preloader

Ayşin Altun 2024 Astroloji Yorumları

Ayşin Altun 2024 Astroloji Yorumları

Yazı Boyutu:

Astrolog Ayşin Altun, 2024 yılında gezegenlerin hareketlerini, retroları ve burçlara olan etkilerini tüm detaylarıyla kaleme aldı.

2024 Yılı Cesaret Edenlerin, İçsel Gücünü Kullanmayı Bilenlerin Yılı Olacak

2023 yılı oldukça zorlu oldukça mücadeleli ve zorlu oldu. Hem duygusal hem fiziksel hayli yıprandığımız yorulduğumuz 2023 yılında, disiplin ve duygusal kontrolü sağlamak zorunda kalarak bir savaşçı edasıyla hareket ediyoruz. Oldukça endişeli ve huzursuz olsak bile şartlar bizi dik durmak, kontrolü ele almak ve çözüm üretmek zorunda bırakıyor.

Peki 2024 yılı nasıl bir yıl olacak?

2023 yılı hem duygusal, zihinsel hem de fiziksel olarak durum değerlendirmesi yapıp hayatta yeni bir yol bulmamız belki de yeni bir yol çizmemiz için bizi harekete geçiren bir yıl.

2024 yılında ise istek ve arzularımız daha çok ön plana çıkarken 'ben aslında ne istiyorum?' sorusunu soracak, tüm enerjimizi çok daha anlamlı bir yaşam yaratmak üzere kullanacağız. Bunu yapabilecek güç, cesaret, kararlılık ve irade sayesinde kendi yaşamımızın dümenine geçerek yeni kararlar verecek ve bu kararların sorumluluğunu da alacağız. 2024 yılı kendi adımıza bazı riskler alarak içimizdeki lideri ortaya çıkaracağımız, karalar alıp önemli adımlar atacağımız hareketli, ateşli, güçlü bir yıl olacak.

İçimizde uyanacak içsel gücümüz bize korkuların, zorlukların üstesinden gelme, kendi yarattığımız engelleri aşma güvenini verecek. Kork ama üzerine git, kork ama durma, gerekeni yap diyecek. Bunu içsel endişelerini, kaygılarını ve güvensizliklerini yönetebilen, becerilerinin ve yapabileceklerinin farkında savaşçı bir ruhla sevgi, cesaret, şefkat ile yapabilenler 2024 yılında hayatlarında büyük bir sıçrama yaşayacaklar.

Ayşin Altun 2024 Astroloji Yorumları

Plüto Kova Burcuna Geçecek

2008 yılında Plüto’nun Oğlak burcuna geçmesiyle başlayan 16 yıllık süreç 2024 yılında bitiyor. Kısa bir süre Oğlak burcuna geçecek olan Plüto 20 Kasım 2024`te tamamen Kova burcuna geçecek. Böylece dünyada güç dengeleri değişecek, geleceğimize şekil verecek reformlar, yenilikler 2024 yılından itibaren ortaya çıkmaya başlayacak.

Plüto ilk 2023 yılında Kova burcuna geçerek zaten ekonomik ve finansal sistemdeki büyük yıkım ve dönüşümü başlattı. Şimdi 2024 Ocak ayında tekrar Kova burcuna geçtiğinde dünyada finansal kırılmayı ve dönüşümü daha kuvvetli şekilde yaşayacağız. Savaşların yeniden gündeme gelmesi köklü dönüşümü daha da kuvvetlendirecek diyebilirim.

Plüto 2042 yılına kadar Kova burcunda olacak. Kova burcu devrimler, reformlar, yeni icatlar, teknoloji, özgürlükçü fikirler, yenilikçi hareket, keşifler, doğa ve insan sevgisinin ve kitlesel hareketlerin temsilcisidir. Plüton’un yaratacağı değişiklikler öyle bir anda görünür olmayacak ama 2024 yılında dünyada büyük toplumsal hareketler, özgürlük mücadelesi, sesini duyurma kendini fazlasıyla gösterecek.

Yeni bir medeniyet, yeni bir çağ başlangıcındayız. Artık paranın, para baronlarının değil bilginin güç olacağı bir çağ başlıyor. Buna bağlı olarak yaşadığımız medeniyetin üzerine kurulu olduğu sistem yani paranın güç olduğu kapitalist sistem 2024 yılında iyice yıkılacak.

Dünyada kartlar yeniden dağıtılıyor. Şu anda yaşanan ve 2024 yılında daha da sıcak bir hal alacak olan karmaşa ve kaosun, büyük ekonomik sıkıntıların, savaşların sebebi de bu, eski sistemler yıkılıyor, güç dengeleri, sınırlar değişiyor, medeniyet değişiyor. Tüm bunlarla beraber insanlığın gelişim süreci de hızlandı. İnsanoğlun zihinde büyük bilinç sıçraması yaşıyor, yeni bilgilere bağlı olarak zihnimiz gelişiyor, düşünce sistemimiz değişiyor. Bu büyük değişim bizim davranışlarımızı, hayatı algılamamızı, yaşam biçimimizi ve buna bağlı olarak ilişkilerimizi değiştiriyor.

Her ne kadar gücü elinde tutanlar virüs, salgın ve daha pek çok konuyla insanlığı korkutmaya çalışsa da pek çok insan artık korkuya teslim olmayacak. Korkanlar olduğu kadar korkmayanlar da var çünkü insanlık kuvvetli bir uyanış ve bilinç sıçraması yaşıyor. Kokutarak bastırmaya çalışılsa da insanlık Plüto Kova sürecinde daha özgür bir zihin ile yaşananlara dur diyecek. Özellikle 2024 yılında itibaren doğacak yeni nesil şu an bize kabul ettirilmeye çalışılan, dayatılan sistemi çok değil 2030 yılında yeniden yıkacak. Plüton’un etkisi hemen görülmez, sessiz ve derinden ilerleyen Plüton’un değiştirici etkisini 2042 yılına kadar deneyimleyeceğiz.

Bu ay burcunuzu nelerin beklediğini keşfetmek için tıklayın.

Ayşin Altun 2024 Astroloji Yorumları

2024 Yılında Ay Ve Güneş Tutulmaları

2024 yılında kişisel hayatlarımızda çok önemli değişiklikleri, yeni başlangıçlar bizi bekliyor çünkü 2024 yılında Ay ve Güneş tutulmaları Koç ve Terazi burçlarında olacak. Sen mutluysan ben mutluyum dönemi bitecek, ben mutluysam seni de mutlu ederim dönemi başlayacak. Bu anlayış ile ilişkiler, adalet, barış, konularında cesur, yenilikçi adımlar atılacak.

Yeni bir şey başlatma isteği ile harekete geçeceğiz. Bunun ilk adımı da aslında 20 Nisan 2023`te Koç burcunda meydana gelen Güneş tutulması ile başladı. Şimdi 14 Ekim`de Terazi burcunda meydana gelecek Güneş tutulması ile hızlanacak.

Koç burcu her zaman yeni bir şey başlatmak ister. İlkbahar zamanını ,doğanın uyanışını sembolize eden Koç burcu inisiyatif alarak yeni bir şey başlatmaya cesaret edeceğimizi gösteriyor. Ancak bunu savaş çıkararak, çatışarak mı yoksa bir savaşçının ruhu ile yani şüpheden uzak, kararlı ve inançlı şekilde hedefine ilerlemek şeklinde mi yaparsınız bunu herkes kendi seçimleriyle belirleyecek.

Tutulmalardan öncelikle Koç ve Terazi burçları ile Oğlak ve Yengeç burçları etki alacaklar. Bu dört burç hayatlarında çok kuvvetli yeni başlangıçlar yaparken aile ilişkileri, özel ilişkiler, sosyal ilişkiler, iş ilişkileri, ortaklıklar, arkadaşlıklar, evlilikler, aşk konularında hayatlarında yeni bir dönem başlatacaklar.

Ayşin Altun 2024 Astroloji Yorumları

2024 Yılı Tutulma Tarihleri

  • 25 Mart 2024 – 5 Derece Terazi Burcunda Ay Tutulması
  • 8 Nisan 2024 – 19 Derece Koç Burcunda Güneş Tutulması
  • 18 Eylül 2024 – 25 Derece Balık Burcunda Ay Tutulması
  • 2 Ekim 2024 – 10 Derece Terazi Burcunda Güneş Tutulması

18 Eylül`de Balık burcunda meydana gelecek olan Ay tutulması 2025 yılına girerken sevgi, merhamet, anlayış, şefkat, şifa ve yardım duygularının daha çok ön plana çıkacağa bir sürece girdiğimizin işaretini verecek. 2024 yılı savaş, mücadele yılı olarak geçerken tüm dünya ve insanlık otoritelere, güç zehirlenmesi yaşamış liderlere yeter artık diyecek. Dünya, savaş sonrası barış ortamı için 2024 yılının sonlarında bir araya gelmek gerektiğini anlayacak.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözü yeniden tüm dünyaya ilham olacak.

Ayşin Altun 2024 Astroloji Yorumları

2024 Yılında Satürn Balık Burcunda

Satürn 2024 yılında da Balık burcunda ilerlemeye devam edecek.

Satürn zamanı sembolize eder. Artık zaman değişiyor, çağ değişiyor ve bizlerin de değişen zamana uygun hareket ederek kendimizi yenilememiz gerekiyor. Karmanın lordu Satürn yine karmayı, bitişleri, sonları anlatan Balık burcunda bizlere artık bir kapanış yapma zamanının geldiğini işaret ediyor.

Karma nedir derseniz tekrar tekrar yeniden doğmak ve her doğduğunda yeni farklı özellikler kazanmak diye tarif edebilirim. Yaşamımızda sürekli aynı tekrar eden şeyleri yaşamak, aileden gelen düşünce ve inanç sistemini ve bu sistemin üzerine kurulu hayatı yaşamak dönemi artık bitecek.

Dünyada kapitalist sistem değişirken biz de içine doğup büyüdüğümüz aile sistemimize göre yapılandırdığımız hayatımızı değiştirecek, yeni bilinç ve düşünce sistemi ile hayatımızın her alanında kararlar verip seçimler yapacak, bunların tüm sorumluluğunu alarak yeni bir sistem ve düzen kuracağız. Bu oldukça köklü değişiklikler yaratırken yeni yaşamın otoritesi, hayatımızın lideri kendimiz olacağız.

Satürn Balık sürecinin değiştirici etkisini Balık, Başak, İkizler ve Yay burçlarının ilk ve ikinci on günlük döneminde doğanlar kuvvetli hissedecekler ve değişimin gereğini yapacaklar.

Burcunuz ne olursa olsun Satürn Balık sürecinin etkileriniz hepimiz yaşayacağız. Yaşamımızda bir üst seviyeye çıkmak, yeni başlangıçlar yapmak için eskiye dair alışkanlıkları, yaşamı değiştirmek üzere somut olaylar aracılığıyla köklü dönüşümler yaşayacağız.

Türkiye`nin güney ay düğümü Balık burcu. Satürn 2024 yılının ilk yarısında Türkiye`nin güney ay düğümünden geçerken Türk halkı kaderci yapısını, kandırıldık sözlerini bir kenara bırakarak daha planı davranarak her alanda sistem değişikliğine gidecek. Kolay bir süreçten bahsetmiyorum ama sonuçta harekete geçecek diyebilirim.

Ayşin Altun 2024 Astroloji Yorumları

2024 Yılında Jüpiter İkizler Burcunda

Güneş sisteminin en büyük gezegeni Jüpiter 26 Mayıs 2024`te İkizler burcuna geçecek.

Jüpiter şans, fırsat, bolluk bereket demektir ve büyüteç özelliği vardır yani büyütür abartır. Aynı zamanda felsefeyi, vizyonu, bakış açısını, yargıyı, yeniliği, genişlemeyi, büyümeyi sembolize eder. Hangi burca geçerse o burcun olumlu olumsuz her noktasını büyüterek görünür hale getirir.

İkizler burcu merak etmek demektir, iletişim, haberleşme, yeni şeyler öğrenmek, bilgi, eğitim, çocuklar, gençler, kısa yolculuklar, bilgi aktarımı demektir. Dolayısıyla Jüpiter İkizler burcunda yeni şeyler öreneceğimizi, yeni bilgiler edineceğimizi işaret ediyor. Doğal olarak İkizler burcunun yöneticisi Merkür de 2024 yılında çok önemli olacak demektir. Yeni şeyler öğrenmek, yeni bir hayat, yeni bir yaşam, davranış için aklımızı da eğitmemiz gerekecek. İnanç kalıplarımızı değiştirecek yeni bilgiler öğrenmek, zihinsel kalıplarımızı değiştirmek için efor sarf etmemizi gerektirecek.

2024 yılında daha çok konuşacağız, yazacağız, öğreneceğiz, anlatacağız, merak edeceğiz, haberleşme, iletişim, kendini ifade edebilme çok daha önemli hale gelecek. Bunun yanısıra İkiler burcunun olumsuz tarafı olan yanlış bilgi, yalan haber, dedikodu, çok fazla şeye dağılmada söz konusu olacak.

Jüpiter ilk önemli temasını, Kova burcuna geçen Pluto ile Mayıs ayında yapacak. Gizli bilgiler, gizli yetenekler, düşünceler açığa çıkacak. Pluto etkisi ile yaşam felsefemizi, düşüncelerimizi inançlarımızı kökten değiştirecek yeni bilgilerle dünyayı daha farklı algılayacağız, sesimizi daha çok duyurmak isteyeceğiz. Vizyonumuz, isteklerimiz, iletişim şeklimiz değişecek. Fikirlerimizi çok daha güçlü şekilde ifade etmek, sesimizi duyurmak isteyeceğiz.

Kendi içimizdeki gizli yeteneklerimizi de keşfedeceğimizi ve ifade edeceğimizi söyleyebilirim. Dünyaya dair inançlarımız, düşünce ve duygularımız bizim hangi durumları yaratacağımızı belirliyor. Dolayısıyla Jüpiter ikizler burcundayken değişen düşünce ve duygularımız ve algımız bizim yeni durumlar yaratmamıza neden olacak.

Jüpiter ikinci temasını da Balık burcundaki Satürn ile yapacak. Yeni bilgiler, değişen inançlar ve algılar sonucu eski sistemiz kökten yıkarken ve yaşamımızı değiştirirken Satürn de bize değiştirici ve zorlayan duyguların ortaya çıkaracağı isteklerimizi yapabilme gücünü verirken ihtiyacımız olan yenilenmeyi yapmak için destekleyecek.

Ayşin Altun 2024 Astroloji Yorumları

2024 Yılı Merkür Retrosu

2024 yılına Merkür Yay burcunda geri giderken başlayacağız. 3 Ocak günü Merkür Yay burcunda düz harekete geçecek. 2024 yılında Merkür değişken burçlar olan Başak ve Yay burçlarında ve öncü burç olan Koç burcunda geri gidecek. 2023 yılında toprak burçlarındaki retrolar artık ateş burçlarında olmaya başlayacak. Yani tedbirli, sağlamcı ve kararlı toprak burçlarından sonra harekete geçiren cesur, gözü pek, kararlı, ateşli, sıcak düşünceler, fikirler, kararlar gündeme gelecek.

Jüpiter’in İkizler burcunda olacak ve İkizler burcunun yöneticisi Merkür`ün 2024 yılındaki geri gidişleri Jüpiter’den dolayı çok büyük ses getirecek, büyük yaşanacak.

2024 Yılı Retro Tarihleri

• 1-25 Nisan 2024 – Koç burcunda 27°’den 15°’ye gerileyecek.

• 5-28 Ağustos 2024 – 4°Başak burcundan 21° Aslan burcuna gerileyecek.

• 26 Kasım – 15 Aralık 2024 – Yay burcunda 22°’den 6°’ye gerileyecek.

Ayşin Altun 2024 Astroloji Yorumları

2024 Yılı Mars Retrosu

2024 yılını Aslan burcunda başlayacak olan Mars retrosu ile bitireceğiz. 2025 Şubat ayına kadar devam edecek oldukça önemli bir zaman yaşayacağız. 1 Ekim 2024 ile 25 Şubat 2025 arası Dünya ve Türkiye için çok önemli sıcak bir zaman olacak. Açıkçası dünya ve liderler için oldukça sıcak bir zaman olacak ve bu elbette insanlığa yansıyacak çünkü Mars Kova burcundaki Pluto ile karşıtlık yapacak. Türkiye içinde oldukça gergin bir dönem olacak gibi görünüyor.

Kişisel olarak tahammül sınırlarımızı zorlayan bir cesaret sınavından geçeceğiz gibi görünüyor. Kadınlar hayatlarındaki baba, eş, patron vs gibi erkek figürleri ile ilgili durumlar yaşayıp bu zamana kadar farkına varmadıkları bazı şeyleri tespit ederken, erkekler kendi güçlerini, sınırlarını fark edecekleri bir dönem yaşayacaklar. Kadın erkek hepimiz kendimizi, duygularımızı cesaretle ortaya koyma, gösterme ihtiyacı içinde olacağız.

Burcunuzu 2024 yılı boyunca nelerin beklediğini öğrenmek için tıklayın.

Astrolojik Göstergelere Göre 2024 Yılında Ne Yapalım?

Değişim dönüşüm elbette çok kolay bir şey değil. Genel olarak bizi zorlayan, mecbur bırakan, baskı yaratan olaylar aracılığıyla düşüncelerimiz, hayata bakışımız, algılarımız ve yaşam şeklimiz değişiyor. Yeni kararlar alıp seçimler yapıyoruz.

2024 yılında burcunuz ne olursa olsun geleceğe dair güçlü istekleriniz, hedefleriniz, bir amacınız olsun. Hayallerini, isteklerinizi gerçekleştirmek için ileri doğru cesur adımlar atın.

2024 yılında enerjiler çok güçlü, çok ateşli olacak. Bu ateşli enerjiyi hedeflerimize, isteklerimize ulaşmak için yapıcı bir itici güç olarak kullanalım derim. Aksi taktirde ateşin dönüştürücü enerjisini daha zorlayıcı kullanmış olursunuz.

İstekleriniz, hedefleriniz olsun, isteklerinizin olacağına dair inancınızı güçlü tutun. Artık eskiye takılıp kalmayın, bırakın eskiyi, eski yaşanmışlıkları, keşkeleri, pişmanlıkları, anıları, alışkanlıkları.

İleriye doğru harekete geçin ve kendinize ileriye yönelik hedefler belirleyin ve enerjinizi bir savaşçının ruhuyla yapıcı şekilde kullanın. Öyle ki bu sayede hayal ettiğinizden bile daha fazlasına ulaşabilirsiniz.