preloader

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

08.04.2024
Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Yazı Boyutu:

Bu yıl 8 – 12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek ara tatil için birbirinden eğlenceli etkinlikleri bir araya getirdik.

6 Nisan Cuma başlayıp 14 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek ara tatili en verimli şekilde değerlendirebilmeniz için çok sayıda etkinlik var. OGGUSTO olarak eğlendirirken öğreten müzikallerden oyunlara, birbirinden eğlenceli çocuk etkinliklerini bir araya getirdik.

Paw Patrol Dostluk Devriyesi

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Sevimli Patiler Paw Petrolden; Chase, Ske ve Marshall ormanın güvenliğini sağlayıp doğanın dengesini korumak için kollarını sıvar. Görevleri bitince yeşilliğin tadını çıkartmayı planlarlar fakat Marshall yeni yıl heyecanıyla arkadaşlarının ona yılbaşı sürprizi yapacağını düşünür. Bu sırada Maşa ve Koca Ayı da ormanda dans edip eğlenmektedirler. Ve Maşanın Koca Ayıya çok güzel bir sürprizi vardır. Birbirlerinden habersiz olan Marshall, Koca Ayı ve Maşanın yolları bu sürprizle kesişir. Marshall sürprizi arkadaşlarının kendisine yaptığını sanınca her şey birbirine karışır… Peki sürpriz nedir?

Yer: Kadıköy Eğitim Sahnesi

Tarih: 6 Nisan 2024, 15:00 – 16:00

Bilet: Biletix

Hayalbaz Kaşifler

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Korsanlar, balıkçılar, süper kahramanlar, kraliçeler, soytarılar, çobanlar, efsanevi kuşlar, ejderhalar, katırlar, balinalar, uçurtmalar, hazineler, mağaralar, tılsımlar… Hayal gücüyle hayat bulan masallarla dolu bir şenlik var “Hayalbaz Kaşifler”de. Yeter ki sen de hayal et ve keşfet… Hayalbaz Dede, gündüz gece demeden diyar diyar dolaşır, çocukların hayallerini gerçekleştirmek için elinden geleni yaparmış. Bir gün yolu, dört oyunbaz çocukla kesişmiş ve onların hayallerine rehberlik etmek için türlü masalları oyunlarla süslemiş. Gerçek hazinemiz hayallerimiz mi acaba? Gerçeklere ulaşmanın yolu biraz da hayal kurmaktan geçmez mi?

Yer: Barış Manço Kültür Merkezi

Tarih: 6 Nisan 2024, 13:00 – 15:00

Bilet: Biletix

Çinyo ile Markonyo

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Çinyo, Markonyo’dan bir hayal kurmasını ister ve hikâye başlar. Çinyo ve onun iyiliğini isteyen Markonyo’nun tatlı hikâyeleri, hayatlarına bir anda giren ve kendilerini keşfetmelerini sağlayan bir kaplumbağa ile değişir.

Peki, Markonyo’nun hayali nedir?

Yer: School of Akmerkez by Wise Akademi

Tarih: 6 Nisan 2024, 13:00

Bilet: Passo

Ağustos Böceği ile Karınca

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Ağustos Böceği, şarkılar söyleyip saz çaldığı için bu güne kadar yanlış anlaşılmıştır. O aslında bir sanatçıdır, şarkılar söyleyen bir müzisyendir. Karıncanın ise durmaksızın çalıştığı için durmaya, dinlenmeye ve sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Ağustos Böceği ile Karıncanın komik macerasını kaçırmayın.

Yer: Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi

Tarih: 6 Nisan 2024, 13:00

Bilet: Passo

Hansel ve Gretel Doğa Dostları

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Hansel ve Gretel “Çevre Bilgisi” ödevini yaparken, bir pusula ve mektup bulurlar. Mektupta yapay bir ormanda yaşayan Cadı BetMet’in (Beton-Metal) doğaya zarar verdiği ve durdurulması gerektiği yazar. Kendilerini bir anda yapay bir ormanda bulan iki kardeş en büyük görevleri olan Cadı BetMet’i durdurmak için izleyenlerle beraber büyük bir maceraya atılırlar.

Yer: Watergarden Performans Merkezi Duru Ataşehir

Tarih: 6 Nisan 2024, 14:00

Bilet: Passo

BabyConcerts ile Mevsimler – İlkbahar

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

BabyConcerts, Mevsimler serisinin İlkbahar programıyla 7 Nisan’da Zorlu PSM’de baharı karşılıyor! Dört müzisyenin canlı performansıyla olacak klasik müzik konserinde küçük sanatseverler W.A.Mozart, G.Bizet, J.Strauss gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini bir ilkbahar masalı eşliğinde dinleyecek. Vivaldi’nin ünlü Dört Mevsim konçertolarından parçalar çalınacak programda minikler gerçek bir balerinle de yakından tanışma şansı bulacak.

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 7 Nisan 2024, 11:00

Bilet: Passo

Kusursuz Dünya Müzikali

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Kiraz kendini Kusursuz Dünya bilgisayar oyununa kaptırmış bir çocuktur. Tek isteği tüm bölümleri geçip yenilmez komutan Torumar’ın baş askeri olmaktır. Annesi Nejla ile babası Cemal çözüm olarak bilgisayarı, tableti ve telefonu yasaklar, ancak Kusursuz Dünya, Kiraz’ı bırakmaz. Kusursuz Dünya’nın Yenilmez Komutanı Torumar, Kiraz’a hayır diyemeyeceği bir teklif sunar; onu sanal dünyanın sonsuzluğuna davet eder ve Pinokyo eşliğinde bir maceraya çıkarır. Hansel ile Gratel, Kırmızı Başlıklı Kız, Yüz Yıl Uyuyan Güzel gibi birçok masalın içine dahil olan Kiraz; sonunda Torumar’ın baş askeri olabilecek midir?

Kusursuz Dünya Müzikali sizi gerçek, sanal ve masal arasında bir yolculuğa çıkarıyor!

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 7 Nisan 2024, 12:00

Bilet: Passo

Sen Neredesin?

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Sahnelerin ilk dijital oyuncusu, “Sen”le tanışmaya ve konuşmaya hazır ol. Sen seni duyabilir, görebilir ve seninle sohbet edebilir. Sürdürülebilir bir dünya için Sen’in sorularını cevapla, müthiş dünyamızı keşfetmesine yardım et, doğru hareketleri yaparak eğlenceli görevleri tamamla ve mikrofon sana geldiğinde fikirlerini özgürce paylaş. Sen çok eğlenceli ve seni çok iyi anlar! Bu eşsiz deneyimi yaşamak için sen de davetlisin!

Yer: School of Akmerkez by Wise Akademi

Tarih: 7 Nisan 2024, 13:00

Bilet: Passo

Güldüy Güldüy Show

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Titiz bir yönetmen ve onun sadık asistanı, prömiyere iki gün kala oyuncularını hizaya getirmek ve kusursuz bir oyun hazırlamak zorundadır. Fakat kaprisli aktörler ve pek çok teknik aksaklık, planları alt üst edecek ve ortaya yepyeni bir komedi çıkacaktır. Güldüy Güldüy Show’un sevilen skeçlerini sahneye taşıyan ekip, kek yapmaya çalışan acemi bir aşçıdan okulundaki büyük bir gizemi çözmeye uğraşan muhabir Acar’a, yaramazlıklarını annesinden gizlemek için kıvranan Emre’den çocuklarının ödevlerine yardım etmek için birbiriyle yarışan ebeveynlere uzanan hikayesiyle seyircisine eğlenceli anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Yer: Maximum UNIQ Hall

Tarih: 7 Nisan 2024, 13:00

Bilet: Passo

Goldilocks And The Three Bears – A Violin Story – İngilizce Çocuk Müzikali

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Kemanı ile harikalar yaratmak isterken bazı aksilikler Goldilocks’un peşini bırakmayacaktır. Goldilocks bu aksiliklere çözüm ararken bir Ayı ailesine ait kulübeye izinsiz girer ve izinsiz girdiği kulübede başka küçük aksiliklerle karşı karşıya kalır. Ayı ailesi ise bu aksilikleri hiç hoş karşılamaz. Peki, oyunun sonunda Goldilocks kemanı ile ilgili soruna çözüm bulabilecek midir?

Yer: Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Tarih: 9 Nisan 2024, 13:00

Bilet: Passo

Martı Beyazı

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Oyun, Ebru’nun yolda bulduğu ayağı kırık bir martıyı eve getirmesiyle başlar; martı beyaz tüylerinin grileşmesiyle değişen doğanın ve küresel kirlenmenin simgesi olur. Ebru gece rüyasında ormandaki çeşitli hayvanları (ayı, kaplumbağa, tilki) görür, onlarla konuşur. Hayvanlar tek tek doğanın kirlenmesinin onların üzerindeki etkilerini anlatırlar. Ebru uyandığında doğanın kirlenmesinde insan faktörünün önemini ve etkilerini öğrenmiştir. Ebru ve arkadaşları kendi çevrelerinde “Doğayı korumak için ne yapabiliriz?” sorusundan yola çıkarak anne ve babalarıyla bu konuyu konuşurlar. Anne ve babalar çocuklarına hak verseler de onların yanlarında yer almazlar. Çocuklar bilinçlenmişlerdir onlar yarının büyüğü olacaklardır, umut vardır. Ebru ve teyzesi martıyı iyileştirmişlerdir onu tekrar doğaya salarlar.

Yer: Hilltown Seyirlik Sahne

Tarih: 10 Nisan 2024, 17:00 – 19:00

Bilet: Biletinial

Pati Sokağı

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Ece hayvanlarla karşılaştığında onlara pek de iyi davranmamaktadır. Bunun farkında olan babası her fırsatta onlara nasıl davranması gerektiğini anlatır ama Ece onlara kötü davranmayı sürdürür. Derken bir gece Ece rüyasında mahallesindeki kedi Bonbon ve köpeği Havhav’ı görür. Bonbon ve Havhav onunla konuşarak bu davranışlarının kendilerini üzdüğünü, oysa hayvanların da insanlar gibi canlı varlıklar olduğunu, duyguları olduğunu anlatır. Bakalım bu rüya Ece’ye yardımcı olacak mı?

Yer: Hilltown Seyirlik Sahne

Tarih: 10 Nisan 2024, 13:00 – 15:00

Bilet: Biletinial

Sevimli Dostlar – Tonton Dedenin Çiftliği

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Eğitici, öğretici şarkıları ve eğlenceli maceralarıyla her zaman iyiyi ve doğruyu öğreten, kendi alanında Youtube’da çocukların en çok izlediği kahramanlar olan Sevimli Dostlar, şimdi sahnede!

Yer: Maltepe Dragos Sahne

Tarih: 11 Nisan 2024, 13:00

Bilet: Passo

Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Daha o yıl doğmuş olan Kardanadam, baharın gelmesiyle yavaş yavaş erimeye başlar. Güneşin havayı ısıtmasıyla eridiğini öğrenen Kardanadam, hayvan dostlarının da yardımıyla, su olup gitmeden Güneşle buluşup, ondan yardım istemeye karar verir. Güneşle karşılaştığındaysa kendinden çok hayvan dostlarını, doğadaki tomurcukları düşünür ve onlar için istekte bulunur. Cömert Güneş, bu düşünceli, koca yürekli Kardanadamın yok olmasına izin vermez; doğanın sonsuz döngüsünde ona tatlı bir yer ayırır.

Yer: AKM Tiyatro Salonu

Tarih: 12 – 13 Nisan 2024, 15:00

Bilet: Biletinial

Ama Bu Balığın Parmakları Var – Tüylü Pofuduk Canavar

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Denizlerin ve okyanusların parmakları olan en ünlü balığı Fırfır, arkadaşlarıyla en sevdiği oyun olan saklambaç oynamaktadır. Fırfır saklambaçta çok iyidir ve arkadaşlarını iyi saklanmaları için uyarır. Balon Balığı Pufpuf ise heyecanlanmıştır; hiçbir yere sığmaz, nereye saklanacağını bilemez. Sonra denizin derinlerinde bir gemi görür ve onun içine saklanma kararı alır. Fırfır arkadaşlarını tek tek bulmaya başlar ama Pufpuf’u bir türlü bulamaz. Geminin içine girmeye karar verir ve orada Pufpuf’u aramaya başlar. Geminin koridorlarında ilerlerken gözlerine inanamaz. Gördüğü tüylü, pofuduk bir canavardır. Tabii bu canavar bildiğimiz gibi bir canavar çıkmaz.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Tarih: 13 Nisan 2024, 12:00

Bilet: Passo

Lıkır’ın Doğum Günü

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Bir tırtıl, büyüyünce kelebek olmak istemiyorsa sizce ne olmak ister? Kelebek olmak istemeyen, sürekli oyundan oyuna koşan küçük tırtıl Lıkır’ın hikayesi bunu anlatıyor. Lıkır’ın anne ve babası, onun doğum gününde bir hayal oyunu kurgulayarak onu büyümeye motive ediyor, hep birlikte bir macera yolculuğuna çıkıyorlar.

Yer: School of Akmerkez by Wise Akademi

Tarih: 13 Nisan 2024, 13:00

Bilet: Passo

Süper Patates ve Kaçak Bezelye – Kaçak Yumurta

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Süpermarket baharın gelişini kutlarken çocuklar, Süper Patates ve Kaçak Bezelye ile eğlenceye doyuyorlar.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Tarih: 13 Nisan 2024, 14:00

Bilet: Passo

Pinokyo Dans Eden Ayakkabılar

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Gepetto tarafında tahtadan yapılan Pinokyo, kış festivalinde dans yarışması olacağını öğrenir. Gepetto’dan ayakkabı almasını ister, Gepetto ayakkabı almaya kasabaya gider. Dans etmeyi öğrenmek için çareler arayan Pinokyo eşekle karşılaşır, eşek dans öğretebileceğini söyler. Eşek Pinokyo’yu kandırıp ondan bir şeyler almayı amaçlamaktadır. Onu kandırır ve Gepetto’nun getirdiği ayakkabıları almaya çalışır. Pinokyo oluşan sorunlarla başa çıkamayınca peri ona yardım eder. Pinokyo’ya dans etmesini öğretir ve çok çalışmasını tavsiye eder. Peri kötü kalpli eşeğe bir sürpriz hazırlar. Eşek ayakkabıları giyince hiç durmadan dans etmeye başlar, bu komik macera eğlenceli olaylarla devam eder.

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Tarih: 13 Nisan 2024, 13:00 – 15:00

Bilet: Biletinial

Fipsi’nin Doğum Günü

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Timsi ve Fipsi çok yakın iki arkadaşlardır. Fipsi çok sevdiği Timsi’nin doğum günü için ona bir sürpriz yapmayı planlar. Bu güzel gün için süslenir, kendi elleriyle pasta hazırlar, etrafı süsler ve Timsi’ye sunar. Timsi bu sürprize çok sevinir, birlikte sofra hazırlar, dans ederler. Tam doğum günü pastasını üfleyeceği sırada birden şiddetli bir rüzgar çıkar ve Fipsi yaptığı pastayı düşürür. Buna çok sinirlenen Timsi Fipsi’yi suçlar ve onun kalbini kırar. Fipsi’nin yokluğunda karşılaştığı hayalperest karınca Rabi sayesinde arkadaşının değerini anlayan Timsi, Fipsi’yi bulup ondan özür diler ve birlikte çok güzel bir doğum günü geçiriler.

Yer: Kadıköy Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Tarih: 13 Nisan 2024, 13:00 – 15:00

Bilet: Biletinial

Bülbül ile Pofidik Kral

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

Mutsuz ve huysuz Pofidistan Kralı’nı neşelendirmek için soytarısı ve veziri türlü yöntemler denerler fakat Kral bir türlü mutlu olamaz. Mutluluğun sırrını arayan, sarayından dışarı çıkmayan Pofidistan Kralı, bir gün soytarısından ormanda, şarkılarıyla dinleyenleri mutluluğa kavuşturan Sihirli Orman Bülbülü’nün yaşadığını öğrenir. Ama bir sorun vardır: Bülbül’e ancak, Karanlık Orman’ı geçebilenler, Orman Perisi’nin onayını alabilenler ulaşabilmektedir. Kral, Vezir ve Soytarısını bu büyüleyici kuşu bulmaları için Karanlık Orman’ın tehlikeli derinliklerine gönderir. Çin halk masalından sahneye aktarılan oyun, mutluluğun yolunun sadece özgürlük ve sevgiden geçtiği hakkında bir hikaye anlatıyor. Aşılmaz sanılan zorlukları aşmak içinse iki şey gerekiyor, sadece iki şey: Kendine, yüreğindeki iyi duygulara inanmak, cesaretinle tanışmak.

Yer: Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

Tarih: 13 Nisan 2024, 13:00 – 15:00

Bilet: Biletinial

Kralın Şemsiyesi

Çocuklar İçin Ara Tatil Etkinlikleri

“Bir Şemsiye dolusu canlı Yeşil Adayı kurtaracak.” Kulağa garip geliyor dimi? Yeşil Adalarını duman saran Şemsiye Faresi, Şebek Bambu ve Aslan Kral eski bir şemsiyeyi gemi yapıp denize açılırlar. Ve karşı adaya ulaşırlar. Bu adada yaşayan Yamuk ve Mamukla tanışırlar. Geldikleri Yeşil Adaya baktıklarında gördükleri şey korkunçtur. Adalarından ayrılmalarına sebep olan dumanın bir yangından ötürü olduğunu görürler. Hep beraber yangını söndürmek için tekrar yola çıkarlar. Ama yolda fırtına kopar. Yeşil Adaya ulaşabilecekler mi? En önemlisi yangını söndürebilecekler mi?

Yer: Akasya Kültür Sanat

Tarih: 14 Nisan 2024, 14:00 – 16:00

Bilet: Biletix

{10915}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları