preloader

Otomobildeki Fransız Lüksü: DS 7 CROSSBACK

Otomobildeki Fransız Lüksü: DS 7 CROSSBACK

Yazı Boyutu:

Mutlak konfor, ilham veren sofistike tasarım detaylar ve teknik uzmanlıklarıyla otomobilin Fransız lüksü DS 7 CROSSBACK ile tanışın.

Lüks kavramı, sektörler ya da dönemlere göre değişime açık olsa da bazı akımların belirleyici etkisi yadsınamaz. Örneğin, “Fransız lüksü” denilince; mutlak konfor, ilham verici tasarımda sofistike detaylar veya teknik uzmanlık gibi tanımlamalar aklımızda canlanır. Dünyanın en büyük moda markalarının Fransa’dan çıkmasına şaşırmadığımız gibi; otomotiv dünyasında da en konforlu yolculukların yaşandığı otomobillerin Fransız olmasına şaşırmıyoruz. Bu ekolün en son temsilcilerinden biri DS 7 CROSSBACK.

Otomobildeki Fransız Lüksü: DS 7 CROSSBACK

Otomobil dünyasının “Tanrıçası” olan DS, 1959 yılında ilk defa yollarla buluştuğunda hemen her alanda devrim yaratmıştı. Eşsiz süspansiyon sistemiyle, bugün bile en yeni otomobilleri gölgede bırakabilecek yolculuk konforu sağlayan DS, tasarımıyla da gelmiş geçmiş en güzel otomobiller arasındaki yerini koruyor. Yıllar içerisinde kendini geliştiren ve farklı sınıflarda Premium modeller sunan DS, 2014 yılına gelindiğinde ise artık bağımsız bir marka olarak yoluna devam etme kararı aldı. Paris doğumlu ‘DS Automobiles’in ilk modeli DS 7 CROSSBACK olurken, Fransız lüksü ve elbette benzersiz konfor donanımları bu modelde en yeni teknolojilerle günümüzde yaşatılıyor.

Otomobildeki Fransız Lüksü: DS 7 CROSSBACK

Fransız lüks anlayışına özgü teknik uzmanlıkları barındıran DS 7 CROSSBACK ’in detaylarına beraber bakmak istedik. Prestijli ve ilham verici tasarımda “Haute Couture” anlayışı benimseniyor. DS Automobiles’in detaylarını işleyen deri ustaları, DS 7 CROSSBACK ’in direksiyon simidinden tutma kollarına kadar iç mekânda titiz bir çalışma yapıyorlar. Paris’teki bir atölyede tasarlanan üst dikişle ustalar, kesin ve hassas ayrıntıların zarafet ve saflığına vurgu yapıyor. Doğrudan araçların hayal gücünden doğan Point Perle yani “İnci Dikişler”, DS Automobiles özelliklerinin olduğu kadar haute couture tasarımın da bir yansıması.

Otomobildeki Fransız Lüksü: DS 7 CROSSBACK

DS 7 CROSSBACK ’in iç mekânı hiçbir otomobile benzemiyor. Bunu sağlayan en büyük etkenlerin başında markanın imzası haline gelen «Clous de Paris» giyoş motifler gibi ikonik tasarımlar geliyor. Yüksek saat işçiliğinden ilham alınarak tasarlanan ve DS yolcu kabininin içinde zarif bir şekilde kesişen piramit başlıklı küçük perçinlerden oluşan giyoş motifler teknik olduğu kadar sanatsal özellikler de taşıyarak markayı eşsiz ve ayrıcalıklı kılıyor. Tasarımcılardan, mühendislere ve oradan otomobilin detaylarını ortaya çıkaran ustalara uzanan yolculukta, yorgunluk bilmeyen bir işbirliği söz konusu. DS Automobiles’i ve kullanıcılarını da özel kılan, işte bu detaylara verilen önem.

Otomobildeki Fransız Lüksü: DS 7 CROSSBACK

{773901}

Kişiselleştirme konusunda, seçeneklerin hayal gücünüzle eş değer olduğu DS 7 CROSSBACK ’te, teknik uzmanlıklar, en iyi malzemeler ve en ince tekniklerle ortaya konuluyor. Ayrıca araçlarda sadece üretim değil, yüksek kaliteli müşteri deneyimi de sunuluyor. DS Automobiles’de, araç sahiplerinin isteklerine göre ve her koşula özgü uyarlanan özel destek hizmetleri mevcut. Bu da markanın merkezinde her zaman DS Automobiles müşterilerinin olduğuna vurgu yapıyor. “Only You” uygulaması sayesinde tek bir tıklamayla markaya erişilebiliyor ve yolculuk öncesinde, sırasında veya sonrasında DS otomobillerine kalıcı olarak bağlanılabiliyor. Markanın ayrıca, satın alırken veya servis randevusu alırken size özel vale hizmetinden de yararlanabiliyorsunuz. DS Automobiles’in “Only You” ayrıcalıklarının tamamını görmek için dsautomobiles.com.tr adresini inceleyebilirsiniz.

Otomobildeki Fransız Lüksü: DS 7 CROSSBACK

DS 7 CROSSBACK’in Şarj edilebilir hibrit versiyonu olan DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4’e de bu noktada biraz değinmek gerekiyor. E-TENSE teknolojisi, günlük şehir içi yolculuklarını kolaylaştırmak için yenilik ve performansı birleştiren bir üst başlık. DS Automobiles, 2019-2020 Formula E sezonunda arka arkaya kazandığı Sürücüler ve Takımlar şampiyonluğu ile bugüne kadarki tüm rekorları kırdı. Formula E yarışları sırasında edinilen teknik uzmanlıktan duydukları gurur doğrultusunda temel amaç, yarışlardan ilham alan teknolojileri yollara çıkarmak oldu.

“Tek Bedende İki Ruh” sloganıyla duyurulan DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, toplamda 300 HP’lik güç ve dört tekerlekten çekiş donanımlarıyla, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 5.9 saniyede tamamlayabiliyor. Sadece elektrikli olarak 68 km yol kat edebilen otomobil, bu muhteşem performansın yanında, 100 km’de sadece 1.5 litre benzine ihtiyaç duyuyor.

Otomobildeki Fransız Lüksü: DS 7 CROSSBACK

Şarj edilebilen bir hibrit olan DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrum’daki DS STORE’larda test edilebiliyor. Bu deneyimi yaşamanızı özellikle tavsiye ediyoruz çünkü, özellikle DS ACTIVE SCAN SUSPENSION donanımını yaşamadan, otomobildeki konfor seviyesinin hangi noktalarda olduğunu kıyaslamanız oldukça güç. DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4’teki bu donanım, kamerası ve sensörleri sayesinde, yoldaki kusurları önceden görerek bunları ortadan kaldıran bir süspansiyon altyapısına sahip. Sistem, verileri gerçek zamanlı olarak bir bilgisayara iletiyor ve en yüksek konforu sağlamak için tekerleklerin her birinde bağımsız olarak süspansiyonların sıkılığı, esnekliği ayarlanıyor.

Bu içerik DS Automobiles sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO Otomobil Editörü Birkan Demir Çalışkan’ın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan
editörün tüm yazıları