preloader

En Güzel Bakır Saç Rengi Tonları  

18.10.2023
En Güzel Bakır Saç Rengi Tonları  
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Bakır saç rengi her sezonun vazgeçilmez rengi desek yanlış olmaz… Saçınızı bakır renge boyatmadan önce size en çok yakışacak tonu bulun ve bakır saçlar için en iyi ürünleri inceleyin.

Diğer saç renklerine göre bakımı, doğru tonunun bulunması ve ten rengi ile kontrast içinde olması zor olan bakır saç renkleri için kapsamlı bir rehber hazırladık. Hangi ten rengine hangi bakır rengin yakışacağını ve bakır renkler için en iyi ürünleri keşfedin. Renk tonlarına geçmeden önce boyalı saçlar için detaylı bakım rehberini incelemek isterseniz tıklayın.

Koyu Bakır Saç Rengi

En Güzel Bakır Saç Rengi Tonları

Hemen hemen her koyu saç rengi gibi koyu bakır da oldukça dikkat çeken saç renklerinden birisi. Böylesine güzel bir ton her ten rengine yakışacağı gibi kumral ve açık tenli kişilerin tercihiyle daha da ön plana çıkıyor. Eğer açık cilt tonuna sahipseniz hem doğal güzelliğinizi gösteren hem de ten renginiz ile hoş bir kontrast oluşturan koyu bakır saç rengini tercih edebilirsiniz!

Görsel: Pinterest

Açık Bakır Saç Rengi

Kadınların sıkça tercih ettiği ve oldukça dikkat çeken görünümleri oluşturan açık ve sıcak tonlu bakır saç rengi, hemen hemen her cilt tonuna yakışan renklerden birisi olup özellikle buğday tenli ve kumral kişilerde ekstra bir hoş görüntü ve kontrast yaratabiliyor.

Görsel: abbeycowen

En Güzel Bakır Saç Rengi Tonları

Karamel Bakır Saç Rengi

En Güzel Bakır Saç Rengi Tonları

Açık bakır saç rengine yakın tonlarda olan karamel bakır saç rengi, turuncu ve kızıl renklerin birleşimiyle ortaya çıkıyor. Çoğu bakır renkte olduğu gibi bu renk de daha çok beyaz ve buğday tenli kişilerde daha da dikkat çeken bir renk haline geliyor.

Görsel: Pinterest

Doğal Bakır Saç Rengi

Artık yapay renklerden çok, daha naturel, canlı ve glow bir görünümde ön planda olabilecek renkler tercih edilirken doğal bakır saç rengi de bunlardan birisi. Doğal kızıl saç rengine yakın tonlara sahip, turuncu yansımaları içeren bir renktir. Çoğu zaman çillere sahip, doğal görünümleri seven kişiler ile kafamızda betimlenen bu saç rengi hem beyaz hem de esmer tenlere yakışır. Eğer bu tenlere sahipseniz bu rengi tereddüt etmeden deneyebilir, kusursuz güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Görsel: Pinterest

En Güzel Bakır Saç Rengi Tonları

Küllü Bakır Saç Rengi

En Güzel Bakır Saç Rengi Tonları

Küllü bakır saç rengi, doğal bakır saç tonlarına ‘’gri ve mor’’ yansımalar eklenerek elde edilir. Açıktan çok koyuya kadar tonu bulunan küllü bakır, diğer renklere daha yumuşak ve canlı bir görünüm yaratmanızda size eşlik edecek bir renktir. Özellikle açık tenli, yeşil, kahverengi göz renklerine sahip olan kadınlarda daha da ön planda!

Görsel: phoebedynevor

Tarçın Bakır Saç Rengi

Son zamanlarda fazlaca tercih edilen, sıcak ve kırmızımsı kahverengi yansımaları bulunan tarçın bakır saç rengi tekrardan birçok kadının gözde saç renklerinden biri! Normal bakır saç rengine göre daha turuncu tonları yansıtan bu saç rengi özellikle renkli gözlü, açık buğday tenli kişilere harika bir hava katıyor.

Görsel: Pinterest

En Güzel Bakır Saç Rengi Tonları

Işıltılı Bakır Saçlar İçin Ürün Önerileri

Davines

Alchemic Copper Bakır Saç Kremi

Aveda

Durulanmayan Bakım Kremi

Kerastase

L'Huile Rose Koruyucu Yağ

OGX

Boyalı Saçlar İçin Şampuan

Yves Rocher

Renk Koruyucu Maske

Briogeo

Renk Koruyucu Saç Bakım Kremi

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları