preloader

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

Yazı Boyutu:

Çocuklar için oyun parkı, sağlıklı menüleri, keyifli bahçeleri ve yaratıcı çocuk atölyeleri ile radarımıza giren en iyi mekanları keşfedin.

Çocuklu aileler özellikle de küçük çocuklu aileler, bebekleri 1 yaşını doldurduktan sonra sosyalleşmek için çeşitli alternatif arayışına başlarlar. Yaz döneminde park ve bahçeler çocukların gelişimi için harika alanlar olsa da uzunca bir kış mevsiminin yaşandığı İstanbul’da çocukların gelişimine uygun etkinlikler sunan mekânlar ailelerin özellikle de annelerin en büyük kurtarıcısı. Anne-çocuk oyun grupları, ritim, müzik, sanat, beceri, mutfak atölyeleri hem çocuğun hem de ebeveynlerin sosyalleşmesi ve gelişmesi için ideal. Çocuğunuzun keyifle yeni şeyler keşfettiğini gözlemlemek, sizinle bağının kuvvetlenmesini deneyimlemek, yeni tanıştığı arkadaşı ile sosyalleşmesini izlemek özellikle de endişeli geçen bebeklik döneminden sonra her ikinizin de nefes almasını sağlayacaktır. Çocuğunuz sizin desteğinize artık eskisi kadar ihtiyaç duymadığı bir yaşa geldiğinde, deneyimli eğitmenler gözetiminde oyun oynayıp, atölyelerde kendini geliştirirken siz de arkanıza yaslanıp kahvenizi yudumlayıp onu izlemek ister miydiniz? Emin olun ki bu bir hayal değil, tıpkı çevrenizdeki herkesin söylediği gibi göz açıp kapayıncaya kadar bu zamanlara ulaşacaksınız. Eğer siz de bu hayalinizi deneyimlemek istiyorsanız, siz ve çocuğunuz için tüm ihtiyaçlarınıza yönelik beklentilerinizi karşılayacak mekânlar listemizi OGGUSTO olarak derledik.

İstanbul Anadolu Yakası Çocuk Oyun Kafeleri

Mombie.Fun Food Friends, Suadiye

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

2019 mart ayından itibaren Suadiye’de oyun alanı, atölye, parti mekânı ve kafe olarak hizmet veren Mombie, Anadolu yakasındaki ebeveynlerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. 18 aylık bebeklerden 5 yaş çocuklara yönelik Le Petit 100 ile ortaklaşa anne-çocuk oyun grupları düzenleyen Mombie’de yine aynı yaş gruplarına sanat, mutfak, beceri ve duyu atölyeleri düzenleniyor. Atölyelerin yanı sıra eğitmen eşliğinde çocukların serbest zaman geçirebileceği bölüm de mekânda yer alıyor. Yetişkinler için de birbirinden lezzetli yiyecek ve içeceklerin sunulduğu kafe, günün yorgunluğunu atmanız için sizi bekliyor. Her gün 09:00 – 21:00 arası açık olması da müdavimlerinin en çok sevdiği yanlarından biri.

Adres: Suadiye Mahallesi, Pembegül Sokak, Şenpalas Apartmanı, No:3A; Suadiye/İstanbul

Telefon: 0543 628 77 94

Megi Kids, Acarkent

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

Uzman psikolog ve gıda mühendisi girişimci iki annenin kurduğu Megi Kids, eğitsel oyun grupları, sanat atölyeleri, orff temelli müzik hareket eğitimi, yaratıcı drama, müzikli masal atölyesi, anne çocuk yogası, hamile pilatesi, mutfak atölyeleri gibi etkinlikleriyle, 18 ay-6 yaş arası çocukların gelişimlerine katkıda bulunuyor. Organik ve doğal lezzetlerin de yer aldığı kafesiyle de hizmet veren Megi Kids, her gün 09:30 – 21:00 saatleri arasında açık.

Adres: Acarlar Mahallesi, Acarkent Coliseum Binası, No: 3/A; Beykoz/İstanbul

Telefon: 0543 656 63 44

House of Fellas, Çekmeköy

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

2020 yılında Çekmeköy’de açılan House of Fellas, içinde çeşitli etkinlik alanları olan ve her yaştan misafirlerin kendinden bir şeyler bulabileceği konsept bir villa. Dünya mutfağından lezzetler sunan restoranı, birbirinden enfes içeceklerin ikram edildiği kafesi ve organik gıdalar, eğlenceli ve öğretici kitaplar ile çocuk kutu oyunları alabileceğiniz mağazası ile özellikle de çocuklu ailelerin rahatlıkla zaman geçirebileceği House of Fellas’da, uzman eğitmenler eşliğinde çocuklar için özel olarak planlanan programlara yer veriliyor.

Adres: Merkez Mahallesi, Çavuşbaşı Caddesi, No:109; Çekmeköy/İstanbul

Telefon: 0216 639 10 12

Dalyan Club Kids, Kalamış

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

Kalamış’ta yer alan İstanbul’un en köklü kulüplerinden bir olan Dalyan Club’ın içinde yer alan çocuklar için çok amaçlı bir kulüp olan Dalyan Club Kids yaz-kış okullarından birbirinden faklı atölyelere kadar çocukların dünyalarını geliştirmek ve zenginleştirme gayesi ile hizmet veriyor. 0-3 yaş arasındaki çocuklara, duyulara yönelik müzik, ritim, sanat, hareket ve eğitici oyunlar çerçevesinde atölyeler hazırlanırken, daha büyük yaş gruplarına müzik, dans, mutfak, sanat ve beceri atölyeleri gerçekleştiriliyor. Rezervasyon yaparak katılabileceğiniz atölyelerde çocuğunuz eğlenerek öğrenirken siz de Dalyan Club’ın eşsiz lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz.

Adres: Fenerbahçe Mahallesi, Atlıhan Sokak, No:3/5; Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 348 58 41

Pükkan, Acıbadem

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

Kitap dükkânı, kafe, mağaza, parti mekanı, atölye ve oyun alanı olarak hizmet veren Pükkan, küçük çocukların ve ailelerinin ihtiyaçlarına göre şekillenen keyifli bir mekan. Mutfak atölyelerinden duyusal oyun atölyelerine 18 aydan 6 yaşa kadar okul öncesi çocukların kendi yaş grupları ile bir araya geldiği Pükkan için gitmeden önce rezervasyon yapmayı unutmayın.

Adres: Acıbadem Mahallesi, Ahududu Sokak, No:10/A; Üsküdar/İstanbul

Telefon: 0532 603 40 77

Mariposa for Kids, Şerifali

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

Çocuklara yönelik kitap dükkânı olan Mariposa for Kids; oyun grupları, kitap okuma, bilim, ritim, müzik ve sanat atölyeleri ile 1-6 yaş arası minik ziyaretçilerini pazar günü hariç her gün 9:30-18:30 saatleri arasında ağırlıyor. Birbirinden lezzetli ikramlarında yer aldığı kafesi ile de ebeveynlerin damaklarını şenlendiriyor.

Adres: Tatlısu Mahallesi, Elalmıs Caddesi, Şeyma Sokak, Alya Butik Sitesi, No:12 A-1; Ümraniye / İstanbul

Telefon: 0533 460 62 74

Huppalupa – Break Zone & Coffe Zone, Ataşehir

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

Ataşehir’in gözde alışveriş merkezi Metropol İstanbul içinde yer alan Huppalupa çocukların gönüllerince eğlenebileceği oldukça keyifli zaman geçirebileceği bir deneyim merkezi. Trombolin park, denge Parkuru, tırmanmaduvarı, bowling, çarpışan araba, atlı karınca, video ve simulayon oyunlarının yer aldığı bu eğlence merkezi 3 yaş ve üzeri çocuklar için uygun. 0-3 yaş için uygun olduğunu düşünmediğimiz mekan, renkli ve yüksek sesli ortamı ile yetişkinleri biraz sersem etse de çocuklar için çekici bir deneyim alanı olduğu kesin. Restoran ve kafesi ile de hizmet veren Huppalupa; pazar, pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri 10.00 – 21.00, cuma ve cumartesi günleri ise 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Adres: Atatürk Mahallesi, Ertuğrul Gazi Sokak; Ataşehir/İstanbul

Telefon: 0850 255 55 88

{47949}

İstanbul Avrupa Yakası Çocuk Oyun Kafeleri

Bee eat.play.love – Sarıyer

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

“Ye-oyna-sev” mottosu ile yola çıkan Bee eat.play.love hem menüsündeki sağlıklı lezzetleri hem de çocuklara yönelik hazırladığı keyifli atölyeleri ile bebekli ve çocuklu ailelerin vazgeçemediği kafelerden biri. Çocukları düşünülerek tasarlanan bu kafede çocuklar için ürünler de satılıyor. Pazar brunchları ile öne çıkan Bee eat.play.love, Salı hariç her gün hizmet veriyor.

Adres: Tuncay Artun Caddesi, Bayram Sokak, No:13; Reşitpaşa/Sarıyer

Telefon: 0212 323 37 71

Le Petit 100, Etiler

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

2018 yılında Arnavutköy’de açılan şimdilerde ise Etiler’deki yeni yerinde hizmet vermeye devam eden Le Petit 100, özellikle küçük çocuklu ailelerin vazgeçilmez uğrak noktası. Le Petit 100’de yok yok; her hafta günün farklı saatlerinde faklı yaş gruplarına göre organize edilen atölyelerden çocuklara yönelik eşyaların satıldığı köşeye, Şef Hakan Akıncı’nın birbirinden lezzetli kahvaltı ve öğle menüsünden bahçedeki kum havuzuna kadar her detay çocuklara ve ebeveynlere göre özel olarak düşünülmüş. Instagram hesaplarından her hafta ilan edilen atölye programını takip edebilir ve çocuğunuzun yaş grubuna göre dilediğiniz atölyeye kaydını yaptırabilirsiniz. Çok talep gören atölyelerde yer almak için acele edin.

Adres: Etiler Mahallesi, Yıldızçiçeği Sokak, No:19; Etiler/Beşiktaş

Telefon: 0554 183 00 92

House of Play HOP, Tarabya

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

HOP yani House of Play, 0-3 çocuklara yönelik duyu, ritim gibi atölyeleri ve oyun grubu aktiviteleriyle, 3-6 yaş arası çocuklara da mutfak, sanat, baskı, bilim gibi atölyeleri ile hizmet veriyor. 3-12 yaş arası çocukların kullanabileceği mutfak ve softplay parkur alanı bulunan HOP’un devasa büyüklükteki bahçesinde de çeşitli aktiviteler gerçekleşiyor. Gözetmenler eşliğinde çocuklar harika zaman geçirirken ebeveynler de koru manzaralı kafe alanında hem dinlenip hem de şefin özenle hazırladığı yemek ve atıştırmalıkların tadına bakıyor. Pazartesi günleri kapalı olan HOP diğer günler 10:00-18:00 arası minik ziyaretçilerini ağırlıyor.

Adres: Taraya Bayırı Caddesi; No:60/1; Tarabya/İstanbul

Telefon: 0533 960 74 11

Happy Nest, Etiler

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

İstanbul’un ilklerinden olan Happy Nest, gizli bir bahçenin içinde yer alan sizi ve çocuğunuzu adeta evinizdeymiş gibi hissettiren küçük bir cennet. Mundo Akademi işbirliği ile hazırlanan oyun grupları içerikleri 12-18 ay, 18-36 ay ve 3-6 yaşa uygun olacak şekilde çocukların sahip oldukları beş duyuya dair farkındalıklarını geliştirmek üzerine tasarlanıyor. Mekânda ayrıca kitapları arzu ederseniz yerinde okuyabileceğiniz, arzu ederseniz de satın alabileceğiniz geniş kitap arşivine sahip bir kitabevi yer alıyor. Tüm yiyecek ve içecekler için doğal ve organik üreticilerin ürünlerini tercih eden Happy Cafe, sitesinde kullandığı malzemelerin coğrafi işaretleme listesini de belirtiliyor. Sütten bala, yumurtadan ete hangi ürünün nereden temin edildiğini bildiğiniz için hem siz hem de çocuğunuz güvenle kafenin lezzetlerinin keyfini çıkartabilirsiniz. Bahçesinde yer alan oyuncak ev bile ziyaret etmeniz için bir sebep. Happy Nest sizin ve çocuğunuzun vazgeçilmezleri arasında olmaya aday bir keyif noktası, bizden söylemesi.

Adres: Onaran Sokak, No:2; Etiler/İstanbul

Telefon: 0212 257 87 87

Little Ones Florya, Florya

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

Kitapevi, kafe ve atölye merkezi olarak hizmet veren Little Ones, kendine ait bahçesi ile Bakırköy Florya’da minik ziyaretçilerin favori mekânları arasında yer alıyor. Her hafta 18-24 ay ve 2-4 yaş aralığındaki çocuklara yönelik özel olarak hazırlanan atölyelerle, çocuklar hem gelişiyor hem de yeni arkadaş edinmenin keyfini çıkarıyor. Pazar günleri kapalı olan Little Ones haftanın diğer günleri 10:00 – 17:30 arası ziyaretçilerini bekliyor.

Adres: Basınköy Mahallesi, Tepe Sokak, 5/2; Bakırköy/İstanbul

Telefon: 0212 807 06 54

Palp, Bomonti

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

12 aydan 4 yaşa kadar farklı yaş gruplarına yönelik oyun grupları öne çıkan Palp, düzenlediği felsefe, fen ve matematik, duyu, mutfak, bale atölyeleri ile de küçük çocuklu ailelerin tercihi. Pandemi nedeniyle kafe hizmetini sonlandıran mekân özel gün ve doğum günü kutlamaları ile kapalı gruplara ikram vermeye devam ediyor. Bahçesi ile de şehrin içinde çocuklara küçük bir nefes alanı yaratan Palp’ın programlarını sitesinden takip edebilirsiniz.

Adres: Bomonti Mahallesi, İncirli Dede Caddesi, Ofton Elysium Fantastic Residence, No:2; Şişli/İstanbul

Telefon: 0212 823 14 23

Massy Kids Family, Beylikdüzü

Hafta Sonu Çocuklarla Gidilebilecek Yer Önerileri

Kafe, restoran, oyun alanı, atölye ve parti organizasyonu hizmeti sunun Massy Kids Family, çocukların keyifli vakit geçireceği sıcacık bir mekân. Pazartesi hariç her gün 10:00-21:00 arası açık olan Massy Kids Family’de çocuklar neşe ile vakit geçirirken ebeveynler de mekânın iç ve dış alanında biraz soluk alabilirler.

Adres: Adnan Kahveci Mahallesi, Büyükdere Caddesi, Zigana Corner Evleri, No:4; Beylikdüzü/İstanbul

Telefon: 0212 812 57 57

{23930}

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları