodlarından ötürü mücevher tercih edebileceğiniz şato düğünlerinde elbisenizin rengine ve modeline göre mücevher tercihi yapmak aşırıya kaçmadan zarif bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Otel Düğünü

destinasyon düğünü

Kır düğünleri ve sahil düğünlerinin aksine çok daha şık kodlara sahip olan otel düğünlerinde yaz mevsiminde tercih edilen canlı renkleri bu sefer pas geçip koyu tonların cool etkisinden faydalanabilir, klasik çizgilere yönelebilirsiniz. Oldukça fazla alternatif sunan otel düğünlerinde düğünün yapılacağı otelin konsepti ve evlenecek çifte yakınlık derecenize bağlı olarak dantel detaylı modelleri, renkli kokteyl elbiselerini, iddialı gece elbiselerini, uzun payetli abiyeleri ve ışıltılı veya sırt dekolteli mini elbiseleri tercih edebilirsiniz. Şık ve zarif bir görünüm yakalamanın önemli olduğu otel düğünlerinde aksesuarlarınızda ışıltılı detaylara yönelebilir, zarif mücevherlerle görünümlerinizi tamamlayabilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları