preloader

Yaz Mevsimi İçin Cilt Bakım Önerileri

Yaz Mevsimi İçin Cilt Bakım Önerileri

Yazı Boyutu:

Yaz aylarında maruz kaldığınız çevresel faktörlerin etkilerini en aza indirmek ve cildinizin sağlığını korumak için bakım rutininizde ufak değişiklikler yapmayı ihmal etmeyin.

Yaz aylarında maruz kaldığınız çevresel faktörler, cildinizin nem dengesinin bozabiliyor ve bu da cilt problemlerine yol açabiliyor. Dolayısıyla yaz aylarında cilt bakım rutininizde ufak değişiklikler yapmanız önemli. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için oluşturmanız gereken bakım rutinlerini, cilt bakım kliniği Melissima‘nın önerileriyle birlikte keşfedin.

Güneş Kremi Kullanın

Yaz Mevsimi İçin Cilt Bakım Önerileri

Cilt kalitesini korumak ve yaşlanma belirtilerini geciktirmek için yaz-kış güneş kremini asla ihmal etmemek gerekiyor. Hele ki havaların ısınmaya başlaması ve güneşin etkisini artırmasıyla bu adım çok daha büyük önem kazanıyor. Güneşe çıkmadan 20-25 dakika önce güneş kreminizi uygulayın ve dışarı öyle çıkın. Eğer mutlaka bir ten ürünü kullanıyorsanız SPF içerikli olan ürünlerden ya da renkli güneş kremlerinden tercih edebilirsiniz.

Cilt Bakım Kliniği Melissima’nın Önerileri

“Geniş spektrumlu güneş ürünleri, antioksidan, C vitamini, platin gibi güçlü ürünler lekelerin ortaya çıkmasını belirgin olarak önlemeye yardımcı olur.

Sadece şeffaf koruma ile yetinmemenizi tavsiye ediyoruz! Bu mevsimde şeffaf koruma üzerine, bir de renkli koruma uygulamanızı öneriyoruz. Hatta 2 saat aralıkla SPF özelliği bulunan bir pudra ile güzellik görünümünüzü tazeleyin diyoruz.”

Lekelere Savaş Açın

Yaz Mevsimi İçin Cilt Bakım Önerileri

Lekeler cilt problemleri arasında başı çekiyor; kimimiz sivilce izleriyle kimimiz güneş lekeleriyle mücadele etmeye çalışıyoruz. Yaz gelmeden ve yine güneş olumsuz etkilerini göstermeden önce cildi konsantre bir bakıma almak atılacak en doğru adım.

Tüm cilt problemlerinde olduğu gibi, cilt lekelerini önlemek tedavi etmekten çok daha kolay. Bunun için ilk yapmanız gereken güneş koruyucu kullanmak. Düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak hücrelerin melanin üretmesini engelleyeceği için, mevcut lekelerin de koyulaşmasının ve belirginleşmesinin önüne geçer. Gündüzleri güneş kremiyle birlikte C veya E vitamini gibi antioksidanları içeren bir serum uygulamak da cildi serbest radikal hasarından koruyarak leke oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Melissima’nın Önerileri

“Güneş hasarı almamak için elimden geleni yaptım ama yine de cildim hasar aldı. ‘Şimdi ne yapabilirim?’ diyorsanız…

Güneş hasarını geri döndürmek A vitamininin ve antioksidanların doğru kombine edilerek protokolünüze eklenmesi ile büyük ölçüde mümkün. Ancak unutmamalıyız ki, güneşin cildimize verdiği hasar hemen çıplak gözle görülmez ancak haftalar, hatta aylar içinde ton farklılıkları olarak ortaya çıkar.

Eğer lekelendiğinizi düşünüyor ve zaman içinde ton farklılıkları göreceğinizden çekiniyorsanız, şimdiden Melissima cilt bakım uzmanına danışabilir ve cilt bakım protokolünüze arbutin, traneksamik asit, resorcinol gibi güçlü içerikler dahil edilmesini talep edebilirsiniz.

Leke karşıtı çalışan sistemlerimizi yazlık protokollerimizde revize ediyoruz. Mevsime uygun çözümler sunan Neostrata, Obagi Medical, ZO Skin Health yine gözdemiz.”

İğneli Cilt Bakımlarına Ara Verin

Yaz Mevsimi İçin Cilt Bakım Önerileri

Güzellik merkezlerinde ya da doktor kliniklerinde uygulanan iğneli bakımlar için ideal zaman kış mevsimi. Güneşin etkisini hissettirmesiyle bu tip bakımlara ara vermek gerekiyor çünkü cilt fazlasıyla hassaslaştığı için lekelenmeye de açık hale geliyor.

Melissima’nın Önerileri

“Temmuz, ağustos aylarında da kabin bakımı yaptırılır!

Her daim pürüzsüz bir cilde ve eşitlenmiş bir cilt tonuna sahip olmak isteyenleri, Erenköy, Suadiye ve Şaşkınbakkal Melissima şubelerinden birinde ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

Queen’s Therapy her zaman olduğu gibi yine danışanlarımızın favorisi. Üstelik şimdi cihazlı temizlik sistemlerimizi, mükemmel ürünler ile kombinleyen bir bakım sunuyoruz. Tabii iğne veya hasar verebilecek hiçbir alet kullanmıyoruz.

Özellikle, sivilceye meyilli ciltler için Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Dr. Proton’un Ozon uygulamasını yapıyoruz. Dr. Proton, vücudun kendi ozonunu harekete geçiriyor ve deride yüksek hijyen sağlıyor.

En sık yaptığımız bakımlarımızın başında Alman Schrammek firmasının, 60 yıllık Green Peel bitkisel yenileme bakımı geliyor. Bu bakımla, cildi kontrollü bir şekilde soyup yeniliyor ve sıkılaşma sağlıyoruz.

Ayrıca, Environ’un Cool Peel bakımları, ZO Skin Health’den Red Carpet, Skinceuticals ürünleriyle gerçekleştirdiğimiz kimyasal peeling bakımlarımız, Rejuvi’nin Pearl bakımı ve PhFormula ürünlerinin kullanıldığı medikal onarım bakımlarımız da çok seviliyor.”

{772270}

Nem Depolayın

Yaz Mevsimi İçin Cilt Bakım Önerileri

Aslında nemsizlik pek çok cilt problemini de beraberinde getiriyor. Sağlıklı, canlı, dolgun bir cilt için nem desteği çok ama çok önemli. Cildimiz etkili ve doğru şekilde nemlendirdiğimizde daha sağlıklı, parlak ve pürüzsüz görünüyor. Nemlendirici ürünler, cildin doğal nem dengesini koruyarak cilt bariyerini güçlendiriyor ve dış etkilere karşı koruma sağlıyor. Her türlü zor iklim şartına meydan okumasını destekliyor. Sadece bu kadar da değil; cilt hücrelerinin yenilenmesine ve cildin daha hızlı iyileşmesine de yardımcı oluyor.

Melissima’nın Önerileri

“Öncelikle cildimize sabah akşam evde uygulayacağımız en konforlu temizlik sistemini kurmalıyız. En iyi cilt bakımı, ürünlerden en güçlü şekilde istifade edilen bakımdır, bunun da yolu gözenekleri en iyi şekilde temizlemektir.

Her sabah kullanacağımız antioksidan serumunu ve bizi gün içinde rahat hissettirecek güneşten korumayı belirlemeliyiz.

Işıldayan bir cilde giden yolda her zaman cilt yenileme ön plandadır. Sıcak yaz döneminde, çok kalın ve agresif soymalardan kaçınıp nazik yenilemeler yapmalıyız. Bu noktada bizim tavsiyemiz: MBR Beta Enzyme.

Tazelenmiş cildimizi beslemek için hyaluronik asit, peptidler, büyüme faktörleri, niacinamide ve bunun gibi güçlü içeriklerde serum ve kremleri tercih ettiğimiz gece bakımlarını planlamak gerekir. Biologique Recherche ve Bellefontaine markalarımızın rutinleri bu mevsim çok tercih ediliyor.

Melissima olarak; yaz mevsiminde oral takviye almanızı da öneriyoruz. Organik Silisyum, Seramide, Omega 3, Resveratrol ve kolajen içerikli ürünler yalnızca cildimizi değil tüm bünyemizi güçlendiriyor ve destekliyor.

Yaz Mevsimi İçin Cilt Bakım Önerileri

Peki, yazın nelere dikkat ediyoruz?

Melissima‘da, Türkiye’nin neresinde olursanız olun, görüntülü görüşmeyle veya bizi ziyaret eden ailemizin yeni üyeleriyle birebir ücretsiz cilt analizi ile başlıyor her şey…

Yaz mevsiminde, cilt analizini takiben protokollerimizi oluştururken güneşi daha fazla dikkate alıyoruz.

Sıcak ve nemli havalarda daha konforlu hissedeceğiniz, yapış yapış his bırakmayan, ince dokulu ürünleri tercih ediyoruz.

Hedefimiz, leke oluşumunu baskılamak ve var olan hasarı onarırken; cildin yeni hasar almamasını sağlamak.

Melissima protokollerinde güneşten koruma 4 mevsim yer alır ancak bu mevsimde vücudumuzu güneşten koruyacak ürünleri ekleriz. Yüz, dekolte ve eller için SPF’i daha yüksek tutuyor ve suya dayanıklı ürünlere öncelik veririz.”

*Bu içerik Melissima iş birliğinde hazırlanmıştır.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları