preloader

Hem Havalı Hem Çevreci: Range Rover Evoque

Hem Havalı Hem Çevreci: Range Rover Evoque

Yazı Boyutu:

Range Rover Ailesine katılmak isteyenlerin “başlangıç modeli” diyebileceğimiz Range Rover Evoque, ikinci jenerasyonuyla bir süredir Türkiye yollarındaki yerini almıştı. Karakteristik tasarımında çağın gereklilikleri olan güvenlik, konfor ve prestij donanımlarını da ekleyerek özgün konumunu sürdüren Range Rover Evoque, şimdilerde performanstan ödün vermeden vergi avantajı sağlayan 1.5 litrelik motor seçeneğiyle adından söz ettiriyor.

Hem Havalı Hem Çevreci: Range Rover Evoque

Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarında yerini alan yeni Range Rover Evoque, S, SE ve HSE donanımları haricinde söz konusu modellerin R-Dynamic donanım paketine de sahip. R-Dynamic, adından da anlaşılabileceği üzere; daha sportif, dinamik görünümlü bir tasarım sunuyor. Range Rover Ailesinin daha sportif görünümdeki bu paketi bizce tercih edilmesi gereken bir seçenek.

{771559}

Range Rover Evoque, en küçük Range Rover Ailesi üyesi olsa da büyük akrabalarından geri kalmayan güvenlik donanımları mevcut. Clearsight geri görüş kamerası bunlardan sadece bir tanesi. İçte, ortada yer alan ayna, bir butona basılarak arkadaki kameranın görüntüsünü yansıtmaya başlıyor. Bu sayede eğer arka koltuklarda oturanlardan ya da tavana kadar yüklenmiş bagajdan dolayı geri görüş kaybolmuş olsa bile araç arkasını görerek güvenlikten ödün verilmiyor. Kameralar sayesinde sadece arka görüş değil, aracın hemen her yeri izlenebiliyor. Clearsight Ground View teknolojisi sayesinde arazide veya şehrin kaldırımlarındaki engelleri kabin içindeki dokunmatik ekrandan takip edebiliyorsunuz. Başka bir deyimle, adeta aracın her yerini şeffaf bir biçimde izliyor gibisiniz.

Hem Havalı Hem Çevreci: Range Rover Evoque

Range Rover Evoque’taki Matrix LED farlar sayesinde ise her koşulda yolunuz aydınlık. Hatta uzun huzmede seyahat ederken, karşıdan gelen sürücülerin gözleri kamaşmasın diye sistem, kendi ayarlarıyla gereken yerleri aydınlatıyor. Sizin hemen hemen hiçbir ayar yapmanız gerekmiyor. Bu arada güvenlik sadece olası çarpışma anları için değil, pandemi sebebiyle de yeniden düzenlendi. PM2,5 adındaki filtre sistemi sayesinde kabin içindeki hava kalitesi yeni bir seviyeye getiriliyor. Nano iyonizasyonu sürücünün ve yolcunun kendisini daha iyi hissetmesini sağlıyor.

Hem Havalı Hem Çevreci: Range Rover Evoque

Pandemi ile birlikte hayatımızda çok daha önemli yer tutan temiz ve taze hava akışı, otomobillerin içinde seyahat ederken de hayati önem taşıyor. Bunun farkında olan Range Rover, Range Rover Evoque’un iç mekanı için çok gelişmiş bir filtreleme sistemine sahip. Kabindeki “Purify” düğmesine basıldığında PM2,5 gibi özel olarak tasarlanmış bir filtre dışarıdaki hava içerisinde bulunan küçük partikülleri, toz ve polen gibi uçucu alerjik maddeleri yakalıyor. Bu sayede alerjik reaksiyonlara sahip yolcular, Range Rover Evoque içindeyken adeta hijyenik bir kozanın içinde seyahat edebiliyorlar. Dışarıdaki havadan çok daha temiz bir hava oluşturabilen bu filtreleme sistemi, “İyi Yaşam” tutkunlarının hoşuna gidecektir çünkü, markanın pek çok özelliği gibi bu donanım da kendinizi iyi hissetmek adına var.

Hem Havalı Hem Çevreci: Range Rover Evoque

Elbette yeni Range Rover Evoque, telefonunuz için kablosuz şarj sistemine de sahip. Telefon sinyalini de güçlendiren bu kablosuz şarj özelliği, uyumlu akıllı telefonları kabloya ya da şarj yuvasına gerek kalmadan şarj edilebilmesini sağlıyor. Telefonunuz araçtayken gelişmiş sinyal alımı ve daha net telefon görüşmeleri için aracın anteni kullanılıyor. Bu sayede araçla beraberken telefonunuzun şarjı neredeyse hiç bitmiyor.

Hem Havalı Hem Çevreci: Range Rover Evoque

Ranve Rover Evoque’da 5 sürüş modu haricinden birini tercih edebilir ya da bütün bu işlemleri Range Rover Evoque’un kendisinin yapmasına izin verebilirsiniz. Zaten emin olun ki, doğru lastiklerle birlikte, popüler metropollerin ikonik SUV’si sizin her koşulda ilerlemeniz için çalışacaktır.

Hem Havalı Hem Çevreci: Range Rover Evoque

Panoramik cam tavan sayesinde çok ferah olan iç mekânda, açık renkli kumaş koltukları da tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

5 kişilik kullanımda 591 litrelik bagaj hacmi sunabilen Range Rover Evoque, tüm arka koltukları katlandığında 1.383 litrelik büyük bir yükleme alanına kavuşuyor. İsteyenler aracın içini 2, 3 veya 4 kişilik olarak da kombine edebiliyorlar. Arka koltukların arasındaki bölümü de katlayarak uzun eşyalar araç içinde yolcularla beraber seyahat edebiliyor. Tüm bunlar da yetmez ise tavanda bisiklet ya da kano gibi aksesuarları taşıyabilmenize de imkân sağlayan tavan çıtalarını ekleyebilirsiniz. Dileyenler bisikletlerini arka bölümdeki aksesuarı da ekleyerek istedikleri yere götürebilirler.

Hem Havalı Hem Çevreci: Range Rover Evoque

“Yeni Range Rover Evoque hangi renklerde üretiliyor?” diye soranlar için de hatırlatmamızı yapalım! Fuji White serideki dikka çekici renklerden biri iken toplamda 11 farklı dış tasarım renk seçeneği mevcut. Seçmekte çok zorlandık ancak bizim favorilerimiz Nolita Grey, Lantau Bronze, Santorini Black oldu.

Daha fazla bilgi için www.landrover.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu içerik Range Rover sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları