preloader

Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın

28.01.2022
Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın

Yazı Boyutu:

Şehir hayatına kısa bir ara verirken kendinizi İtalyan stilinde tatille şımartın.

Günün her saatine keyif alınacak detaylar ekleyen İtalyan stili yaşamı yakalamak aslında hiç de zor değil. Tüm haftanın yorgunluğunu atmak, şehir hayatına ara vermek ve doğayla baş başa, lezzetli yemekler eşliğinde adeta İtalya’nın kırsalındaymış gibi keyif yapmak istiyorsanız bu adımları takip edin.

Gideceğiniz Yeri Önceden Belirleyin

Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın
Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın

Hafta sonunun kusursuz geçmesi için önceden küçük bir araştırma yapmak kritik bir detay. Sunduğu hizmette kusursuzluğu benimseyen, lezzetli yemekleri olan, temiz havanın tadını çıkarırken konfordan da taviz vermeyen yerler kısa tatiller için vazgeçilmez. Hem mimarisi hem de konsepti İtalyan stiline yer veren oteller sayesinde de kendinizi keyifli bir yurt dışı tatilinde hissedebilirsiniz.

Şile Sahilköy’de yer alan Parma Sole, uzun yolculuk yapmaya gerek kalmadan tüm bunları bir arada sunmayı başaran butik otellerden biri. Yıllarca Parma’da yaşamış olan kurucularının şehrin kültürünü, mimarisini ve mutfağını bir araya getirip misafirlerine sunduğu butik otel, tüm stresi geride bırakıp yenilenmek için birebir.

Modunuza Göre Tatilinizi Seçin

Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın
Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın

Rutin hayata kısa bir ara verip hafta sonu kaçamağı yaparken nasıl bir tatil istediğinize, nasıl zaman geçirmenin size iyi geleceğine karar vermelisiniz. Uzun doğa yürüyüşleri mi, sahil kasabasında deniz seslerini dinlemek mi, maceralı saatler geçirmek mi, doğanın içerisinde sakinliğin tadını çıkarmak mı ya da yeni bir şehri sokaklarda yürüyerek keşfetmek mi size daha iyi gelecek? Bu soruları kendinize göre cevaplayın.

Kalabalık olmadan, gürültüden tamamen uzaklaşmak; doğayla baş başa kalmak için Parma Sole’nin ayrıcalıklarını değerlendirebilirsiniz. Yemyeşil doğanın içerisinde sakinliğin keyfini sürerken İtalyan mutfağından ilhamını alan lezzetleriyle kendinizi şımartıp tüm yorgunluğunuzu burada bırakabilirsiniz. Sonsuz görünen vadi içerisinde konumlanan butik otel, güzel anılarla ayrılabileceğiniz bir yer.

Farklı Lezzetlere Açık Olun

Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın

Hafta sonunda adeta bir İtalyan gibi hayatın tadını çıkarmak istiyorsanız tabağınızda da klasikleşmiş tariflerin olması kaçınılmaz. Odun ateşinde pişmiş nefis pizzalar, en güzel soslarla daha da lezzetlenen taze makarnalar, tam kıvamı yakalanmış risotto’lar, orijinal reçetesine birebir uygun hazırlanmış tiramisular ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz bir konaklama seçmeniz şart. Şile’deki Parma Sole yıllarca İtalya’da geçirilen zamanın ardından adeta bölgenin yemeklerini de yakınımıza taşıyan bir yer. Mutfağında benimsediği tarladan sofraya anlayışıyla, hemen her ürünü kendi tarlalarından elde eden şefler, ürünlerini zehirden uzak, doğal ve geleneksel yöntemlerle yetiştiriyor. Tüm bunlar orijinal tariflerle birleşince de ortaya gerçek İtalyan yemekleri çıkıyor.

İtalyan Tarzı Yaşamı Deneyimleyin

Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın

Konu İtalyan gibi yaşamak olunca manzarayı izlemek, keyif yapmak ve mükemmel yemekler yemekten çok daha fazlası var. Mutfağa hakim olmalı, en iyi şarapları tanıyıp tek yudumla -hatta kokusuyla- seçebilmeli, hiçbir şeyi umursamadan hayatın tüm güzelliklerinin tadını çıkarabilmelisiniz. Bunun için de hafta sonu düzenlenen atölyeleri takip edebilirsiniz. Odalarından restoranına tüm mimarisinde İtalyan stilinden ilham alan Parma Sole’de her hafta sonu bu konseptte workshop’lar düzenleniyor. Taze makarna, ekmek ve şarap tadımı atölyelerinin tarihini ve diğer tüm detaylarını Instagram adreslerinden takip edebilir ya da telefonla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bavulunuzu Detaylı Hazırlayın

Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın

Hafta sonu için valiz hazırlarken birkaç günden fazla kalacakmış gibi hazırlık yapmakta fayda var. Şehirden uzak, sakin, sessiz ve mükemmel hizmet aldığınız bir yerden ayrılmak imkansız gibi gelirse tatilinizi birkaç gün daha uzatmak ve bunun için de tedbirli olmak işe yarayacaktır. Bu yüzden her ihtimale karşı şarj aletleriniz, uzaktan çalışabilmek için bilgisayarınız, fazladan birkaç gün için yetecek kıyafetleriniz yanınızda olsun. Hem bireysel hem de ekip olarak rahat çalışma imkanı sağlayan Parma Sole’nin toplantı odalarında hiçbir teknik aksaklık yaşamadan işlerinizi halledebilirsiniz.

Kutlamaların Tadını Çıkarın

Hafta Sonu Kaçamağınızı İtalyan Esintileriyle Planlayın

Sadece hafta sonu tatillerinin değil yaşamın her anını da kutlamak ve keyfini çıkarmak gerekiyor. En özel günlerinizi kutlarken, güzel anılar paylaşırken seçeceğiniz ambiyansla her detayı çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Yemeklerinden dekorasyonuna İtalyan ilhamıyla tasarlanan Parma Sole’nin havuz başında ya da yemyeşil bahçesinde düzenlenen davetleri sayesinde misafirlerinizi şahane bir ortamda ağırlayabilirsiniz. Zarif detaylarla hazırlanan düğünler, davetler ve etkinliklerin ardından geriye mutlu eden anılar ve göz alıcı fotoğraf kareleri kalacak.

*Bu içerik Parma Sole sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları