preloader

Şehre Dönüş İçin İlham Veren Söyleşiler: Ayşe Kırımlı

25.08.2022
Şehre Dönüş İçin İlham Veren Söyleşiler: Ayşe Kırımlı

Yazı Boyutu:

TOG Genel Müdürü Ayşe Kırımlı, şehre dönüşte verimliliğini ve motivasyonunu nasıl arttırdığını OGGUSTO’ya özel anlatıyor.

Şehre dönüş sürecinde kendinizi işe ve yaşama nasıl motive ediyorsunuz?

İstanbul’a aşık bir insan olarak şehre ve evime dönmek beni her zaman mutlu ediyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) olarak 20. yılımızı kutlayacağımız ve gençleri destekleyeceğimiz birçok etkinliğin de hazırlıklarıyla ilgilenecek olmak benim için başlı başına bir motivasyon kaynağı.

Verimliliğinizi arttırma sırlarınız neler?

Sağlıklı beslenmek, sabah erken kalkıp spor yapmak, sevdiklerime hafta içinde zaman ayırmak ve onlarla sohbet etmek, yeni insanlarla tanışabilmek ve onlardan yeni bilgiler öğrenebilmek.

İşe dönüş sürecinde sizi en heyecanlandıran proje hangisi?

Açıkçası pek çok proje var. Gençlerin hayata geçirdiği projeler başlı başına bir ilham ve motivasyon kaynağı. Eylül ayında farklı şehirlerden 500’e yakın gencin bir araya geleceği TOG Gençlik Konseyi’nin 32.’si gerçekleşecek. Gençlerin proje fikirlerini konuştukları, gelecek döneme dair karar aldıkları ve özgürce eleştirdikleri bu konseyi merakla bekliyorum. Ayrıca 6 Kasım’da gerçekleşecek İstanbul Maratonu’nda gençleri güçlendirmek amacıyla adımlarını bizimle atacak olan koşucularımızla iyilik peşinde koşacağımız günü de iple çekiyorum. Beni heyecanlandıran bir başka proje ise değerli destekçimiz Ahmet Öngün’ün ekim ayında gençlerin burs ihtiyacını karşılamak için yola çıkacağı Güney Amerika Rallisi. Toplanan bağışlarla 300 gence burs desteği vererek eğitim hayallerini gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

Dinlediğiniz podcast yayınları varsa hangileri?

TOG Gençlerle İyilik Serisi

TEDx İstanbul

Sibel Yücesan ile İyiden İyiye

İş toplantıları için sevdiğiniz restaurant hangisi?

Öğle yemeği için: Etiler Da Mario, Zanzibar Zorlu AVM

Akşam yemeği için: Sunset Grill & Bar

Şehir hayatınızda size eşlik eden kitaplar hangileri?

Şu aralar başucumda olan İlber Ortaylı’nın “Zaman Kaybolmaz” kitabıyla, hediye olarak gelen ve yakın gelecekte başlatacağımız bazı projelerde de bana ışık tutacağını düşündüğüm Mehmet Emin Birpınar’ın “İklim Krizi ve Türkiye” ile Dr. İzel Levi Coşkun’un “Süreklilikten Sürdürülebilirliğe” kitaplarını dönüşümlü olarak okuyorum.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları