preloader

Visuelle ile Dekoratif Duvar Tasarımında Özel Dokular

28.10.2021
Visuelle ile Dekoratif Duvar Tasarımında Özel Dokular

Yazı Boyutu:

Doğanın getirdiği enerjiyi yaşam alanlarına taşıyan ve muhteşem renklerden, dokulardan ilham alarak ortaya çıkan Visuelle'nin dekoratif duvar tasarımlarını inceleyin.

Kalekim’in, güçlü köklerinin ve yenilikçi ruhunun birleşiminden yaratılan Visuelle, doğanın getirdiği enerjiyi yaşam alanlarına taşırken, yeni ve heyecan verici hikayelere yer açıyor.

Yaşam alanlarında iyileştirici etki

Visuelle ile Dekoratif Duvar Tasarımında Özel Dokular

Doğaya olan ihtiyacımız gözle görülür bir hal aldı. Bu durumla birlikte mimaride, tasarımda ve dekorasyonda öne çıkan trend (ihtiyaç) doğallığın kendisi oldu. Çünkü doğayı hatırlatan form, doku, renk ve desenlerin kullanıldığı tasarımlar iyileştirici etkisiyle insan ruhuna olumlu etki ediyor. Doğayla ilişkili malzemeler ve tasarımlar, mekâna yaşanmışlık ve onunla bir olma hissi getiriyor.

Bununla birlikte artık dokunsallık, dokunma isteği duyguları tasarlamak temasının önemli bir noktasını oluşturuyor. Ürünlerin ve yüzeylerin bıraktığı his; rahatlatan, iyi hissettiren dokuların organik formlarda kullanılması aynı zamanda görsel rahatlık da sağlıyor.

Doğanın eşsiz gücünden ve zamanın yeryüzüyle etkileşiminden oluşan muhteşem renklerden, tonlardan ve dokulardan ilham alarak ortaya çıkan Visuelle de mekanların ruhunu değiştirerek, dünya ve doğayla uyumlu aynı zamanda bütün ve dengeli yaşam alanları oluşturmak için tasarlandı.

Doğanın getirdiği enerjiyi yaşam alanlarınıza taşıyan Visuelle’deki beton, mermer, taş, ahşap ve fancy dokularından oluşan zengin koleksiyonu Etna, farklı moodları ile mekanlarınıza gerçeklik katıyor. Betonart, Greenery, Young & Fancy, Earthy ve The Blues moodları ile özgün dokular, eşsiz tasarımlar ve sayısız kombinasyonlarla hayal gücünün ve estetik anlayışın sınırlarını zorluyor.

Beton: Minimal ve Brütalist

Visuelle ile Dekoratif Duvar Tasarımında Özel Dokular

Dekoratif kaplamanın en doğal duruşu ile öze dönüşü simgeleyen beton dokusu, zamansız güzelliğini insan üzerinde sakinleştirici etkisi ile bilinen gri ile yaşam alanlarına yansıtıyor.

Mimarinin vazgeçilmeyen klasiği brüt beton görünümü ile malzemeyi kendi kimliğinin dışına çıkararak, dokunma ve ulaşma isteği yaratan, doğal, estetik bir atmosfere büründürüyor. İşlenmemiş brüt beton dokusunun zarif motiflerle zenginleştiği seri, betonun zamansız güzelliğini yaşam alanlarına taşıyor.

Mermer: Sakin Bir Gusto

Visuelle ile Dekoratif Duvar Tasarımında Özel Dokular

Mermerin sade ancak klasik görüntüsü, yüzyıllardır mekanlara lüks bir görünüm katıyor. Mermerin, sıra dışı dokusu ve farklılaşan tonları, sakin ama bir o kadar da etkili muhteşem birlikteliği, zamansız tasarımlar yaratıyor.

İlhamını doğanın mükemmel desenlerinden, dokusunu ise mermerin şıklığından alan seri, rafine ve stilize mekanlar yaratarak her yere zarif bir hava katıyor.

{771375}

Taş: Doğal Olanın Kusurlu Güzelliği

Visuelle ile Dekoratif Duvar Tasarımında Özel Dokular

Taş dokusunun en saf hali, yalınlığıyla öne çıkan dalgalı desenlerle eşsiz bir birliktelik sunarken, doğal taşın büyüsünü, tarihin dingin dokusunu yaşam alanlarına yansıtıyor. Zamanla aşınmış yüzey desenleri, doğal bir şekilde oluşan desenlerin kusurlu güzelliği parmaklarınızın ucuna taşınıyor.

Çağdaş mimarinin klasiklerinden biri haline gelen taş görünümüne sanatsal bir yorum katan serideki doğal oluşumlar sayesinde sıra dışı mekanlar yaratmanızı sağlayacak.

Ahşap: Sıcak Bir Dokunuş

Visuelle ile Dekoratif Duvar Tasarımında Özel Dokular

Ahşabın çekici ve doğal dokusuyla tanışma vakti. Ormanın en heybetli ağaçları ahşabın sıcaklığıyla buluşuyor ve davetkar mekanlar sunuyor.

Doğanın dinlendirici atmosferini ahşabın sıcaklığıyla buluşturan serideki dokular, size huzur vadediyor.

Fancy: Özgür Zıtlıklar

Visuelle ile Dekoratif Duvar Tasarımında Özel Dokular

Fancy, tasarım trendlerinin geçmişiyle geleceğini, endüstriyel unsurlarla birleştirerek kullanıldığı mekanlarda heyecan veren kontrastlar yaratıyor. Mekana sofistike bir hava katan tonlar, kendinizi çok daha özgür hissetmenizi sağlıyor.

Mekana sofistike ve bohem bir hava katan tonlar kendinizi çok daha özgür hissetmenizi sağlıyor. Metalden bakıra bir çok dokunun, süslü pembelerle ya da yaldızlarla yaptığı büyülü dans, size gösterişli mekanların kapılarını aralayacak.

Bu içerik Kalekim sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları