preloader

Şehre Dönüş İçin İlham Veren Söyleşiler: Gülşah Gürkan

23.08.2022
Şehre Dönüş İçin İlham Veren Söyleşiler: Gülşah Gürkan

Yazı Boyutu:

Gülsha Kurucu ve CEO’su Gülşah Gürkan, şehre dönüşte verimliliğini ve motivasyonunu nasıl arttırdığını anlatıyor.

Şehre dönüş sürecinde kendinizi işe ve yaşama nasıl motive ediyorsunuz?

Yeniden işe adapte olmak için zorlanan biri değilim. Aslında daha çok tatile adapte olmak için kendimi zorlamam gerekiyor. Tatil süreçlerini yeni konularda araştırma yapmak, yeni hayaller kurmak için değerlendiriyorum. Kafamdakileri pratiğe kavuşturmak için sabırsızlıkla dönüyorum tatillerden genellikle.

Verimliliğinizi artırma sırlarınız nelerdir?

Rutinime sağdık kalmak; uyku, yemek, spor saatlerimi aksatmamak. Benim için sessizlik içinde çalışmak önemli; tatil sonrası biriken işleri temizlemek için kendime tüm günlük işlerden uzak yarım yada bir gün bırakıyorum. Bu bazen hafta sonu yada hafta için günün çok geç saatleri olabiliyor.

İşe dönüş sürecinde sizi en heyecanlandıran proje hangisi?

Yeni gülsha güzellik mistimizin lansmanını yaz sonu yapmıştık. Okula dönüş dönemi ile tanıtım faaliyetlerimize yeniden hız vereceğiz. Onun üzerinde ülkeye gülsha ürünlerimizi ihraç etmenin gururunu yaşıyoruz. Yeni girdiğimiz Avustralya pazarı için heyecanlıyım.

Dinlediğiniz podcast yayınları hangisi?

Sabah hazırlanırken, bakım yaparken, araba kullanırken hemen hemen her zaman bir podcast dinliyorum. Tabii en fazla kozmetik sektörü ile ilgili olanları takip etmeye çalışıyorum.

Manifestation Babe

Ben Greenfield Life

The Diary of a CEO

İş toplantılarınız için sevdiğiniz restaurant hangisi?

Ofisimiz Seba Boulevard Ayazağa da olduğundan, Vadi İstanbul Vakko Cafe veya Kanyon Gina en sık toplantı mekanım oluyor.

Şehir hayatınızda size eşlik eden kitaplar hangisi?

Önümüzdeki senelerde Gülsha’nın ilk doğal parfümünü çıkarmayı hayal ediyorum. Bu aralar konu hakkında donanımımı artırmak için Vedat Ozan’ın kokular ve parfümler kitap serisini okuyorum.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları