preloader

Jaguar E-Pace Hakkında Bilmeniz Gerekenler

04.01.2023
Jaguar E-Pace Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazı Boyutu:

Segmentindeki güçlü modellerle rekabet eden, sportif SUV sınıfının güçlü oyuncularından Jaguar E-Pace’in tüm detaylarını keşfedin.

Jaguar‘ın SUV ailesindeki yenilenen üye E-Pace, markanın diğer ürünlerinde bulunan stil ve sürüş heyecanını sunarken aynı zamanda zarif bir tasarıma sahip. Segmentindeki güçlü modellerle rekabet eden bu küçük paket, kare şeklindeki diğer otomobillere göre oldukça şık görünüyor. Ancak şıklık beraberinde bazı ödünler de getiriyor. Her alanda çok iyi olanın sıkıcılığından kaçınan bu model segmentinde sportif tasarımı, şıklığı ve premium malzemeleri temsil ediyor. Bu yazımızda yeni Jaguar E-Pace hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizin için bir araya getirdik.

Motor, Şanzıman ve Performans

Jaguar E-Pace Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu sınıftaki çoğu SUV gibi E-Pace de ülkemize ÖTV avantajına uygun olabilmek için 2 litreden daha küçük hacimli bir motorla geliyor. 1.5 litrelik hacme sahip olan bu motor mild hybrid teknolojisine sahip ve otomobili 0’dan 100 km/s hıza 10.5 saniyede çıkarıyor. Yeni teknolojilere sahip bu motor ürettiği gücü 8 vitesli otomatik şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere aktarıyor. Bu sportif SUV’un ulaşabildiği en yüksek hız ise 197 km/s olarak sınırlandırılmış.

İç Mekân, Konfor ve Bagaj

Jaguar E-Pace Hakkında Bilmeniz Gerekenler

E-Pace’in iç mekânı sürücüyü eğimli bir gösterge paneli tasarımıyla çevreliyor ve tüm kontrolleri kolayca ulaşılabilir kılıyor. Kabinde dokunduğunuz hemen hemen her yerde sizi kaliteli malzemeler karşılıyor. Deri döşemeler ve işlenmiş metal aksamlar uyumlu bir şekilde kullanımınıza sunuluyor. Tüm modeller, elektrikli ayarlanabilir sportif ön koltuklarla birlikte geliyor. En yüksek donanım paketinde ise 16 yönlü ayarlanabilir koltuklar ve ısıtmalı direksiyon sunuluyor. Otomobilin arka kısmı ise otomobilin sportif tasarımından dolayı biraz dar ve uzun boylu yolcular arka koltuklardaki diz mesafesinden memnun kalmayabilir.

Bilgi Eğlence ve Bağlantı

Jaguar E-Pace Hakkında Bilmeniz Gerekenler

E-Pace’in bilgi eğlence sistemi orta konsola monte edilmiş kavisli 11.4 inç dokunmatik ekrandan yönlendiriliyor. Tüm E-Pace modelleri Apple CarPlay ve Android Auto, yerleşik navigasyon ve güncellemeler alan Jaguar’ın en son Pivi Pro bilgi eğlence arayüzü ile birlikte geliyor. Bol miktarda USB portu ve 12 volt prizi ile birlikte E-Pace ayrıca bir 12.3 inç dijital gösterge paneli, bir Wi-Fi hotspot ve opsiyonel bir Meridian ses sistemi sunuyor.

Mehmet Fatih Sözer
Mehmet Fatih Sözer Tüm Yazıları