preloader

Şölen Gibi Sofralar İçin Kitap Önerileri

14.10.2022
Şölen Gibi Sofralar İçin Kitap Önerileri

Yazı Boyutu:

Gastronomi meraklılarına özel saklamalık bir listeyle karşınızdayız! İştahınızı kabartacak, sayfalarında dolaşırken en güzel menüleri hazırlayabileceğiniz önerileri bulabileceğiniz yemek kitaplarını listeledik…

7 Mehmet, Mehmet Akdağ – Sinan Hamamsarılar

Antalya’nın ünlü restoranı 7 Mehmet… Ünü şehrin sınırlarını aşan bu restoranın hikâyesi, ürünleri ve tarifleri bu kitapta buluştu. Tarifleriyle sofralarınızı şenlendirecek bu kitap için restoranın üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ anlattı, Sinan Hamamsarılar yazdı.

Alfa Kitap

Refika’dan Hızlı Tarifler, Refika Birgül

Mutfakta geçirilen zamanı daha keyifli kılmak, zamandan kazanmak için kısa yollara sahip bu kitapta Refika Birgül’ün tariflerinden oluşan ve her biri 10 dakika içinde hazırlanabilen lezzet önerileri sizi bekliyor.

Alfa Yayınları

Tadında Yolculuk, Jale Balcı-Hande Çilek

Akdeniz’den Kaliforniya’ya… Jale Balcı ve Hande Çilek’in hazırladıkları Tadında Yolculuk kitabı, okuyucuyu iki mutfağın lezzetlerini buluşturan bir yolculuğa davet ediyor. Pesto soslu spagetti, pancarlı humus, levrek sarma, ananas dilimleri crumble pizza gibi tarifler sizi bekliyor.

Remzi Kitabevi

No:22, Gamze Bursa

Gamze Bursa’nın ikinci kitabı ‘’no:22’’ sizi denenmiş tarifleri ile lezzet dünyanızda yeni keşifler yapmaya davet ediyor. Yeni lezzetler denemeyi seven, bazen de bilinen tatların tekrarı yapacak olanlara özel tarifler kitapta yer alıyor.

Bu özel kitapta neler mi var? Atıştırmalıklar, çorbalar, salatalar, kiş-börekler, tatlılar, meyveli tartlar ve menü önerileri…

Anadolu Sosları, Gökçen Adar

Sos yapımında kullanılan malzemeler, salata sosları, yemek pişirme sosları, dip soslar, mezeler ve çok daha fazlası… Gökçen Adalar’ın kaleminden Anadolu Sosları kitabında, 200’ün üzerinde tarif sizi bekliyor.

Türkiye İş Bankası Kültür yayınları

Arda’nın Mutfağı, Arda Türkmen

Kolay bulabileceğiniz malzemelerle sıra dışı lezzetler hazırlayabileceğiniz tarifler sunan bir kitap. Şef Arda Türkmen imzalı kitapta 95 lezzetli tarif bulunuyor. Çorbalar, mezeler, balıklar, hamur işleri, tatlılar…

Doğan Kitap

Kahvaltı&Brunch, Nathalie Stoyanof Suda

Beyaz Fırın’ın Tarif Defterinden Kahvaltı&Brunch kitabında, kahvaltı sofraları için harika tarifler yer alıyor. Yumurtalar&krepler, poğaçalar-börekler-tartlar, salatalar, granolalar, ekmekler, reçeller, pastalar… Şölen gibi bir kahvaltı masası ya da brunch keyfine eşlik edecek lezzetlerin tariflerini bu kitapta bulabilirsiniz.

Remzi Kitabevi

Atıştırmalıklar Kitabı, Ebru Omurcalı

Kahvaltıdan beş çayına, şık sofralardan piknik lezzetlerine… Ebru Omurcalı’nın Atıştırmalıklar Kitabı’nda Türk ve Dünya mutfağından tarifler yer alıyor. Ulaşılabilir malzemelerle hazırlayabileceğiniz tarifler için aklınızda olsun.

Alfa Kitap

Mevsiminde Yemek, Aydan Üstkanat

Yaz aylarında domates, patlıcan… Sonbaharda pancar, pazı… İlkbaharda enginar, kuşkonmaz… Aydan Üstkanat’ın Mevsiminde Yemek kitabı, gıdaları tanımak, doğru zamanda tüketmek için ideal bir rehber niteliğinde. Mevsim ürünlerine uygun beslenmenin önemini vurgulayan bu kitap her mevsimin malzemelerini seçip, listelerken, bunlarla hazırlanabilecek tarifleri sunuyor. Özgün tariflerin hepsi pratik ve uygulanabilir.

Büyükada Yemekleri, Selin Kutucular

Selin Kutucular, bu kitabında okurlara zeytinyağlılardan garnitürlere, çorbalardan mezelere, yumurta yemeklerinden etlere ve deniz ürünlerine hamur işlerinden makarnalara birçok tarife resimleriyle birlikte yer veriyor. Kitabın tüm fotoğrafları Caroline Erel tarafından çekilmiş

Ayrıca kitapta, tatlılar ve reçellerin yanı sıra çay saati ile unutulmaz damak zevki bir araya geliyor.

Bir Dünya Börek – Böreğin Tarihsel Yolculuğu – 345 Tarif, Ayfer Yavi

Böreğin tarihsel yolculuğunu keşfetmeye ne dersiniz? Orta Asya toplumlarının göçlerle yayarak bizlere kazandırdığı yufka ve börekler kitabın ana konusunu oluşturuyor. Yufkadan yola çıkarak böreğe, mantıya, baklavaya uzanan bir lezzet yolculuğu… Peru’dan İspanya’ya, Çin’den Rusya’ya, Hindistan’dan Edirne’ye, Erzurum’dan Antalya’ya uzanan bir rotadan 337 tarif sizi bekliyor. Böreğin tarihçesini merak edenlere de hitap eden kitapta, leğen böreğinden tülbent böreğine, Arnavut böreğinden kapak böreğine, su börekleri, keteler, boyoz, samosa, Çin mantısı, çi börek, baklava, Laz böreği ve daha yüzlerce tarif var.

Senem Bal Ay
Senem Bal Ay Tüm Yazıları