preloader

Star Wars Karakterleri Yeni Yapımlarla Ekrana Geliyor

26.05.2022
Star Wars Karakterleri Yeni Yapımlarla Ekrana Geliyor

Yazı Boyutu:

Star Wars’un sıkı bir hayranıysanız serinin sizi ekrana kilitleyecek yepyeni dizi ve filmlere hazır olun.

Sinema tarihinin en kült serilerinden biri olan Star Wars asla nokta koymuyor. Disney +’a gelecek farklı diziler ile Star Wars’un ana karakterlerine odaklanılıyor ve birbirinden iddialı yapımlar ortaya çıkıyor. The Mandalorian’ın başarısını gören yapımcılar 2022’de farklı Star Wars projelerinin ekrana geleceğinin müjdesini verdi.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi

Star Wars Karakterleri Yeni Yapımlarla Ekrana Geliyor

Senaryosu Star Wars: Revenge of the Sith’ten 10 yıl sonrasında geçen Obi-Wan Kenobi, serinin en çok beklenen yapımlardan bir tanesi. Ewan McGregor’un Obi-Wan Kenobi, Hayden Christensen’in ise Darth Vader olacağı dizinin yönetmeni ise Deborag Chow olacak. Çekimleri tamamlanan dizi 27 Mayıs 2022 tarihinde Disney+’ta yayına başladı.

Star Wars: Ahsoka

Star Wars Karakterleri Yeni Yapımlarla Ekrana Geliyor

Rosario Dawson’ın en sevilen Jedi’lerden Ahsoka’yı canlandıracağı yapım Star Wars dizileri arasında en çok merak edilenlerden bir tanesi. Hangi zamanda geçeceği hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmayan Ahsoka’nın senaryosunda neler olacağı da tamamen sürpriz. Ama tahminler Ahsoka’nın Sabine Wren’le (Natasha Liu Bordizzo) birlikte maceralı bir yolculuğa çıkacağı yönünde.

Star Wars: Lando

Star Wars Karakterleri Yeni Yapımlarla Ekrana Geliyor

Star Wars’un çok sevilen ama sadece birkaç filmde yer alan karakteri Lando karakteri de dizi oluyor. Oyuncu kadrosunda kimlerin olacağına dair bir bilgi verilmeyen dizide, diğer filmlerde Lando’yu canlandıran Billy De Williams’ın olmayacağı; daha genç bir Lando izleyeceğimiz ise kesin olan bilgilerden. Hikayesinin Justin Simien’e ait olacağı dizininin çekimlerine henüz başlanılmasa da 2022 içerisinde Disney +’ta olması bekleniyor.

Star Wars: The Acolyte

Star Wars Karakterleri Yeni Yapımlarla Ekrana Geliyor

Karanlık tarafı daha çok görmeye hazır olun. Amandla Stenberg’in başrolünde olacağı Star Wars dizisi The Acolyte diğerlerine kıyasla çok daha gerilimli olacak. High Republic’in son günlerinde ve karanlık tarafta geçecek senaryo Leslye Headland imzası taşıyacak. Star Wars evrenindeki gizemleri aralayacak dizinin 2023 yılında ekranda olacağı tahmin ediliyor.

Star Wars: Rangers of the Republic

Star Wars Karakterleri Yeni Yapımlarla Ekrana Geliyor

Star Wars’un yeniden yükselmesi için planlanan diziler arasında yer alan Rangers of the Republic’ın yapımında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle bir süre askıya alındığı açıklandı. Lucasfilm’in şimdilik ne zaman yeniden planlanmaya başlanacağı ya da yayınlanacağı hakkında bir açıklama yapmadığı diziden vazgeçilip, konusunun The Mandalorian’a aktarılmasının olası olduğu gelen dedikodular arasında. Dizinin askıya alınmasının tam nedeni ise bilinmiyor. Rangers of the Republic’in Cara Dune karakteri ile başrolde olması beklenen Gina Carano’nun talihsiz açıklamalarıyla yolların ayrılması mı yoksa projede yaşanan başka aksaklıklar mı hala belirsiz.

Star Wars: Andor

Star Wars hayranlarının çok sevdiği Rogue One’ın öncesindeki dönemde geçecek olan Andor en heyecan yaratan dizilerden bir tanesi. Diego Luna’nın yeniden Cassian Andor’u canlandıracağı dizide, isyanın başlangıç yıllarında neler olduğunu izleyeceğiz. 12 bölüm olarak planlanan dizi, hem oyuncu kadrosu hem de Rogue One’ın etkisiyle beklentiyi artırıyor.

Star Wars: A Droid Story

Star Wars Karakterleri Yeni Yapımlarla Ekrana Geliyor

Animasyon ve görsel efektlerin dikkat çekeceği A Droid Story R2-D2 ve C-3PO ikilisiyle bambaşka bir hikaye olacak. Star Wars’un en tanınan karakterlerinden olan droidler diğer yapımlardan daha farklı olarak eğlenceli bir hikaye sunacak gibi görünüyor. Yeni bir kahramanla bizi tanıştıracak olan Star Wars: A Droid Story, film olarak Disney +’ta yayınlanacak.

Star Wars: Visions

Geçtiğimiz yıl Disney +’ta gösterime giren Visions, Star Wars galaksisine animeleri getiriyor. Japonya’nın en iyi yedi farklı anime stüdyosunda hazırlanan dizi şimdiye kadar yapılmış en farklı Star Wars yapımlarından biri olma özelliği taşıyor. Her bir bölümü film tadında senaryolaştırılan Star Wars: Visions antoloji koleksiyonu olarak hayranlardan tam not almışa benziyor.

Star Wars: The Bad Batch

The Clone Wars’ta görünmelerinin ardından The Bad Batch takımı kendi animasyon serisiyle geliyor. Üstün yeteneklerle donatılmış The Bad Batch ekibi Klon Savaşları sonrasında değişen galakside görevlerini yerine getirmeye devam ediyor. 4 Mayıs’ta (Star Wars günü kutlamalarında) gösterime girecek olan dizi, galaksinin yeni imparatorluğunda ayaklanan klon birliklerinin neden bu yola girdiklerini bulmaya çalışacak.

Kübra Haniç İnce
Kübra Haniç İnce Tüm Yazıları