preloader

Grunge Makyaj Trendi: 90'lara Geri Dönüş 

25.04.2024
Grunge Makyaj Trendi: 90'lara Geri Dönüş 

Yazı Boyutu:

Asi, çabasız ve havalı tarzı ile grunge makyaj günümüzde yeniden yorumlanarak makyaj trendleri arasında baş köşede yerini aldı.

90’ların grunge makyajı modern dokunuşla yeniden yorumlanarak bu sezonun güzellik trendleri arasında karşımıza çıkıyor. TikTok ile hayatımıza giriş yapan bu trend hızlı bir şekilde ünlülerin de tercihi haline geldi ve grunge makyaj uygulamaları kırmızı halıya da taşındı. İçinizdeki Clean Girl’i bir kenara bırakın ve sizi biraz dağınız biraz umursamaz moda sokacak grunge makyaj tarzına hazır olun! Yapılmışlık hissinden uzak, daha çok yaşanmışlık hissi veren, çabasız asi bir hava yansıtan grunge makyaj trendini ele aldık ve sizin için deneyebileceğiniz grunge makyaj tarzlarını derledik.

Belirgin Gözler ve Dudaklar

Grunge Makyaj Trendi: 90'lara Geri Dönüş

Grunge makyaj tarzının en popüler görünümünü; koyu gözler ve belirgin dudaklar ikilisi ile yakalayabilirsiniz. Gözlerinizin üzerine süreceğiniz kalemi parmaklarınızla dağıtın, grunge makyaj için fırçaya ihtiyacınız yok, kilit nokta dağınık bir görünüm elde etmek! Kalemin ardından uygulayacağınız koyu tonlarda far ve kat kat sürülmüş rimel ile göz makyajınız hazır. Koyu bordo ve parlak bir ruj ile de belirgin dudaklar yaratmayı unutmayın.

Görsel: @hungvanngo

Bobbi Brown

Huda Beauty

Kiremit Gözler

Grunge makyaj deyince aklınıza sadece siyah tonları gelmesin, grunge modunun en güzel örneklerinden biri de kırmızı ve bordo tonlarıyla çevrelenmiş gözler. Bu görünüm için hem göz kapağınıza hem de gözünüzün altına kiremit tonlarında kalem ve far uygulayabilirsiniz. Bütün gece partilemiş, yaşanmışlık hissi verecek olan bu görünüm hem havalı hem de umursamaz bir tarz yaratacak.

Görsel: @kaleteter

Grunge Makyaj Trendi: 90'lara Geri Dönüş

Nude Dudaklar ve Belirgin Gözler

Grunge Makyaj Trendi: 90'lara Geri Dönüş

Bu görünümde göz makyajında abartının sınırı yok! Gözlerinizi siyahlarla çevreleyin; dağınık ve havalı bir görünüm yakalamak için gözlerinize doğal gölgeler uygulayabilirsiniz. Dudaklarınız için ise kadife, mat bir görünümü hedefleyin. Bu grunge makyaj tarzı ile umursamaz çabasız bir görünüm elde edeceksiniz.

Görsel: @patrickta

Metalik Grunge

Grunge makyaj tarzınıza metalik bir dokunuş eklemeye ne dersiniz? Bu görünüm için metalik renkler kullanmayı deneyebilirsiniz. Abartılı görünmekten çekinmeyin ve beklenmedik renk kombinasyonları kullanarak makyajınıza zıtlık unsurları ekleyin. Görünümünüzü gümüş rengi büyük takılarla tamamlamayı da unutmayın!

Görsel: Pinterest

Grunge Makyaj Trendi: 90'lara Geri Dönüş

Dolce&Gabbana

Gölgelendirilmiş Dudaklar ve Işıltılı Gözler

Grunge Makyaj Trendi: 90'lara Geri Dönüş

Gölgeli ve ışıltılı tarzda abartının sınırı yok, ne kadar çok parlaklık o kadar iyi! Siyah dudak kalemi ile çevrelenmiş, gölgelendirilmiş parlak dudaklar ve ışıltılı gözler yaratarak grunge makyaj trendini ışıltılı bir dokunuş ile bir araya getirin. Yoğun ve koyu bir dudak kalemi bu görünümün olmazsa olmazı.

Görsel: @gigihadid

Estée Lauder

Giorgio Armani

Dramatik Buğulu Gözler

Grunge makyaj trendini klasik tarzı koruyarak uygulamayı da tercih edebilirsiniz. Bu görünüm için incelikle uygulanmış bir eyeliner ve hafif buğulu bir far kombinasyonunu deneyebilirsiniz. Dudaklarınızı ise doğal tonlarda bırakarak; hafif ve sade grunge makyaj tarzı görünümünü tamamlayabilirsiniz. Hem alt hem üst kirpiklerinize bir kaç kat rimel sürmeyi de unutmayın. Dramatik buğulu gözler ve doğal tonlarda dudaklar ile feminen ve çabasız görünen havalı bir tarz yakalamış olacaksınız.

Görsel: @hungvanngo

Grunge Makyaj Trendi: 90'lara Geri Dönüş

Kapak Görselleri: @patrickta , @nikki_makeup

Hazal Aktan
Hazal Aktan Tüm Yazıları