preloader

En Güzel Yaz Sofraları İçin Pratik İpuçları

25.03.2023
En Güzel Yaz Sofraları İçin Pratik İpuçları

Yazı Boyutu:

Yaz sofranızda mükemmel ambiyansı yakalamak için pratik sofra fikirlerimizin izini sürün.

Sıcak yaz akşamlarını keyifli kılan arkadaş davetleriniz ve leziz menülerinizi sergileyeceğiniz stil sahibi sofralarınız için ilham dolu fikirlere uzanıyoruz. Masa örtüsü seçiminden aydınlatmalara, kişisel dokunuşlardan pratik çözümlere yaz sofralarınızı büyüleyici kılmanın stil anahtarlarını bulabilir, misafirlerinizin unutamayacağı bir davet için eşsiz bir atmosfer kurgulayabilirsiniz.

Masanızın stilini kişiselleştirin

En Güzel Yaz Sofraları İçin Pratik İpuçları

Açık havada kurgulayacağınız davet sofranız estetik güzelliğinin yanı sıra pratik ve fonksiyonel öğelerle pekiştirildiğinde mükemmel bir dekorasyon aritmetiğine ulaşacaktır. Düz beyaz yalın bir masa örtüsü, mekanı yeterli bir şekilde aydınlatmanıza imkan verecek dekoratif ışıklar, mumlar ve taze çiçekler olmazsa olmazlar. Masanızın ortasını süsleyen anneannenizin dantelleri, makrame işler, tabakların içerisine yerleştirilmiş kumaş peçeteler, isim kartları ve belki de bahçenize düşen bir kuş tüyü davet sofranızı kişiselleştiren ve mekana karakter yükleyen estetik detaylardan bazıları…

English Home

Sofrada doğallıktan yana oy kullanın

En Güzel Yaz Sofraları İçin Pratik İpuçları

Doğanın bir parçası olan bireyin, yaşadığı mekanda doğadaki denge ve uyumu arayışından yola çıkan Japonların yaşam felsefesi Wabi Sabi, eşyaları kusurlarıyla kabul etmeyi savunur. Buna güzel bir örnek olarak karşımıza çıkan eskidikçe güzelleşen ahşap yemek masalarınızı davetlerinizde kullanmaktan çekinmeyin. Hasır amerikan servisleri, ahşap kaşık ve peynir tabakları, cam bardaklar, keten masa örtüleri tercih edin. Doğal dokularda seçeceğiniz yalın ve öz aksesuarlar çekici ve stil sahibi bir sofra hazırlamanın ilk adımı.

Tropik öğelerle destekleyin

En Güzel Yaz Sofraları İçin Pratik İpuçları

Davet sofranızla misafirlerinize tropik adalarda egzotik bir gece vadedebilirsiniz. İhtiyacınız olan sepetlerin içine yerleştireceğiniz dev palmiye yaprakları, egzotik çiçek motifli bir masa örtüsü, sofrayı süsleyen kaktüsler, tropik meyveler, seyahatlerinizden getirdiğiniz boncuklu kolyeler ve fenerler… Masanızın bir kenarına bir bank, bir kenarına bir divan, öteki kenarlarına farklı tabure ve sandalye kombinasyonları yapabilirsiniz, önemli olan yeterli konforu yastık ve minderlerle pekiştirerek sağlamanız.

{155816}

Doğal, samimi ve davetkar bir atmosfer yaratın

En Güzel Yaz Sofraları İçin Pratik İpuçları
En Güzel Yaz Sofraları İçin Pratik İpuçları

Kaliforniya merkezli 24 Carrots adlı organizasyon şirketinin kreatif direktörü Arpi Torosyan, akşam yemeği davetleri için en sade ve modası geçmeyen alternatiflerden biri olarak uzun, ahşap bir masa ve etrafında bahçe sandalyelerinden yine klasik bir düzenlemeyi öneriyor. Kareli masa örtüleri atmosferi samimi ve sıcak kılma gücüne sahiptirler. Masanızdaki fazlalıkları koyabileceğiniz tekerlekli bir servis sehpası her daim işinizi kolaylaştıracak bir detay. Keten peçetelerinizi tabakların altından aşağı doğru sarkıtabilir, geceye özel aldığınız veya hazırladığınız ekmekleri de üzerlerine bir dal biberiye yerleştirerek küçük kumaş peçetelerin içinde bir sicim ipiyle sarmalayarak servis edebilirsiniz

Pratik ve yaratıcı olun

En Güzel Yaz Sofraları İçin Pratik İpuçları

Bahçe davetinizde ahşap paletler kullanarak yaratıcı dozu yüksek bir yer sofrası yaratabilirsiniz. Çimlerin üzerine atılmış minderler, belki eski perdelerden tasarladığınız tipi çadır, ağacın dallarına asılmış fenerler, sarkıt lambalar, masanızı süsleyen kır çiçekleri kurgunuzun yardımcı elemanları. Samimi ve mütevazi bir sofranın sırrı rahat ve doğal mizansenlerden geçiyor. Melamin sofra setleri hafif ve dayanıklı yapılarıyla yer sofraları için porselen tabaklara nazaran daha pratik bir çözüm olacaktır.

Grace Brands

Cumba Selection

{27011}

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları