preloader

Bahara Kucak Açan Bir Dekorasyon İçin 5 Adım

06.04.2020
Bahara Kucak Açan Bir Dekorasyon İçin 5 Adım

Yazı Boyutu:

Evinize bahar havası getirecek 5 adımı takip edin.

Evinizi bahara hazırlamak kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Yeniden uyanan doğanın eşsiz enerjisini yaşam alanınıza taşımak istiyorsanız dekorasyonda bazı küçük değişiklikler yapabilir, renk ve dokularla oynayarak Fransız Provence’ının veya İngiliz Country’sinin stil kodlarını evinize taşıyabilirsiniz. Püf noktası, azaltmak, yeşillendirmek ve sadeleştirmek…

İngiliz Country Evlerinden İlham Alın

Baharın coşkulu cazibesini tatmak için en iyi ilham pasaportlarından birini İngiliz country evleri veriyor. Beyaz patine ahşaplar, keten tekstiller, minik çiçek desenli sofra takımları, vazoları süsleyen kır çiçekleri, botanik motifli duvar kağıtları, gümüş ve porselenlerle kurgulanmış bir çay sofrası… İnsanın içini açan bol ışıklı bir atmosfer, pencereden süzülen kuş sesleri, fonda ise Johnny Cash şarkıları…

Sandberg

Pastel Tonları Tercih Edin

Tamam belki her bahar duvarlarınızı yeniden boyatamayabilirsiniz fakat kanepenizdeki yastıkları, masa üstündeki aksesuarları ve belki birkaç tablo veya duvar süsünü değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Pastel ve sakin renkler seçin, fonuna beyaz rengini koyduğunuz toz pembeler, nil yeşili, buz mavisi ve bejler mekanda uyumlu bir bütün yaratacaktır. Vazoları kalabalık buketlerle süsleme devri çoktan kapandı. Tek bir bahar dalını yerleştireceğiniz cam bir vazo veya bahçeden topladığınız minik kır çiçeklerini koyacağınız bardaklar yaşam alanınıza hafifletilmiş taze bir hava yükleyecektir.

Bahara Kucak Açan Bir Dekorasyon İçin 5 Adım

Maisons Du Monde

Eşya ve Aksesuarlarınızı Azaltın

Evde bahar temizliği yapma vakti! İşe köşede biriken dergi yığınlarını atmakla başlayabilir, hiç kullanmadığınız fazlalıklardan kurtularak mekanın yükünü hafifletebilirsiniz. Kendinize küçük ‘to do’ listeleri hazırlayın. Sonrasında yaptığınız maddelerin üzerlerini çizmek en keyiflisi. Dolap içleri, çekmeceler ve kitaplıkları gözden geçirin. Kırılmış, işe yaramayan, yıllardır kullanmadığınız tüm eşyalarınızla vedalaşın. Hayatını sadeleştirerek daha mutlu yaşamaya başlayan insanları anlatan ‘Minimalism: A Documentary About the Important Things’ belgeseli ilham kaynağınız olabilir.

{77637}

Halıları Kaldırın

Halıların mekana sıcak bir hava kattığı doğrudur. Bahar aylarında bu halıların yerine daha ince ve açık renklerde kilim veya jüt halılar koyabilir veya yalın görünümden hoşlanan ve sıcak havalarda pratiklik arayanlardansanız zeminleri boş bırakmayı tercih edebilirsiniz. Instagram dünyası sayesinde popülerleşen okaliptüs dallarının estetik görünümünden mekanınızda yararlanın. Kır çiçekleriyle bir araya getirebileceğiniz okaliptüs dallarını seramik vazolarda sergileyebilirsiniz.

Yeşil Bitkilere Yer Açın

Evdeki yeşil bitki dozunu artırmak evinize baharın enerjisini aşılamak için vazgeçilmez yöntemlerden. Var olan bitkilerinizin bakımını yapın. Hedera helix ismi verilen sarmaşık bitki sadece dış mekanlarda değil bol güneş alan ev içlerinde de yetiştirilebilir. Tavandan bir sepet içerisinde asacağınız veya bir dolabın üzerinden yanlara sarkıtacağınız bu sarmaşıklar mekana estetik bir görünüm kazandıracaktır. Ahşap kasalara yerleştirilmiş fesleğenler, reyhanlar ve biberiyelerle pencere içlerinizi süsleyebilirsiniz.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları