preloader

Netflix’te Yayınlanacak Yeni Türk Yapımları

08.07.2021
Netflix’te Yayınlanacak Yeni Türk Yapımları

Yazı Boyutu:

Netflix Türkiye, Bir Başkadır ve Fatma gibi yapımlarının ardından yayınlanacak yeni projeleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Netflix'in yeni projelerini keşfedin!

Geçen Yaz

Aile Arasında ve yarına Tek Bilet gibi filmleriyle tanınan yönetmen Ozan Açıktan, yeni bir yaz filmiyle tekrar karşımızda. Film, 90’larda yazlıkta geçen, deniz, kumsal, güneş, arkadaşlar, aile ve unutulmayacak ilk aşkları bir araya getiriyor. Fragmanı yayınlandığından beri ilgi çeken Geçen Yaz filmi izleyicilerine yoğun bir nostalji yaşatacak.

Bir Denizaltı Hikayesi

Netflix’te Yayınlanacak Yeni Türk Yapımları

2021 yılının sonbahar aylarında Netflix'te yayınlanması planlanan Bir Denizaltı Hikayesi dizisi, Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci gibi birçok ünlü ismi bir araya getiriyor. 2019'dan beri herhangi bir projede yer almayan Tatlıtuğ, ilk kez bir online dizide rol alacak. Dizi, denizaltında araştırma görevine katılmaya hazırlanan, özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman'ın hikayesini konu alıyor.

Pera Palas’ta Bir Gece Yarısı

Netflix’te Yayınlanacak Yeni Türk Yapımları

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi, başarılı yazar Charles King’in ‘Midnight At The Pera Palace’ kitabından uyarlanıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Esra ve Halit karakterlerini canlandırmak üzere Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı bulunuyor. Dizi 1919 senesine yapılan bir yolculuğun hikayesini konu alıyor. Pera Palas Oteli’nde bir araştırma yapan gazeteci Esra, otelin bir odasında 1919 senesine açılan bir kapının olduğunu fark eder. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemine açılan bu kapı, Mustafa Kemal Atatürk’e düzenlenen siyasi komplonun tam ortasına denk gelmektedir. Esra’nın kütüphaneci Halit ile tanışmasıyla 1919 İstanbul’unun hikayesi derinleşir.

{773591}

Erşan Kuneri

Netflix’te Yayınlanacak Yeni Türk Yapımları

Özellikle Cem Yılmaz’ın sevilen filmi GORA izleyicileri tarafından merakla beklenen bir spin-off dizi. Dizi, Türk Sinemasının erotik film tufanıyla kasıp kavrulduğu 1975-1978 yılları arasında bir yönetmen olan Erşan Kuneri’nin, erotik filmler dışında farklı film türlerini denemesini konu alacak. Geçtiğimiz günlerde çekimleri başlanan dizinin konusu kadar oyuncu kadrosu da meraklılarının heyecanını katlıyor.

{772175}

Beni Çok Sev

Netflix’te Yayınlanacak Yeni Türk Yapımları

7. Koğuştaki Mucize filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin’in imzasını taşıyan yapımın başrollerinde Sarp Akkaya ve Songül Öden yer alıyor. Konya'da cezaevinde gardiyan olarak çalışan Sedat'a bir gün mahkumlardan birini memleketine götürme görevi verilir. Musa 14 yıldır mahkumdur ve bu süreden sonra ilk defa eşini, annesini ve kızını görecektir. Ailesi ve kızı ile iyi bir gün geçiren Musa, bir şeylerden şüphelenir.

Uysallar

Netflix’te Yayınlanacak Yeni Türk Yapımları

Daha filmi ve Şahsiyet dizisiyle adlarından övgüyle bahsettiren Onur Saylak ve Hakan Günday’ın 2021’in sonlarına doğru Netflix’te yayınlanması planlanan yeni projesi Uysallar; Mimar Oktay Uysal eşi, iki çocuğu ve babasından oluşan ailesinden gizli olarak bir hayatı sürdürürken, ailesinin Oktay’dan gizli kendi dünyalarını kurmanın peşinde oluşunu anlatmaktadır. Uysal ailesinin yalanlarla dolu bir evi vardır. Oktay’ın da inşa etmesi gereken bir hapishanesi…

Kuş Uçuşu

Netflix’te Yayınlanacak Yeni Türk Yapımları

Senaryosunu Aşk 101 ve Ufak Tefek Cinayetler’den tanıdığımız Meriç Acemi’nin yazdığı dizinin konusu, Bir TV kanalında çalışan iki farklı kuşağın hikâyesini anlatıyor. Birce Akalay’ın ünlü bir ekran yüzü rolüyle seyirci karşısına çıkacak olan dizide, televizyon kanalındaki iki farklı kuşağın çatışmasını anlatıyor.

{774083}

Kod Adı: Kulüp

Netflix’te Yayınlanacak Yeni Türk Yapımları

1955 yılının en önemli gece kulüplerinden birinde çalışan ve eski bir mahkum olan Matilda’nın kızı Raşel, Matilda hapisten çıkana kadar varlığından habersizdir. Kızı ile arasında güzel bir ilişki kurmaya çalışan Matilda, Raşel'i Pera'nın belalısı olan Fıstık İsmet'ten uzak tutmak için çabalamaktadır. Matilda aynı zamanda patronu olan Orhan, gece kulübü yöneticisi Çelebi ve sanatçı Selim'in egoları ile de mücadele etmeye çalışır. Kulübe ayak basmasıyla ortama farklı bir ruh katan Matilda, çalışanlar için cehennem olan kulübü bir yuva haline getirir.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları