preloader

Metropolitan Sanat Müzesi'nin Yeni Metaverse Dünyası: Replika

20.10.2023
Metropolitan Sanat Müzesi'nin Yeni Metaverse Dünyası: Replika

Yazı Boyutu:

Metropolitan Museum of Art’ın eğitim, sanat ve oyunu bir araya getiren metaverse bazlı Replica uygulamasını keşfedin.

Dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden biri olan Metropolitan Museum of Art (MET), ister galeride dolaşmak ister sanatı dijital dünyaya taşımak olsun, müzeyi ve en sevilen sanat eserlerini keşfetmenin yeni ve heyecan verici yollarını sanatseverlerle buluşturuyor.

3 Ağustos’tan itibaren, Roblox ile ilk kez sunulan metaverse oyun deneyiminin tadını çıkarabileceğiniz bu özel fırsat ile MET’i ziyaret ederek, beş bin yıllık sanat eserleri ile oynayabiliyorsunuz ve Roblox metaverse’nize sanat eserlerinden ilham alan giyilebilir eşyalar ekleyebiliyorsunuz. İsterseniz Van Gogh’un “Hasır Şapkalı Otopotre” tablosundaki hasır şapkasıyla etrafta dolaşabiliyor isterseniz de Hatsheptus’un krallık başlığını deneyebiliyorsunuz.

Metropolitan Sanat Müzesi'nin Yeni Metaverse Dünyası: Replika

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey ise bir telefon ve MET’in yeni Replica uygulaması. Müzede sergilenen sanat eserlerinin kilidini açmak ve nesnelerinin replikalarını dijital olarak edinmek için telefonunuzdan taratarak bu replikaları Roblox envanterinize eklemeniz gerekiyor. Böylece avatarınız bunları istediği zaman giyebiliyor veya aksesuar yapabiliyor. Replica’yı deneyimlemek ise çok kolay:

1. Adım: Replica uygulamasını indirin. Uygulamayı iOS ve Android’den ücretsiz indirebilirsiniz.

2. Adım: MET’i ziyaret ederek sizi sanat eserlerinin bulunduğu yerlere yönlendirecek iç haritayı ve ipuçlarını takip edin. Mısır Kanadı’nda, 19. yüzyıl Avrupa resim galerilerinde, Amerikan Kanadı’nda, Asya sanat galerilerinde ve MET’in iki milyon metrekarelik daha birçok alanında eserler bulacaksınız.

3. Adım: Her sanat eserini tarayarak replikaların kilidini açın.

İpucu: Bazılarının toplanacak birden fazla öğesi olabilir.

4. Adım: Uygulama tarafından verilen kodu kullanarak sitede edindiğiniz replikaları Roblox’a aktarın.

5. Adım: Replikalarınıza Roblox envaterinizden erişin ve favori Replica öğelerinizi avatarınızda sergileyin.

Metropolitan Sanat Müzesi'nin Yeni Metaverse Dünyası: Replika

Müze gezinizden sonra ya da New York’u ziyaret edemiyorsanız bile, müzeden ilham alan sanal alanları keşfetmek için Roblox’ta MET’i de ziyaret edebilirsiniz. Büyük Salon’da dolaşarak her bir sanat eseri ve replika hakkında bilgi edinebilir, avatarınızla arkadaşlarınız ve diğer Roblox kullanıcıları tarafından oylanabilecek görünümler yaratabilir ve Katsushika Hokusai’nin sevilen ahşap baskısı “Büyük Dalga”dan ilham alan özel bir alan da dahil olmak üzere dört fotoğraf kabini içinde fotoğraf çekilebiliyorsunuz.

{197928}

Yağmur Çıldız
Yağmur Çıldız Tüm Yazıları