preloader

Walt Disney Aile Müzesi’nden Çok Özel Bir Disney Sergisi

Walt Disney Aile Müzesi’nden Çok Özel Bir Disney Sergisi

Yazı Boyutu:

Disney dünyasının yaratıcısı Walt Disney’in San Francisco’daki Walt Disney Aile Müzesi çok özel bir sergi ile çizgi dünyası tutkunlarını ağırlıyor. Yeni yılın ilk haftası sonra erecek bu sergiyi hem siz hem de çocuğunuz çok sevecek.

San Francisco’daki Walt Disney Aile Müzesi, 17 Mayıs 2018’den 7 Ocak 2019’a kadar, Diane Disney Miller Sergi Salonu’nda (Nine Old Men) Dokuz Yaşlı Adamı: Animasyon Ustaları sergisi ile Walt Disney’in en ünlü sanatçılarını ağırlıyor.

{771524}

Walt Disney Aile Müzesi’nden Çok Özel Bir Disney SergisiStüdyonun en ünlü sanatçılarının farklı yeteneklerini ve katkılarını kutlandığı serginin ünlü dokuzu: Les Clark, Marc Davis, Ollie Johnston, Milt Kahl, Ward Kimball, Eric Larson, John Lounsbery, Wolfgang Reitherman ve Frank Thomas.

{8876}

Sketchbook’lar, karikatürler ve enstantane fotoğraflarının yanı sıra Pinokyo (1940), Bambi (1942), Peter Pan (1953), Lady ve Serseri (1955) ve Uyuyan Güzel (1959) gibi klasik animasyon filmlerinden daha önce hiç görülmemiş kişisel resimleri, heykelleri, konsept resimleri yer alıyor. Ayrıca sergide Mickey Mouse dahil olmak üzere Disney’in karakterlerinin çizimleri, bu animasyon ustalarıyla yapılan belgesel röportajların yanı sıra nadiren sergilenen kalem testleri ve son renk sahneleriyle birlikte sergileniyor.

Walt Disney Aile Müzesi’nden Çok Özel Bir Disney Sergisi

Hayal Türkmen Yılmaz
Hayal Türkmen Yılmaz Tüm Yazıları