preloader

Smiley 50. Yılını Messika İş Birliği İle Kutluyor

07.03.2022
Smiley 50. Yılını Messika İş Birliği İle Kutluyor

Yazı Boyutu:

Geçmişten günümüze hayatımızın bir parçası olan ve dijital çağa da damgasını vuran Smiley, 50. yılını Paris’in eşsiz ve minimal tasarımlarıyla dikkat çeken markası Messika ile iş birliği yaparak kutluyor. Valérie Messika’nın, kutlama sürecinde tasarlarken en çok keyif aldığı, benzersiz parçalar Lucky Move kolye ve My Move bileziği keşfedin.

Smiley, “Joie de vivre” yani yaşam sevincine ve dinamik enerjiye sahip olan markalarla 50. yılını kutlamak için bir araya geldi. Yaşama sevinci ve dinamizm, aynı zamanda tasarımcı Valérie Messika’nın da benimsediği iki önemli değer olma özelliğini taşıyor. Smiley’nin 50. yıl dönümüne dürtüsel ve içgüdüsel anlamda katkı sunan bu temalar, The Smiley Company’yi yöneten Nicolas Loufrani’yi de etkiledi ve böylece bu mükemmel iş birliği ile eşsiz tasarımlar ortaya çıktı.

Nicolas ve Valérie: İki Yaratıcı Ruhun Ortaklığı

Smiley 50. Yılını Messika İş Birliği İle Kutluyor

Bir pırlanta tüccarının kızı olan Valérie, hayatını pırlantalara adamayı seçti ve pırlantaları geleneksel halinden çıkararak onları minimal, özgür ve takması kolay bir hale getirdi. Nicolas ise babasının çalıştığı Fransız gazetesi FranceSoir’da yazdığı bir köşe yazısıyla kendi kitlesini oluşturma şansı yakaladı. Nicolas’ın yazdığı sütunun başlığı “Prenez le temps de sourire” yani “Gülümsemek için zaman ayırın” idi. Logo olarak gülen yüz kullanılan köşe yazısındaki “Smiley”, yirmi beş yıl içerisinde önemli bir popülerlik yakaladı ve dijital çağa uygun olacak bir biçimde bilgisayarda kullanılmaya başlandı. Nicolas, Smiley’i hızla yayılan evrensel bir dil haline getirmek gibi dahice bir fikre sahipti. Başarılı işlere imzasını atmış ve yaratıcılığı imza haline getirmiş iki yetenekli isim, hem kendi alanlarında birer lider olma özelliğini taşıyor hem de hayata karşı neşeli ve pozitif bir tutuma sahipler. Bu durum ise şüphesiz ki Smiley ve Messika ortaklığını eşsiz kılıyor.

“Pek çok insan gibi pop kültürünün güçlü bir sembolü olan bu motife her zaman sevgi dolu bir bağlılığım oldu. “Gülen yüz” daima pozitif bir enerjiye sahip olmak da dahil olmak üzere inandığım pek çok değer ve ilkeyi sembolize ediyor.”

– Valérie Messika

Lucky Move ve Lucky Move XXL’ı Keşfedin

Smiley 50. Yılını Messika İş Birliği İle Kutluyor

Smiley, 50. yıl dönümü için “Mr. A” lakaplı graffiti sanatçısı André Saraiva’yla bir araya geldi ve afacan sanat tarzıyla smiley sembolüne, hem nostalji hissini sevenlerin hem de genç jenerasyonların da beğenisini kazanacak coşkulu bir hava kattı. “Gülümsemek için zaman ayırın!” mottosu aynı zamanda Valérie’nin koleksiyonundaki iki kolyeye de ilham veriyor. Her birinin, takan kişiye şans getirdiği inanılan bir seri olarak sunulan Lucky Move koleksiyonunun tasarımı, André’nin mottosuyla birlikte sizleri başka bir boyuttan selamlıyor.

Smiley 50. Yılını Messika İş Birliği İle Kutluyor

Koleksiyondaki “Lucky Move” isimli kolyenin ucu, beyaz altından ve hareketli sarı elmaslardan oluşan bir Smiley figürünü ortaya çıkarıyor. Bu koleksiyondaki ikinci mücevher ise kelimenin tam anlamıyla nefes kesiyor. Dünyanın en pahalı Smiley’si olarak bilinen bir “Lucky Move XXL” kolyesi olma özelliğini taşıyor. 43 mm’lik çapta geniş zincir baklalarla dizayn edilen gülen yüz, toplamda yüzlerce sarı pırlanta ve beyaz pırlantanın titiz işçiliğiyle bir araya geliyor. Her iki kolyenin de arkasında basılmış olan 50 sayısı, markanın yıl dönümüne gönderme yapıyor.

“Smiley 50. yılını kutlamaya karar verdiğinde, tanıdık bir yaşam sevincini ve dinamik enerjiyi etrafına yayan markalarla bir araya geldi. Bunlar Valérie Messika’nın sahip olduğu iki değer olma özelliğini taşıyor.”

– Valérie Messika

Her Karaktere ve Ruh Haline Özel: My Move Bileziği

Smiley 50. Yılını Messika İş Birliği İle Kutluyor

Tasarlanan üçüncü mücevher ise Smiley motifini farklı bir boyuta taşıması ile dikkat çekiyor. Valérie, en yeni mücevherlerinden biri olan ve yakın zamanda piyasaya sürülen “My Move” bileziği ile gönülleri bir kez daha fethetmeye hazır. Değiştirilebilir kayışları sayesinde kolayca kişileştirilebilen seri, herkesin ruh haline, tarzına ve kişiliğine uygun benzersiz bir mücevhere dönüşebilmesi ile sizleri büyüleyecek. Smiley koleksiyonundaki bu benzersiz bileklik, siyah ve beyazın dışında siyah ve sarı olmak üzere farklı renklerde ve çeşitli boyutlarda Smiley motiflerinin olduğu siyah kauçuktan oluşuyor.

Smiley 50. Yılını Messika İş Birliği İle Kutluyor

Paris’teki Saint-Honoré butiğinde sergilenen “Smiley x Messika” tasarımlarının Galeries Lafayette Haussmann’da da satışa sunulması bekleniyor. Bu takılar, 22 Şubat-10 Nisan 2022 arası “Mr. A” tarafından yaratılmış Smiley doğum günü grafitileriyle birlikte görücüye çıkarılacak. Üstelik bununla da sınırlı kalmıyor, Assouline yayınevi tüm kreasyonları bir kitapta toplayarak yıl dönümüne katkıda bulunmayı amaçlıyor. 10 Nisan 2022’den itibaren “Smiley x Messika” parçaları Asya kıtasında da satışa sunulacak. Şüphesiz, 50 yaşına giren Smiley hiç bu kadar genç ve dinamik görünmemişti.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları