preloader

Yazı Verimli Geçirme Tüyoları: Tuğba Dinçerler, Magnolia

Yazı Verimli Geçirme Tüyoları: Tuğba Dinçerler, Magnolia
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Magnolia Bakery’nin CEO’su Tuğba Dinçerler, yazın iş-tatil dengesini korumak ve verimi düşürmemek için izlediği yöntemleri OGGUSTO okurlarına anlattı.

Yazın iş ve tatil dengesini korumak için hangi yöntemleri uyguluyorsunuz? Bu dengenin iş hayatınızdaki başarınıza etkilerini nasıl değerlendirirsiniz?

Yazı Verimli Geçirme Tüyoları: Tuğba Dinçerler, Magnolia

Genelde tatillerimi 4 günlük ve mutlaka yarısını hafta sonuna denk getirerek planladığım için iş-tatil dengemi verimli şekilde koruduğumu düşünüyorum.

Bir süreliğine rutinimden çıkmak ve farklı deneyimler yaşayıp, yeni yerler görmek beni çok iyi hissettiriyor ve bu elbette iş hayatımdaki başarıma yansıyor. Motivasyonum artıyor ve bir nevi şarj olduğumu hissediyorum. Özellikle yurt dışı seyahatleri bana her zaman farklı bir vizyon katmıştır ve bu vizyonu her zaman iş hayatıma yansıtmışımdır.

İş verimliliğinizi desteklemek için yaz aylarında sağlık ve iyi olma rutinlerinizde neler yapıyorsunuz? Bir sabah ritüeliniz var mı?

Düzenli spor yapan biri olduğum için yaz aylarında da bu rutinimi devam ettiriyorum. Hafif ve mevsim meyve/sebzeleri ağırlıklı beslenmeye dikkat ediyorum. Pek sabah insanı olduğum söylenemez o yüzden ilgi çekici bir sabah rutinim yok.

Bu yaz tatili için okuma listenize hangi kitapları aldınız?

İnsanlar – Matt Haig, Geveze – Ethan Kross, Zengin Baba Yoksul Baba – Robert Kiyosaki.

Hem tatil yapmak hem çalışmak için en sevdiğiniz destinasyon hangisi?

Geçtiğimiz mart ayında Antalya’da şube açtığım için hem tatil yapıp hem çalışabildiğim tek ve sevdiğim bir destinasyon olarak Antalya diyebilirim.

Plajda bir gününüzü ofise çevirecek olsanız, yanınıza alacağınız üç şey ne olurdu?

Laptop, Airpod, güneş kremi.

Yaz aylarını kişisel gelişim ve öğrenme için nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu süreçte hangi konulara odaklanıyorsunuz?

Yaz aylarında tenise ağırlık veriyorum. Profesyonel olduğum söylenemez o yüzden hala öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Yüzmeyi çok severim ama havuzda değil, denizde. Denizde yüzmek bana her zaman hem mental hem fiziksel olarak iyi gelmiştir. Ayrıca yaz aylarında kendimi dinlemeye, sağlıklı beslenip egzersiz yapmaya odaklanırım.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları