preloader

Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu

24.06.2018
Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu

Yazı Boyutu:

Latince ışık kelimesinden türetilen Lvcea adıyla sunulan Lvcea saat ailesi, iki yeni kadın saati koleksiyonunun gelişiyle her zamankinden daha çok parlıyor. Mücevher yapım mirasını ve saatçilik becerilerini kusursuz bir şekilde birleştiren Bvlgari, yeni Lvcea Tubogas ve göz kamaştıran Lvcea Skeleton modellerini sunuyor. Bu yeni modeller, 2014 yılında lanse edildiğinden bu yana Lvcea koleksiyonunun ilk önemli tasarım evrimini temsil ediyor.

Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu
Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu
Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu

LVCEA TUBOGAS

İlk defa ikonik Tubogas bilezikle sunulan Lvcea, Bvlgari’nin mücevhercilik mirasını hatırlatıyor. Bileği narin bir konforla okşayan beş yeni Lvcea Tubogas modeli, Lvcea evrenine her güne uygun bir modernlik getiriyor. Tubogas bileziğin gizli bağlantıları, Lvcea’nın mükemmel yuvarlak yüzüyle kontrast yaratarak hoş bir simetri kazandırıyor. 28 mm veya 33 mm çap seçenekleriyle sunulan paslanmaz çelik versiyon, dramatik etkili siyah lake kadrana sahip. Parıltılı beyaz sedef kadranlı model ise yine 28 mm ve 33mm çap seçenekleriyle sunulurken dönüşümlü çelik ve pembe altın bantlardan oluşan Tubogas bilezikle alternatif bir versiyon olarak aileye ekleniyor.

Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu

Son olarak, 33 mm çapında pembe altın bir yorum, bezel çevresini ve bileziği süsleyen pırlantalarıyla bir başka değerli versiyon olarak seriyi tamamlıyor. Saat 3 konumunda tarih penceresi içeren saatlerin 288 mm versiyonları, pratik quartz mekanizma, 33 mm versiyonlar ise otomatik kurmalı mekanik mekanizma ile sunuluyor. Yeni Lvcea Tubogas saatlerin beş versiyonunda da pırlanta saat imleri ve kurma tepesinde kaboşon kesim pembe değerli taş kullanılıyor.

Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu

Ağ yapılı metal gaz borularına benzerliğinden ötürü Tubogas adı verilen teknik, 1940’lı yılların sonlarından bu yana mücevher üretiminde kullanılıyor. Endüstriyel esintili tasarımlara iyi bir örnek olan Tubogas, büyük mühendislik objelerini minyatürleştirmenin ve bunları daha önce denenmemiş amaçlarla kullanmanın öne çıktığı Art Deco döneminde popülerlik kazandı. Bvlgari, 1940’lı yıllarda son derece stilize yılan formlu bir saat yaratmak için bir Tubogas bileziğe bir saat kadranı monte etti. Bvlgari’nin 1970’li yıllarda saatlere, bileziklere, kolye ve yüzüklere uygulamaya başlamasıyla birlikte tasarım yeniden canlandı. Hiçbir fazlası olmayan, sade bir mühendislik ürünü bir spiral, sikkeler ve yoğun renkli değerli taşlarla kombine edilerek Bvlgari’nin her gün takılacak ve keyfi çıkarılacak mücevherler yaratma felsefesini yansıtan olağanüstü kontrastlar ortaya çıkarıldı.

Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu

Oldukça karmaşık bir üretim süreci gerektiren Tubogas, çelik bir çekirdeğin etrafında sarılan uzun altın veya çelik şeritlerle oluşturuluyor. Bu şeritler sarılırken, yuvarlatılmış kenarları birbirine kenetlenerek iç yapıyı tamamıyla gizliyor. Uzman altın ustaları bu işlemde hiç lehim kullanmıyorlar. Tubogas’ın kendine özgü yaylanma efekti sadece sarılan şeritlerin esnekliğiyle sağlanıyor.

Baselworld 2018’in En Çarpıcı Mücevherleri

LVCEA SKELETON

Daima kadınların arzularıyla uyum içinde olan Lvcea Skeleton, bu sofistike mekanik komplikasyonu giderek büyüyen saat ailesine keyifli bir model olarak ekliyor. Lvcea ailesine yeni bir komplikasyon ekleyen Lvcea Skeleton, Bvlgari’nin saatçilik sanatındaki ustalığına büyüleyici bir pencere açıyor. Mekanik saatlerin narin karmaşıklığını takdir eden kadınlar için tasarlanan bu komplikasyon, yüksek saatçiliğin bir virtüözlük gösterisi olarak Lvcea’nın gizemli derinliklerini ilk defa gözler önüne seriyor. Bvlgari’nin feminen saat odağının teyidi olan Lvcea Skeleton, pazarda yalnızca kadınlar için üretilen tek iskelet yapılı saat olarak sunuluyor.

Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu

Yeni Lvcea Skeleton, Bvlgari’nin İsviçre’deki üretim tesisinde el işçiliğiyle üretilen, ileri düzeyde komplike otomatik kurmalı BVL 191 iskelet mekanizmayı sergiliyor. Bununla birlikte, söz konusu Bvlgari olduğu için Lvcea Skeleton sadece kadınların saatin atan kalbini hayranla izlemesine olanak veren bir mekanik şaheserden ibaret değil. Aynı zamanda, marka logosunun harflerini alıp onları tasarımla bütünleştiren ilk iskelet saat.

Bvlgari Efsanesinin Mükemmel Evrimi: Lvcea Koleksiyonu

Çelik ve pembe altından oluşan üç yeni model, tasarım ipuçlarını orijinal Lvcea saatten alıyor ve koleksiyona yeni bir cesur stil katıyor. Kırmızı lake kollar açık kadrana renk katarken her saatin kurma tepesine yerleştirilmiş kaboşon kesim değerli taşla zekice bir uyum sağlanıyor. Kadranı çevreleyen pırlantalarla Lvcea Skeleton, saati yeni bir lüks seviyesine taşıyor. Değerli taş parlaklığında timsah derisi kayış veya çelik ve pembe altın Serpenti bilezik ile sunulan Lvcea Skeleton, yüksek saatçilik ve mücevhercilik nitelikleri ve renkleriyle tam bir Bvlgari olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Özlem Güsar
Özlem Güsar Tüm Yazıları