preloader

Ailecek İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

24.04.2023
Ailecek İzleyebileceğiniz En İyi Filmler

Yazı Boyutu:

Çocuğunuzla beraber evde bolca vakit geçirdiğiniz bu dönemler için ailecek izleyebileceğiniz en iyi filmleri listeledik.

Evde çocuğunuzla beraber bolca vakit geçirdiğiniz dönemlerde yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri film izlemek. Hem çocuğunuzun hem de sizin ilginizi çekecek en güzel aile filmlerini bir araya getirdik. Ailecek izleyebileceğiniz en iyi filmleri şimdi keşfedin.

Apple TV’deki En İyi Aile Filmleri

Harry Potter, Apple TV – IMDb: 7.6

Harry Potter, İngiliz yazar J. K. Rowling tarafından yazılmış yedi fantastik romandan oluşan ve aynı zamanda filmleri gişe rekorları kıran bir yapım. İlk filmden son filme kadar keyifle çocuklarınızla birlikte izleyebilirsiniz. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda eğitim gören genç büyücü Harry Potter ile arkadaşları Hermione Granger ve Ron Weasley’nin yaşamlarını konu alıyor.

Maleficent (Malefiz), Apple TV – IMDb: 7.0

Huzur ve barış içindeki orman krallığında büyüyen Malefiz; güzel, saf ve genç bir kadındır. Fakat bir zamanlar inanıp güvendiği Stephan, Malefiz’in topraklarını tehdit eder ve bu ihanetin sonucunda Malefiz’in saf kalbi taşa döner. O kadar kinle dolar ki çektiği acılar sonucunda Aurora’yı lanetler fakat Aurora büyüdükçe, Malefiz onun gerçek barışı sağlayabilecek tek anahtar olduğunu fark eder. Filmin yönetmenliğini Robert Stromberg üstlenirken, başrolde Malefiz’i Angelina Jolie, genç prenses rolünü Elle Fanning oynuyor. Kadroda bu isimlere aynı zamanda Sharlto Copley, Miranda Richardson, Sam Riley, Kenneth Cranham gibi tecrübeli oyuncular eşlik ediyor.

Aladdin, Apple TV – IMDb: 7.0

Ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie’nin yönetmenliğinde live-action olarak tekrar çekilen film, Agrabah pazarlarından yiyecek çalarak geçinmesine rağmen altın gibi bir kalbi olan Aladdin’in hayatını konu alıyor. Fakat Aladdin’in hayatı, Harikalar Mağarası’nda bulacağı sihirli lamba ve 3 dileğini gerçekleştirecek olan lamba cini ile tamamen değişecektir. Disney’in sevilen hikâyelerinden biri olan “Aladdin” filminde, Aladdin’in sihirli lambasının cini Genie’yi ünlü aktör Will Smith canlandırıyor.

Charlie and The Chocolate Factory (Charlie’nin Çikolata Fabrikası), Apple TV – IMDb: 6.6

Enteresan ve tuhaf biri olan Willy Wonka, esrarengiz fabrikasını kendisinden sonra bırakabileceği birini aramaktadır ve bunu için de bir yarışma düzenler. Yarışmayı kazanan 5 çocuktan biri ise fakir ve ailesiyle oldukça zor bir yaşam süren Charlie olur. Charlie’nin orada görecekleri onu çok etkiler ve Willy Wonka’nın hayal alemine çekilir. Bu işin en iyilerinden biri olan Tim Burton fantastik komedi filminde Johnny Depp ile birlikte karşımızda.

Alice in Wonderland (Alice Harikalar Diyarında), Apple TV –IMDb: 6.4

Linda Woolverton’ın çocuk kitabından uyarlanan ve 2010 yılında yeniden çekilen filmde Tim Burton güçlü kız imajını ön plana çıkarıyor. 17 yaşındaki Alic, sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip eder ve kendini harikalar diyarında bulur. Aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği bu yeri, ikinci ziyaretinde hatırlamaz. Harikalar Diyarı’nda Alice’i karşılayanlar arasında koskocaman şapkalı Mad Hatter karakteriyle Johnny Depp karşımıza çıkıyor. Bu yapımda yedinci kez bir araya gelen Tim Burton ve Johnny Depp ekibinde aynı zamanda Helena Bonham Carter ve 2009 Oscar’ında En iyi Kadın Oyuncu ödülüne aday gösterilen Anna Hataway bulunuyor.

Dolittle, Apple TV – IMDb: 5.5

Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, kendisini malikanesine kapatır ve oradan hiç çıkmaz. Adeta dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, bir gün kraliçenin hastalandığını duyar ve kraliçeyi iyileştirmek için yıllar sonra kabuğundan çıkmaya karar verir. Dolittle, hastalığa çare aramak için bir adaya doğru yola koyulur. Bu macerada kendisine goril, ördek, devekuşu, kutup ayısı ve papağan da eşlik eder.

Inside Out (Ters Yüz), Apple TV – IMDb: 8.1

Babasının San Francisco’da yeni bir işe girmesiyle Riley’nin hayatı alt üst olur. Şimdi onu yeni ev ve yeni arkadaşlıklar beklemektedir. Bu süreçte Riley’nin günlük hayattaki kararlarında etkili olan duyguları, yaşanan bu değişime ayak uydurmaya çalışırken ufak bir kaos ortamı oluşacaktır.

Garfield, Apple TV – IMDb: 5.0

Bir kedinin isteyebileceği her şeye sahip olan şişman ve lazanya delisi Garfield, sahibi Jon’un kız arkadaşını etkilemek için eve getirdiği Odie ismindeki köpeği görünce onunla rekabete girer. Ondan kurtulmak isterken kaçırılan Odie’yi kendisinden beklenmeyecek şekilde kurtarmaya karar verir ve olaylar gelişir.

Freaky Friday (Çılgın Cuma), Apple TV – IMDb: 6.2

Ergenlik yaşlarındaki bir kızla bir anne devamlı aralarındaki kuşak farkının yarattığı bir çatışma içindedirler. İkisi de birbirlerini anlamakta epey zorlanmaktadır. Bir gün bir Çin restoranına giderler ve orada verilen bir fal kurabiyesinin büyüsüyle ertesi sabah uyandıklarında birbirlerinin vücutlarında bulurlar kendilerini.

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap), Apple TV – IMDb: 6.9

Savaş sebebiyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan Pevensie ailesinin dört kardeşi bir profesörün yanına taşınmışlardır. Bir gün saklambaç oynarken kardeşlerden en küçüğü olan Lucy bir elbise dolabına saklanır. Ama bu sıradan bir elbise dolabı değildir. Narnia topraklarına açılan gizli bir kapıdır.

{34391}

Disney Plus’taki En İyi Aile Filmleri

Mary Poppins Returns (Mary Poppins: Sihirli Dadı), Disney Plus – IMDb: 6.7

1930’lar Londra’sında Jane ve Michael Banks artık büyümüşlerdir, Michael da Cherry Tree Lane’deki evde yaşamaya devam etmektedir. Üç çocuğu ve hizmetçileri Ellen’la yaşayan Michael, bir süre önce eşini kaybetmenin üzüntüsünü duymaktadır. Bu esnada Mary Poppins geri gelerek yeniden hayatlarına dahil olacaktır.

Home Alone (Evde Tek Başına), Disney Plus – IMDb: 7.7

1990 yapımı olan bu film, üzerinden yıllar geçmesine rağmen popülerliğini hiç kaybetmiyor. Hemen hemen herkes bu filmi yılbaşı yaklaştığında mutlaka bir kere izlemek ister. Kalabalık ailesinden sıkılan Kevin, annesi tarafından cezalandırılır ve çatı katına çıkar. Ertesi gün ailesinin Noel tatiline giderken onu unuttuklarını fark eder. Başta panikleyen Kevin bunun fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın tadını çıkarmaya başlar. Eve gözlerini dikmiş olan 2 hırsızı evden uzaklaştırmak artık Kevin’a düşmüştür…

Finding Nemo (Kayıp Balık Nemo), Disney Plus – IMDb: 8.2

Annesini kaybeden Nemo babası tarafından büyütülmektedir. Bir süzgeci küçük olduğu için babası Okyanusta yüzmeyi Nemo’ ya yasaklamıştır. Bir gün Nemo, Okyanusta yüzebileceğini ve o sırada yüzeyde duran cisme dokunabileceğini iddaa eder ve kendini bir anda bir insanın ellerinde bulur. Oğlunun insanlar tarafından yakalanıp kaçırıldığını gören babası, ne olursa olsun Nemo’ yu bulacak ve eve geri getirecektir. Fakat Okyanus sandığından çok daha tehlikelidir.

Coco, Disney Plus – IMDb: 8.4

12 yaşındaki Miguel’in en büyük kahramanı, hayatını kaybeden Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Miguel günün birinde ünlü müzisyenin gitarını bulur. Gitarı çalmaya başladığı an ise Ölüler Diyarı’na gider. Buradan kurtulmak isteyen Miguel’in karşısına Hector çıkar ve birlikte Miguel’in aile tarihinin ardındaki gerçek hikâyeyi keşfetmek için bir yolculuğa çıkarlar.

Christopher Robin, Disney Plus – IMDb: 7.3

Çocukluk yıllarında çok sevdiği yakın arkadaşı Ayı Winnie ve diğerleri artık Christopher Robin’in hayatında değildir. İş hayatıyla çok meşgul olan Robin ailesini de ihmal etmeye başlamıştır. Hayatının çıkmaza girdiğini hissettiği bir anda Winnie karşısına çıkıverir. Ardından Robin, Winnie’nin masal dünyasına yıllar sonra geri dönüp, arkadaşlarını bulmasına yardım eder ve o sırada ailesinin kıymetini anlayarak yeniden gerçek dünyaya gider. Fakat Robin’in de yardıma ihtiyacı olduğunu düşünen Winnie, Tigger, Eeyore ve Piglet de Christopher Robin’in peşinden gerçek dünyaya gelirler. Altın Küre ödüllü oyuncu Ewan McGregor’un başrolünü üstlendiği Winnie the Pooh uyarlaması Christopher Robin’in yönetmen koltuğunda Marc Forster oturuyor.

Beauty and The Beast (Güzel ve Çirkin), Disney Plus – IMDb: 7.1

Kendisine yapılan bir büyü sonucunda korkunç bir yaratığa dönüşen prens, konuşan eşyalara dönüştürülmüş uşaklarıyla tek başına şatoda yaşamaktadır ve 10 yıl içinde hiçbir kadın ona aşık olmazsa sonsuza dek canavar olarak kalacaktır. Şatosuna izinsiz girdiği için tutsak aldığı yaşlı bir adamın kızı, babasının özgürlüğü için şatoda tutsak olmayı kabul eder. Zamanla şatodaki eşyalarla ve canavarla arkadaş olmaya başlayan Belle, canavarın korkutucu görüntüsünün altında ne kadar iyi biri yattığını öğrenir ve beklenmedik bir aşkın ortasına düşer. Bu sırada Belle’e aşık olan avcı Gaston, Canavar’ı öldürüp Belle ile evlenebilmek için her şeyi yapacaktır. Jeanne-Marie Leprince de Beaumont’un klasik masalından uyarlanan filmin başrollerinde Emma Watson ve Dan Stevens oynuyor.

Toy Story (1995), Netflix – IMDb: 8.3

Toy Story, 1995 yılında gösterime giren ve ilk uzun metrajlı bilgisayar animasyon filmi olarak tarihe geçen bir yapım. Pixar Animation Studios tarafından üretilen film, Andy adlı bir çocuğun en sevdiği oyuncakları olan Şerif Woody ve Buzz Lightyear’ın maceralarını konu alıyor.

Zootropolis: Hayvanlar Şehri, Disney Plus – IMDb: 8.0

Film, Judy Hopps adlı bir tavşan polis memurunun, vahşi hayvanlarla dolu bir şehirde suçu önlemeye çalışmasını konu alıyor. Judy, bu süreçte tilki Nick Wilde ile ortaklık yapıyor ve birlikte şehrin karanlık sırlarını ortaya çıkarıyorlar.

Up (Yukarı Bak), Disney Plus – IMDb: 8.3

Pixar Animation Studios tarafından üretilen film, Carl Fredricksen adlı 78 yaşındaki bir adamın, gençlik aşkı Ellie’nin ölümünden sonra Cennet Şelalesi’ne gitme hayalini gerçekleştirmek için evini binlerce balonla havaya kaldırıp Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkmasını konu alıyor. Yolculuk sırasında Carl, 8 yaşındaki Kevin adında bir kuş, Dug adında bir köpek ve Russell adında bir izci ile tanışıyor. Bu beklenmedik yolculuk, Carl’ın hayatını değiştirmeye ve ona yeni bir bakış açısı kazandırmaya başlıyor.

Ratatouille, Disney Plus – IMDB: 8.1

Paris’te geçen bu hikaye, Remy adındaki bir yemek aşığı fareyi merkezine alır. Remy, insanların mutfağına olan ilgisi nedeniyle yemek yapma yeteneğine sahip olsa da, fare olduğu için bu tutkusunu gizlemek zorundadır. Ancak bir gün, kendini bir ünlü restoranın mutfağında bulur ve gizlice yemek yapmaya başlar. “Ratatouille,” yaratıcılığı, tutkuyu ve farklılıkları kutlayan güçlü bir mesajla izleyicilere ilham verirken, mükemmel animasyon, canlı karakterler ve nefis yemek sahneleri ile damakları tatlandırır.

{23513}

Netflix’teki En İyi Aile Filmleri

Hugo, Netflix – IMDb: 7.5

Brain Selznick’in sihir temalı çocuk romanından uyarlanan olan film, Paris tren istasyonunun duvarları arasında yaşayan ve saatlerden sorumlu olan kimsesiz bir çocuğun, bir gün saati tamir etmeye teşebbüs etmesiyle yaşadığı gizemli macerayı konu ediyor.

Hachiko: A Dog’s Tale (Hachi: Bir Köpeğin Hikâyesi), Netflix – IMDb: 8.1

Hachi, Japonya’da meydana gelen gerçek bir hayat hikâyesini anlatıyor. Sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi’ye siz de hayran kalacaksınız! Profesör Parker Wilson, tren istasyonunda Japon kökenli meşhur Akita inu cinsi bir köpek bulur. Köpeği eve ilk getirdiğinde, profesörün eşi ilk önce sert bir tepki verir ancak Hachi kısa zamanda tüm aileye kendini sevdirir. Hachi, Wilson ailesinin köpeği olurken aynı zamanda profesörün yol arkadaşıdır da. Bu tatlı köpek, her gün yol arkadaşını işe giderken tren istasyonuna kadar yolcu eder ve döneceği saatte ise aynı yerde onu bekler.

Togo, Netflix – IMDb: 8.1

Ölümcül bir salgın Alaska’nın Nome kasabasını etkisi altına almıştır. Tek tedavi imkânı, 600 mil ötedeki kasabada bulunan antitoksin serumdur. Kasaba halkı, serumun getirilebilmesi için köpek eğitmeni olan Leonhard Seppala’dan yardım ister ve eğitmen yaşlı bir Sibirya kurdu olan Togo ile birlikte yola çıkar. Yolculuk sırasına korkunç bir fırtınayla karşı karşıya kalan ikili, -70 dereceye varan soğukta büyük bir yaşam mücadelesi verecektir.

The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme), Netflix – IMDb: 8.0

Başrol oyuncusu Will Smith’in Oscar’da en iyi erkek oyunculuğa aday gösterildiği “The Pursuit of Happyness”, Christopher Gardner’ın hayatını yazdığı kitaptan uyarlanarak beyazperdeye aktarıldı. Maddi sıkıntılar yaşadığı dönemde Chris, zorluklara karşı direncini kaybeden karısı tarafından terk edilir ve 5 yaşındaki oğluyla baş başa kalır. Ardından evlerini de kaybeden baba-oğul sokaklarda kalıp daha zor zamanlar geçirmeye başlar ve Chris bildiği bütün satış tekniklerini kullanarak oğluyla hayata tutunmaya çalışır. Prestijli bir borsa şirketinde staj imkânı bulan Chris, daha parlak bir geleceğe sahip olma umuduyla burada ücret almadan çalışmaya başlar. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen sevgi ve özenle yılmadan babalık görevini yerine getirerek oğlunun sevgisi ve güveniyle karşısına çıkan bütün engelleri aşar.

Now You See Me (Sihirbazlar Çetesi), Netflix – IMDb: 7.3

Suç ve gizem türündeki filmde dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan “Four Horsemen” ekibi, üstün sihir yeteneklerini yalnızca gösterilerinde değil, banka sistemlerine erişmek ve izleyicilerini soymak için de kullanmaktadır. Çete, gösterileri sırasında önce farklı kıtada bulunan bir bankayı soyup, sonra da başka bir suçlunun hesabındaki milyon dolarları izleyicilerin hesabına aktarınca FBI ajanı Dylan bu çetenin peşine düşer.

{45050}

Kung Fu Panda, Netflix – IMDb: 7.6

DreamWorks Animation tarafından üretilen film, Po adlı şişman ve tembel bir pandanın, kaderi onu Ejderha Savaşçısı olarak seçmesiyle Kung Fu’yu öğrenmesini konu alıyor. Po, Kung Fu Ustaları olan Kaplan, Turna, Mantis, Engerek ve Maymun ile birlikte çalışırken yavaş yavaş kendi içindeki kahramanı keşfeder ve dünyanın kaderini değiştiren bir maceraya atılır.

Shrek, Netflix – IMDb: 7.9

Film, Shrek adlı yeşil bir dev’in, Fiona adlı bir prensesi kurtarmak için bir maceraya atılmasını konu alıyor. Esprili diyalogları, unutulmaz karakterleri ve pop kültüründen göndermelerle dolu zekice bir senaryosuyla çocuklar ve yetişkinler için eşsiz bir deneyim sunan film aynı zamanda, masalların klasik kalıplarını ters yüz ederek mizahi bir yaklaşım sergileyerek, animasyonun sınırlarını zorlar ve izleyicilere eğlence dolu bir dünya sunuyor.

Diğer Platformlardaki En İyi Aile Filmleri

Jumanji, Diğer – IMDb: 7.0

26 yıl boyunca bir oyunun içinde esir kalan Alan Parrish, iki çocuğun oyunu yeniden oynamasıyla gerçek hayata geri dönüyor. Ancak onunla birlikte egzotik ve vahşi hayvanlar da gerçek hayata geliyorlar. Alan, şehri kurtarmak zorundadır, bunun için de oyunu en son onunla oynayan eski arkadaşı Sarah Whittle’ın yardımına ihtiyacı vardır.

Dr. Dolittle, Diğer – IMDb: 5.4

John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, genç kraliçenin hastalandığını öğrenince kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir.

Fantastic Beasts and Where To Find Them (Fantastik Canavarlar), Diğer – IMDb: 7.3

Fantastik yaratıklar hakkındaki film JK Rowling’in gezi notlarından oluşan aynı isimli fantastik ansiklopedi kitabına dayanıyor. Harry Potter’ın bu kitabı okumasından 70 yıl önce yazılan kitapta, genç kaşif Newt Scamander’ın New York’un gizli cadı ve büyücü komitesiyle yaşadıkları konu alınıyor. Yönetmenliğini David Yates’in üstlendiği film, yıldız kadrosuyla da dikkat çekiyor. Genç kaşif rolünü Oscar ödüllü oyuncu Eddie Redmayne üstlenirken, kadroda Ezra Miller, Colin Farell, Katherine Waterston, Zoë Kravitz, Ron Perlman ve Jon Voight da yer alıyor.

{29529}

Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children (Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları), Diğer – IMDb: 6.7

Ransom Riggs’in 2011’de çıkan aynı adlı romanından uyarlanan fantastik filmin yönetmenliğini yine Tim Burton üstleniyor. İpuçlarını izleyerek gizemli bir adaya giden küçük Jacob, Bu adada Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children adında bir evde kendisi gibi tuhaf ama gizemli güçlere sahip öksüz çocuklarla karşılaşır ve peşinde korkunç yaratıklar olan bu çocukları kurtarmaya çalışır.

Lady and The Tramp (Leydi ile Sokak Köpeği), Diğer – IMDb: 6.3

Köpek Lady, sahipleri ile beraber mutlu bir hayat sürmektedir ta ki aileye yeni bir üye katılana kadar… Aileye yeni gelen üyeyi kıskanıp artık evde istenmediğini düşünen Lady, evden kaçar. Sokakta Tramp adında bir köpeklele tanışır. Tramp’tan sokakta yaşamaya dair öğreneceği çok şey vardır. Lady and the Tramp, özellikle köpek severlerin favorisi olacak.

Soul, Diğer – IMDb: 8.1

Müzik öğretmeni olan Joe Gardner yıllardır başarılı bir jazz piyanisti olmanın hayalini kuruyordur. Tam bu hayaline kavuşmak üzereyken New York sokaklarında aniden bir kanalizasyona düşerek, farklı bir dünyaya geçiş yapar. Film bize Joe’nun yaşama nasıl geri döneceğini bulmaya çalışırken yaşadıklarını, farkına vardığı gerçeklikleri aktarıyor.

E.T. the Extra-Terrestrial (E.T.), Diğer – IMDb: 7.8

Dünya’ya meraklarını gidermek için bir uzaylı grubu gelir. Geri dönüş sırasında bir kişiyi unuturlar. Bu çok uzaktan gelen sevimli uzaylı tanımadığı bir gezegende korku içinde tek başına kalmıştır. Elliot isimli küçük çocuk bu sevimli uzaylıya sahip çıkar.

{29304}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları