preloader

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Yazı Boyutu:

aaa

Sömestr tatilini İstanbul’da geçirecek çocuklar için en güzel etkinlikleri keşfedin.

Sömestr yani yarı yıl tatili döneminde İstanbul, hem şehirde kalan hem de ziyarete gelen çocuklar için etkinliklerle dopdolu. Şehirde çocuklara yönelik çeşitli sanat etkinlikleri, tiyatrolar, sergiler ve atölyeler keşfetmeniz için sizi bekliyor. Her yaş grubuna ve ilgi alanına yönelik farklı içeriğe sahip bir etkinlik, mutlaka sizin çocuğunuza da hitap edecektir. Yeter ki siz çocukları sanatla, doğayla, bilimle, etkinliklerle buluşturun. Onların hayal gücü emin olun sizi bile çok şaşırtacak…

ÇOCUKLAR KEŞFETSİN

Four Seasons Hotel Istanbul Bosphorus – Winter City

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: Tüm Sömestr Boyunca

Yer: Four Seasons Hotel Istanbul Bosphorus / Beşiktaş

Saat: 12:30 – 21:30

İstanbul Boğazı’nın en güzel manzarasına sahip terasına kurulan Winter City açık hava buz pisti ve ışıklarla donatılmış ısıtıcılı iglolarla unutulmayacak bir kış masalı vadediyor. Kış boyunca misafirlerine buz pateni keyfi yaşatacak olan otel, sokak lezzetleri ve müzikle iç içe eğlence dolu saatlerle sömestr döneminde de hem küçüklere hem de büyüklere unutulmaz anlar yaşatacak.

UNIQ Wintes Tales – Buz Pisti

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: Tüm Sömestr Boyunca

Yer: Uniq İstanbul / Maslak

Saat: 10:00 – 22:00

1.200 m²’lik alanıyla Türkiye’nin en büyük açık hava buz pisti UNIQ Winter Tales; çocukların tüm kış keyif alabilecekleri buz pateni deneyimini yarı yıl tatilinde de sunuyor. Pist haftanın her günü 10.00 – 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Gösteri – Magic Show For Kids

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 19-31 Ocak

Yer: Uniq – Küçük Sahne / Maslak

Saat: Etkinlik gününe göre saatler değişmektedir

Bilet Fiyatı: VIP 75 TL – Salon 50 TL

Merlin Ödüllü ünlü sihirbaz ve psikolog Kubilay QB Tunçer, Aralık ayında 3-8 yaş arasındaki “akıllı çocuklarla” gösterilerini Küçük Sahne UNIQ’de sürdürüyor. Yenilenen ve zenginleşen şovda sihir, eğlence ve yaratıcı düşünmeye davet bir arada sunuluyor.

Satın Al

{771664}

Çocuklar İçin Claude Monet Atölyesi

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 20 Ocak Pazar 2019

Yer: Açık Diyalog / Nişantaşı

Saat: 15:00-16:30

Bilet Fiyatı: 148 TL

Açık Diyalog İstanbul’da çocuklar için sanatçı atölyeleri sömestrda da devam ediyor. Sanatçı ve eğitmen Pınar Yılmaz’ın yürüttüğü bu atölyede Claude Monet’in hayatı, sanatı ve çalışmaları anlatılırken bir yandan da çocuklar Monet’nin çalışmalarından aldıkları ilham ile kendi iki ve üç boyutlu çalışmalarını yapacaklar. Yaş Grubu: 5-10 / 11-15

Satın Al

Çocuk Oyunu – Gezginci Şövalye

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 22-24-27-30 Ocak

Yer: Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

Saat: 15:00

Bilet Fiyatı: 10 TL

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Sihirli Flüt’ü Tamino’nun Rüyası’ndan sonra Gezginci Şövalye çocuk oyununu sahneye taşıyor.

Satın Al

Ailemle Geziyorum – Mimar Sinan’ın Şifreleri

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 26 Ocak Cumartesi

Yer: Başlangıç Noktası: Süleymaniye Camii – Bitiş Noktası: Şehzade Camii

Saat: 13:00-16:00

Bilet Fiyatı: 198 TL

Sacred7 Travel’ın Ömer Kokal danışmanlığında sömestr dönemine özel olarak düzenlediği tur, küçük kaşifleri büyük üstat Mimar Sinan’ın eserlerini keşfetmeye çağırıyor. Turda Mimar Sinan’ın “çıraklık eserim” dediği Şehzade Camisi ve “ustalık eserim” dediği Süleymaniye, İstanbul’un ortasını gösteren yeşil taş, Şehzade Camisi’ne giden gizli geçit, bir zamanlar İstanbul’a su taşıyan yüksek kemerler ve Vefa bozacısı keşfedilecekler arasında. Mimar Sinan’ın ilginç yaşamının ve dehasının detaylarının öğrenileceği bu tur 5-12 yaş arası çocuklar ve aileleri için düzenleniyor.

Satın Al

{771540}

Çocuk Sanat Festivali

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 31 Ocak – 3 Şubat

Yer: Zorlu PSM / Zincirlikuyu

Saat: 10:00 – 19:30

Çocuk Sanat Festivali 3-15 yaş arası çocukları sanat ile buluşturmayı hedefliyor. Festival kapsamında gerçekleşecek birçok atölye ile çocukların el becerileri, özgüvenleri, bedensel ve fiziksel gelişimlerini arttırmak ve topluma faydalı bir birey olmaları amaçlanıyor. Resimden müziğe, mozaikten dramaya, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan uçurtma yapımına, dijital sanattan kodlamaya kadar geniş̧ yelpazede atölyeler gerçekleşecek. Bu atölyelere ek olarak doğa sevgisini sanat ile bağdaştırıp çocuklara çeşitli deneyimler kazandırmak da amaçlanıyor. Görme, işitme ve bedensel engelli çocuklar için beden perküsyonu, atölyeler ve film gösterimleri gibi farklı dallardaki etkinliklerle “her” çocuğa dokunmayı, bütün duyguların ve sanatın özel olduğunun vurgulanması hedefleniyor.

Satın Al

Hilton Istanbul Bosphorus Sömestr Partisi

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 02 Şubat Cumartesi

Yer: Hilton Istanbul Bosphorus,

Saat: 12:00 – 13:00 Kidsnook Masal Akademisi Atölyesi / 13:00 – 15:00 Bosphorus Terrace’ta Öğle Yemeği Büfesi & Banu Kanıbelli Konseri

Etkinlik Ücreti: Çocuk 85 TL, Yetişkin 150 TL

Hilton Istanbul Bosphorus Kidsnook Masal Akademisi ile Sömestr Partisi düzenliyor. 3-7 yaş arası çocuklar, masal dinliyor ve okuma arkadaşlarını tasarlıyorlar. Oluşturdukları bez bebekler ile çocuklar hem hayal güçlerini geliştiriyor hem de eğleniyor.

Partide ayrıca Hilton’un açık büfe öğle yemeği ve çocuk şarkılarının usta ismi müzisyen-eğitim psikoloğu Banu Kanıbelli konseri çocukları ve ebeveynlerini de bekliyor olacak.

* Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için 0 212 315 60 14

ÇOCUKLAR YARATSIN

İTÜ Kış Bilim Okulları

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 21 Ocak- 1 Şubat (Hafta içi her gün)

Yer: İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Merkezi Derslik B Blok/ Maslak

Saat: 09:00- 17:00

Haftalık Kayıt Fiyatı: 1000 TL

1. Hafta: 21 Ocak – 25 Ocak (Robotik-Kodlama) 2. Hafta: 28 Ocak – 1 Şubat (Steam- Maker)

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kış Bilim Okulları, öğrencileri sömestr tatilinde bilimle buluşmaya davet ediyor. İTÜ Bilim Merkezi’nin kuruluşundan bu yana yaklaşık on yıldır İTÜ Bilim Merkezi’nde sayısız etkinlik ve bilim okulu gerçekleştirmiş “Eğlen Bilim” eğitmenleri, sömestr programının hazırlanmasında ve uygulanmasında görev alıyor. Çocuğunuzun içindeki gizli mucit ve bilim insanını çıkarmak için sizde İTÜ Kış Bilim Okulunu keşfedin.

Ders Programı hakkında bilgi almak için iletişim: bilimokullari@itu.edu.tr

Satın Al

İstanbul Modern’de Sömestr Atölyeleri

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 21 Ocak – 1 Şubat

Yer: İstanbul Modern / Beyoğlu

Saat: 10:00-12:00 ve 13:30-15:30

Bilet Fiyatı: 150 TL

Dans Eden Resimler – 22 Ocak Salı 10.00-12.00; 29 Ocak Salı 13.30-15.30

Atölye çalışması sanatta hareketin nasıl temsil edildiğine ve hareketin izdüşümüne odaklanıyor. Program farklı performanslardan görüntülerin incelenmesi ve yorumlanması ile başlıyor. Ardından çocuklar, farklı tür müzik parçaları dinleyerek dans ediyor. Çocukların dans figürleri üretmeleri ve bu figürleri gerçekleştirirken resimler oluşturmalarıyla devam eden program, çocukların müze sergisinde yapacakları incelemeyle sona eriyor.

Çamurdan Heykeller – 22 Ocak Salı13.30-15.30; 29 Ocak Salı 10.00-12.00

Bu atölye çalışması, çocukları doğal bir malzemeyle çalışarak imgelem dünyalarını geliştirmeye davet ediyor. Programda çocuklar, İstanbul Modern’in sergilerinde yer alan bazı sanatçıların sanat çalışmalarında olduğu gibi kendi hikâyelerinden yola çıkıyor. Fiziksel özelliklerinin ötesinde kendi iç dünyalarına bakan çocuklar, kendini anlatma sanatının pek çok sıra dışı yöntemiyle tanışıyor. Alışkanlıklarını, korkularını, özgünlüklerini çamura form vererek somutlaştırıyorlar.

Satın Al

Pera Müzesi’nde Sömestr Atölyeleri

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 19 Ocak – 1 Şubat

Yer: Pera Müzesi / Beyoğlu

Saat: 4-6 Yaş 11:00-13:00 / 7-12 Yaş 14:00-16:00

Bilet Fiyatı: 45 TL

4-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Sahne Senin: Kuklanı Yarat, Oyuna Başla!” atölyesinde katılımcılar, ünlü yönetmen Parajanov’un ürettiği film sahnesi taslaklarını, kostümleri, obje ve resimleri inceledikten sonra bir oyun ve kukla tasarlıyor, geri dönüşüm malzemeleri, renkli evalar ve kartonlarla kendi sahnelerini ve dekorlarını kurguluyor. 7-12 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Yırt-Kopar-Birleştir” atölyesinde sanatçı Gökçe İrten eşliğinde çocuklar, kolaj tekniğinin inceliklerini öğreniyor, ünlü yönetmen Parajanov’un yarattığı eserlerden yola çıkarak kompozisyonlarını kurguluyor.

Satın Al

Rahmi Koç Müzesi Yarı Yıl Tatili Atölyeleri

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 22 Ocak – 1 Şubat

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Saat: 13:00-14:30

Bilet Fiyatları: 50- 60 TL

Rahmi M. Koç Müzesinde sergilenen, Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda 4-14 yaş arası çocuklarla farklı atölye çalışmaları düzenleniyor.

Robotik Tasarımlar Atölyesi – 25 Ocak Cuma 13:00-14:30

Geleceğin küçük mühendislerinin hem sanayi öğrendiği, hem de kendilerine küçük robot arkadaşlar yarattığı 1,5 saat süren Robotik Tasarımlar atölyesi, 9-12 Yaş grubu çocuklarına hitap ediyor.

Astronomi Atölyesi 26 Ocak Cumartesi 13:00-14:30

Bu atölyede çocuklar Astronomi Eğitim Atölyesini geziyor ve kendi hayal gücüne dayanarak kendi teleskobunu tasarlıyor. Bu teleskoplarla birlikte hem takımyıldızlarını gözlemliyor hem de Astroloji ile Astronomi arasındaki farkları öğreniyor. Astronomi atölyesi 9-13 Yaş grubu çocuklarına hitap ediyor.

Satın Al

{771578}

Sakıp Sabancı Müzesi Yarı Yıl Atölyeleri

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 22 Ocak – 1 Şubat

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi / Emirgan

Saat: 10:00-13:00 – 14:00-17:00

Bilet Fiyatı: Yarım gün (sabah veya öğle grubu) 125 TL, tam gün 200 TL

Sakıp Sabancı Müzesi’nin “Çocuk Eğitimi Programları” 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatilinde yeni atölye çalışmalarıyla devam ediyor. Astronomi, sinema, pandomim gibi geniş bir yelpazeden seçilmiş konuların işleneceği atölyeler, 7 -11 yaş arası çocuklar için öğrenme sürecini eğlenceli bir deneyime dönüştürmeyi amaçlıyor.

ASTRONOMİ ATÖLYESİ

Astronomi biliminin, çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirmek için sağladığı açılımlara odaklanan atölye çalışmasında, katılımcılardan kendilerini birer astronot olarak hayal etmeleri istenecek. Çocukların, bu hayallerini nasıl gerçekleştirebilecekleri üzerine düşünecekleri çalışmada, uzayda yaşam konusu da işlenecek. Atölye kapsamında aynı zamanda teleskopla güneş incelenecek ve gözlem teknikleri konusunda bilgi verilecek.

*Atölye çalışması Astronom İsmet Doğukan tarafından yürütülecektir.

MODERN PANDOMİM ATÖLYESİ

Çeşitli pandomim ve dans egzersizleri içeren atölye çalışmasında, çocuklara pandomim sanatını tanıtmanın yanı sıra onların hem fiziksel hem de zihinsel kondisyonlarını geliştirmek hedefleniyor. Atölye kapsamındaki egzersizlerle yeni bir oyun ortaya çıkaracak katılımcılar, bu süreçte kendi oyun kişiliklerini geliştirip sahneye taşıma imkânı bulacaklar, eğlenceli bir deneyim yaşayacaklar.

*Atölye çalışması pandomim sanatçısı Selen Lumiere tarafından yürütülecektir.

Satın Al

ÇOCUKLAR İZLESİN

Tiyatro – Astro Ay’a Tırmanıyor

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 19-27 Ocak

Yer: Das Das İstanbul / Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 25 TL

En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, o gece yine gökyüzünü inceleyip, gözlem yapıp, notlar almaktadır. Gökyüzü her zamankinden daha hareketli ve eğlencelidir. Bu durum Bağış’ı çok heyecanlandırsa da uykusuna yenik düşmüş ve yatağına geçip uykuya dalmıştır. O gece gökyüzünün ona bir sürprizi vardır. Dostu Astro, Bağış’ı bir yolculuğa çıkaracak ve belki de böylece Bağış’ın hayalleri gerçek olacaktır. 3 yaş üstü çocuklar için uygun olan bu tiyatro Alper Baytekin’in yönetmenliğinde sahneleniyor.

Tiyatro – Goril

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 19-26 Ocak / Her Cumartesi

Yer: Akbank Sanat / Beyoğlu

Saat: 11:30

Bilet Fiyatı: Tam 13 TL – Öğrenci 8 TL

Hannah gorilleri çok seven sevimli bir kızdır. Babası çok yoğun çalıştığından, onu her özlediğinde, gorilleriyle oynar. Keşke babası da bir goril olsa diye düşünür. Çünkü goriller oyun oynamayı çok severler. Babası doğum gününde ona bir goril hediye eder. Ama bu sıradan bir oyuncak değildir.

Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu İngiltere’nin en önemli çocuk tiyatrolarından Polka Theatre ile başlattığı beraberliğine, ünlü kukla ustası Roman Stefanski’ni başarılı rejisi ile devam ediyor.

Goril’in yazarı Anthony Browne, 40’ın üzerinde çocuk kitabı yazmıştır. 2000 yılında Çocuk kitaplarına verilen en büyük ödüllerden biri olan Hans Christian Andersen Ödülü’de Anthony Browne’a verilmiştir. Goril, İngiltere’de halk oylamasıyla seçilen “En İyi 10 Çocuk Kitabı” listesinde yer almıştır.

Satın Al

Tiyatro – Pinokyo

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 20-27 Ocak – 3 Şubat

Yer: Glass Room – Uniq İstanbul / Maslak

Saat: 14:00

Bilet Fiyatı: 1. Kategori 55 TL – 2. Kategori 44 TL

Yaşlı Marangoz Gepetto Usta ve Pinokyo’nun hikayesi bu kez Murat Altınok yönetmenliğinde çocuklarla buluşuyor.

Satın Al

Tiyatro – Helikon

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 20-21-27-28 Ocak

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi – Göztepe

Saat: 21:00

Bilet Fiyatı: 95 TL

Helikon, İstanbul Oyuncak Müzesi’nin bulunduğu köşkün tamamında gerçekleşen tek perdelik sürükleyici bir tiyatro deneyimi. Müze sözcüğünün kökeni; bilim ve sanat tanrısı Apollon ile birlikte yaşayan Musalar, yani ilham perileridir. Bu yarı tanrılar, hava karardıktan sonra zamanı bükerek ziyaretçileri müzedeki oyuncakların öykülerini anlatmaya, 1950’li yıllara götürüyor. Oyuna, 14 yaş üstü çocuklar kabul ediliyor.

Satın Al

{771561}

Tiyatro – Pablo Picasso ve İlham Perileri

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 20 – 25 Ocak ve 03 Şubat

Yer: Tiyatro 34 – Kadıköy

Saat: 20:00

Bilet Fiyatı: 34 TL

Picasso bir türlü resim yapamamaktadır. Bir gece, evine gelen Mavi İlham Perileri sayesinde, tekrar resim yapmaya başlar. Bu Picasso’nun “Mavi Dönemini” anlatır. Hemen ardından başlayan “Pembe Dönem” ise, gelen Pembe İlham Perileri sayesinde başlar. Mavi ve Pembe Periler arasındaki çatışma, aslında Picasso’nun, içinde yaşadığı çatışmayı simgeler. Bu çatışmadan ortaya çıkan karmaşa, Picasso’nun “Kübik Döneme” geçmesine ve bu akımı oluşturmasına neden olur. Picasso’nun hayatından kesitleri ele alan oyun sanatseverler ile buluşmayı bekliyor.

Satın Al

Gösteri – English Time with Tiggy Tiger

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 20-22-25-29-31 Ocak

Yer: Uniq Küçük Sahne / Maslak

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 69 TL

2-6 yaşındaki çocuklar için hareket, dans, müzik ve eğlence dolu bir interaktif İngilizce çocuk gösterisi English Time with Tiggy Tiger, Ocak ayında Küçük Sahne UNIQ’te…

Ana dili İngilizce olan Atölye Kids eğitmeni tarafından yürütülen bu etkinlikte çocuklar, İngilizce şarkılar, dans ve hikayeler eşliğinde, şekiller, renkler ve rakamlar gibi ilk İngilizce kelimelerini öğrenirken, masal anlatımı ile hayal güçlerini kullanacaklar. Bu etkinlikte çocuklara sevimli kaplan Tiggy Tiger eşlik edecek!

Satın Al

Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 20 Ocak

Yer: Das Das / Ataşehir

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 25 TL

Pi Hanım, çok ünlü bir aşçıdır. Mahallede herkes onu tanır ve çok sever. Özel günlerde tüm mahalleye kurabiye yapıp dağıtır ve birlikte afiyetle yerler. Mahalleli onu sadece kurabiyelerinden değil disipliniyle de tanır. O kadar dakik ve düzenlidir ki onunla yaşamak da bir o kadar zordur. Öyle ki, yıllardır mutfağında çalışan sakar yardımcısı Piti’yi sürekli işten kovar. ‘’Geleneksel Benekli Kediler Günü’’nde dağıtılacak kurabiyeleri yapmak için büyük bir sevinçle mutfağa giren Pi Hanım, beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Her şeye rağmen kurabiyeler pişer mi dersiniz?” Alper Baytekin’in yönettiği oyun 3 yaş üzeri çocuklara yönelik.

Satın Al

Gösteri – Anadolu Ateşi “Kıvılcım”

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 20 Ocak Pazar

Yer: Tim Show Center / Maslak

Saat: 15:00

Bilet Fiyatı: 90 TL – 70 TL – 50 TL – 30 TL

Sibirya’dan Katar’a, Amerika’dan Japonya’ya 98 ülkede, 285 şehirde 5000 canlı performans ile 40 milyon izleyiciye ulaşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun, 4-16 yaş grubu 80 çocuktan oluşan Anadolu Ateşi “Kıvılcım” Çocuk Grubu muhteşem bir şova imza atmaya hazırlanıyor. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografisi, etnik ve modern dans kurgusu ile her yaştan izleyiciyi büyüleyen Anadolu Ateşi Kıvılcım Çocuk Grubu gösterisi.

Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın üstlendiği, hazırlık ve çalışmaları yaklaşık 2 yıl süren bu gösteride çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş koreografisinin yanı sıra, içinde akrobasi ve jimnastikte olan yeni bölümlerle birlikte 60 dakikalık performans sergiliyorlar.

Satın Al

Tiyatro – Hayal Çalan Cadı

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 26 Ocak Cumartesi

Saat: 12:00 ve 16:00

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Bilet Fiyatı: 1.Kategori 20 TL / 2.Kategori 10 TL

Zorlu Holding’in miniklerin dev hayallerini perdeye taşıdığı “Bir Hayal Bir Oyun” yarışmasının dokuz yaşındaki birincisi Ceren Çiçek’in yazdığı, Hayal Çalan Cadı öyküsü tiyatro oyunu olarak Zorlu PSM’de sergileniyor. 3 dünyalı çocuğun cadılar dünyasındaki maceralarını konu alan, 6 yaş üstü çocuklara yönelik bu tiyatro oyununu, öyküden yorumlayarak yazan Serdar Saatman, yöneten Gaye Cankaya. “Hayal Çalan Cadı” hayallerin gerçeğe dönüştüğünü çocuklarına deneyimletmek isteyen aileleri bekliyor…

Satın Al

Tiyatro – Orman Lokantası

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 27 Ocak Pazar

Yer: İş Sanat Konser Salonu / 4.Levent

Saat: 15:00

Bilet Fiyatı: Tam 33,50 TL / Öğrenci 23,50 TL

Bilindik masalların yeniden yorumlayan Evvel Zaman Dışından Masallar serisinin ilk oyunu Orman Lokantası, minik izleyicileri harika bir masala konuk olmaya davet ediyor. Yekta Kopan’ın kaleme aldığı, Serdar Biliş’in yönetmenliğini üstlendiği ve Sevinç Erbulak’ın anlatıcılığı ile hayat bulan Orman Lokantası, eğlenceli olduğu kadar öğretici mesajlarla dopdolu bir oyun. İş Sanat Konser Salonu’nda sergilenecek bu oyun 6 yaş üstü çocuklara hitap ediyor.

Satın Al

Tiyatro – Romeo ve Juliet

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 30 Ocak Çarşamba

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 23.50 TL

Bir dünya klasiğini çocuklara öğretmek üzere yola çıkan Makinist Gösteri Sanatları, çocuklar için uyarladığı bu trajedide küçük bir değişiklik yapar ve bu kez oyun mutlu sonla biter. Romantik Romeo, güçlü ve akıllı Juliet, Yaşlı Bilge, Bayan Capulet, Bay Montegue, Dadı, Kuzgun ve diğerleriyle Romeo ve Juliet, yedi çağın en güzeli çocukluğa bir dünya klasiğini öğretmek için yepyeni uyarlamasıyla çocukların karşısına çıkıyor. Çocuklara da eğlenirken Shakespeare ustayı ve bir dünya klasiğini şimdiden öğrenmek kalıyor!

Satın Al

ÇOCUKLAR TATSIN

Dünyanın En Küçük ve Muhteşem Şefi “Le Petit Chef”

Tarih: 20 Ocak – Pazar

Tarih: 20 Ocak – Pazar

Yer: Dada Salon Art Gallery

Saat: 13:00

Bilet Fiyatı: 400 TL

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı yeni etkinlik mekanı Dada Salon Art Gallery bu eğlenceli ve unutulmayacak deneyime ev sahipliği yapıyor!

“Projection Mapping” tekniğinin dünyadaki öncülerinden Skullmapping ekibi Filip Sterckx ve Antoon Verbeeck’in bu müthiş tasarımı, Dinner Time Story projesi ile Londra, Berlin, Dubai, Toronto, Baden Baden, Cenevre, Köln, Stokholm, Kahire ve Nashville’den sonra, sonunda kısa bir süre için İstanbul’da! Dada Salon Art Gallery’nin sanatla dolu baş döndürücü ortamında, her seferinde yalnızca 20 davetli… Ünlü kaşif Marco Polo’nun izinden, gizemli ve büyüleyici İpek Yolu boyunca, Fransa’dan Arabistan’a, Hindistan’dan Himalayalar’a, oradan da Çin’e uzanan 2 saatlik şaşırtıcı ve muhteşem bir yolculuk… Upuzun bir masa, İstanbul Fairmont Quasar Hotel’in uluslararası deneyime sahip ödüllü şefleri ve Le Petit Chef danışmanları tarafından titizlikle hazırlanmış 6 tabaklık enfes degüstasyon menüsü… Çarşamba, Cuma, Cumartesi geceleri 20:00’de, 4 yaş üzeri küçük misafirlerin de katılabileceği Pazar günleri ise 13:00’de.

Satın Al

İntema Yaşam Akedemi Workshopları

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 21 – 31 Ocak

Yer: İntema Yaşam Akademi / Kanyon

Saat: Etkinliğe göre saat değişmektedir

Bilet Fiyatı: 140 TL

Çocuğunuzla hem keyifli vakit geçirmek hem de birbirinden leziz yemekler hazırlamak isterseniz İntema Yaşam Akademi’de yerinizi alın. Minik Şefler; 6-9 yaş aralığı, Genç Şefler; 10-14 yaş aralığı olarak yarı yıl tatili boyunca birbirinden keyifli atölyelerde yemek sanatının inceliklerini öğrenecek.

Satın Al

USLA’dan Çocuklarla Cupcake Workshop’u

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Tarih: 25 Ocak Cumartesi

Yer: USLA – Mecidiyeköy

Saat: 12:00

Bilet Fiyatı: 180 TL

Minik şeflerin küçük elleriyle harika cupcake’ler yapıp süsleyeceği unutulmaz bir sömestr hediyesi USLA’dan çocuklara geliyor. Hem eğlenip hem de el becerilerini geliştirebilecekleri bu keyifli workshop ile çocuklarınız içindeki pastacıyı keşfedecek. Atölyede Çilek dolgulu cupcake Rainbow Buttercream yapımı ve renkli şekerlemelerle süsleme gerçekleştirilecek.

Satın Al

ÇOCUKLAR EĞLENSİN

Akasya’da Sömestr

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Sıra dışı ve heyecan dolu etkinlikleriyle çocukların kalbini kazanan Akasya, sömestrde de dopdolu. 18 Ocak’ta başlayarak 26 Ocak’a kadar her gün K’nex yapım atölyesi, Stop Motion film yapım atölyesi, K’Force atölyesi gerçekleşecek. 27 Ocak’tan- 3 Şubat tarihine kadar gerçekleşecek olan Dinamik Festival Etkinlikleri kapsamında ise Kids Zumba, Pound Rockout, Ritim Show düzenleniyor. Ebeveynleri de unutmayan Akasya’da, birbirinden eğitici konularla bir dizi ücretsiz seminer düzenliyor.

Kanyon’da Sömestr

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Kanyon, 19 Ocak- 03 Şubat tarihleri arasında yarıyıl tatilini İstanbul’da geçirecek tüm çocuklara hem müzik hem spor alanında renkli atölye programları sunuyor. Müzikle ilgilenen çocuklar, hafta içi her gün gerçekleşecek olan “Fuat Ergin ile Rap Atölyesi’ne katılarak, kendi rap şarkılarını ortaya çıkaracaklar. Spora ilgi duyan çocuklar ise “SWEATERS ile Kids Gym” atölyelerine katılarak crossfit’ten çocuk yogasına, jimnastikten basketbola birçok farklı dalda spor yapmanın yanı sıra sanat atölyeleri ve yaratıcı drama etkinlikleri ile hem sporla aralarındaki ilişkiyi kuvvetlendirecek hem de hangi spora yatkın olduğunu keşfetme fırsatını buluyor.

KidZania’da Sömestr

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

Çocukların 100’den fazla mesleği eğlenerek deneyimlediği Çocuklar Ülkesi KidZania, sömestr programına Dünya Patlamış Mısır Günü olan 19 Ocak Cumartesi saat 14.30’da patlamış mısırın ikram edileceği dans ve müziğin de olduğu karne partisi ile başlıyor. Ayrıca yarıyıl tatilini İstanbul’da geçirecek olan çocuklar için KidZania 3 Şubat’a kadar her gün sabah 10’dan akşam 22.00’a açık olacak.

KidzMondo’da Sömestr

Sömestr'da Çocuklar İçin En Güzel Etkinlikler

KidzMondo, sömestr dönemi boyunca her gün 10.30-20.00 saatleri arasında çocukları eğlenceye çağırıyor. 40’tan fazla meslek ünitesinin yer aldığı KidzMondo’da çocuklar meslekleri deneyimlemenin yanı sıra, tiyatro da izleyecek. Tiyatro oyunu ‘Sindirella’, 19 Ocak’ta KidzMondo sahnesinde prömiyer yapacak. Tüm sömestr boyunca ‘Let it Snow’ ve ‘Kidz House Dance’ gösterileri minik ziyaretçileri büyüleyecek. KidzMondo Teknopark Sömestir Atölyeleri’nde çocuklar dijital dünyayı deneyimleyecek. Bilişim Garaj Akademisi işbirliği ile gerçekleştirilen MEB onaylı eğitimlerde 5-12 yaş arası çocuklar; Kodlama, Mobil Kodlama, 3D Tasarım ve Robot Tasarım eğitimleri alacaklar.

Hayal Türkmen Yılmaz

Hayal Türkmen Yılmaz