preloader

Hem Minimalist Hem Sıcak Evler Mümkün mü?

16.12.2021
Hem Minimalist Hem Sıcak Evler Mümkün mü?

Yazı Boyutu:

Hem minimalist hem de sıcak görünümleri evinize nasıl taşıyacağınızı görmek için okumaya devam edin.

Son zamanlarda, dekoratörlerin ve iç mekan tasarımcılarının yaptıkları minimalist evlerde geleneksel mobilyaların samimi tavrıyla konforun dozunu artıran sıcak detayların başarılı bir sentezine tanık oluyoruz. Bu sıcak sade ortamlar, ‘az çoktur’ ruhunu muhteşem tasarımlarla birleştirerek gözler önüne seriyor: Beyazın hakimiyetindeki ferah alan aritmetiği içinde büyük ölçülü heykelsi objeleri, zengin malzemeleri, doğal renkleri ve çokça yeşili barındırıyor. Bu hoş ve modern görünümleri evinize nasıl taşıyacağınızı görmek için okumaya devam edin.

Kıvrımlı Formlarla Cazibeyi Arttırın

Hem Minimalist Hem Sıcak Evler Mümkün mü?

Boş hissettirmek yerine muhteşem hissettiren minimalist mekanlar için, sert köşeli tasarımlardan ziyade yumuşak formlu ve görsel çekiciliğe sahip, büyük ölçekli mobilyaları kullanmaya odaklanın. Yuvarlatılmış formlarıyla öne çıkan mobilyalar, deri bar sandalyeleri, ham ahşap masalar, cam veya kristal aydınlatmalar minimalist kurgularda uyumlu bir birliktelik yaratarak mekanda konforu ve rahatlığı vurgular. Boş alanların aksine birkaç büyük muazzam tasarım objesine verdiğinizde mekanın nasıl samimileştirdiğine şaşıracaksınız.

Renk paleti: Natüralist tonlar

Hem Minimalist Hem Sıcak Evler Mümkün mü?

Minimal bir dekorasyon stilinin mekanda yarattığı ferahlığını dengelemek için renk paletinizde doğal tonlara yer verin. Ahşap parke zemin üzerinde açık renk bir halı kullanabilir, toprak tonlarında mobilyalar tercih edip tarçın ve camel rengi deri dokuları evinizin kurgusuna dahil edebilirsiniz. Organik ve hafif bir stilin altını çizen bu renk paleti mekanda dengeli bir bütün yaratacak ve aynı zamanda konfor ve sıcaklık hissini yükseltecektir.

{77694}

Deri dokular ve örgülü yüzeyler ekleyin!

Hem Minimalist Hem Sıcak Evler Mümkün mü?

Deri, kürk, kadife gibi duyulara hitap eden yumuşak dokuların minimalist bir mekana dahil edilmesi genel kurguya samimi bir dokunuş aşılayacaktır. Pürüzsüz yüzeyler, ham ahşaplar, düğümlü örgü sepetler, natürel kilimler ve yastıklar minimal bir düzen içerisinde mekana sıcaklık katacak unsurların başında geliyor. Beyazın egemenliğinde tasarlanmış bir odayı samimileştirmek için bu parçaları birbirleriyle gruplandırmayı deneyin.

İşi ev tekstillerine bırakın!

Hem Minimalist Hem Sıcak Evler Mümkün mü?

En minimalist ve modernist mekanlarda bile yastıkların, şalların ve battaniyelerin uyumlu birlikteliği genel görünüme misafirperver bir hava katacaktır. Aynı zamanda doğru orantılı olarak konfor katsayısını yükselten yumuşak dokulu ev tekstilleri bu sene geleneksel motiflerin modernize edilmiş formlarıyla minimalist ruhlu mekânlara giriyor. Püsküllü dokuma yastıklar, kömür grisi örgü battaniyeler ve taş baskılı tekstillerin karması yaşam alanınıza derinlik ve sıcaklık getirdiğini göreceksiniz.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları