preloader

Venüs Burcu Hesaplama

01.02.2024
Venüs Burcu Hesaplama

Yazı Boyutu:

Venüs burcunun neyi temsil ettiğini, Venüs burcu hesaplamayı ve venüs burcunun karakterinize olan etkisini keşfedin.

OGGUSTO okurları için, gözlerimizi gökyüzüne çeviriyoruz! Gerçekte nelerden hoşlanıyorsunuz? Güzellik algınız ne? Aşkta sizi ne mutlu ediyor? Bütün bu soruların cevabı doğum haritalarının Venüs konumunda saklı. Gelin, hep birlikte venüs burcunun tüm detaylarını keşfedelim.

Venüs Burcu Nedir?

Venüs Burcu Hesaplama

Venüs, Güneş Sistemi’nde güneşe uzaklık bakımından ikinci sıradaki, sıcaklık bakımından ise birinci sıradaki gezegendir. Büyüklüğü açısından dünya ile benzerlik gösterdiğinden, dünya ile kardeş gezegen veya dünyanın ikizi olarak da bilinir.

Venüs burcu ise, aşkı ve ilişkileri temsil eder. Güzellik ve aşk hayatı ile ilişkilendirilen burç, aşk tanrıçası olarak da bilinir. Astrolojide dişil enerji olarak anılan venüs, bu özelliğiyle yaratıcılık, sanatsal yetenekler, huzur, fedakarlık, tahammül, şefkat, affedicilik gibi konularla da ilişkilendirilir.

Aşk ve ifade gezegeni olan venüs, kişisel değerleri ve hayattaki tutkuları yansıtır. Özellikle boğa ve terazi burçlarının yönetici gezegeni olarak tanımlanan Venüs, aslında aşktan çok daha fazlasını temsil eder ve kişiliğin üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Venüs Burcu Neyi Temsil Ediyor?

Venüs Burcu Hesaplama

Kalpten geçen yaklaşımlar, duygular ve arzular, mitolojik tanrıçalar arasında en popüler olan Venüs burcu aracılığı ile dışarı yansıyor. Aşkın, romantizmin, paranın ve güzelliğin gezegeni olarak kabul edilen Venüs, burçlara göre kişinin harcama alışkanlıklarını, estetik merakını ve tüm zevklerini ortaya koyuyor.

Aşk hayatının yanı sıra, zariflik, çekicilik ve güzellik de venüs tarafından yönetilir. Özetle venüs; zevkleri, keyifleri, sanatsal eğilimleri ve kişiyi neyin mutlu ettiğini gösterir.

Aynı zamanda, sevgi dili olarak adlandırılan venüs gezegenini keşfetmek, kişinin hayatındaki eksik puzzle parçasını tamamlaması gibidir.

Venüs Burcu Hesaplama

Venüs Burcu Hesaplama

Venüs burcunu belirlemeden önce, doğum esnasında gökyüzünü gösteren doğum haritasının bilinmesi gerekiyor. Venüsün belli tarihler için hangi burçta olduğunu öğrenmek için ise doğum tarihi, yeri ve saati bilgisi yeterli.

Haritanızda venüs sembolünü arayın. Bu sembol, alt kısmında bir artı işareti olan bir daireye benzer. Doğumunuz sırasında venüsün bulunduğu burç sizin venüs burcunuzdur.

Dilerseniz, linke tıklayarak doğru sonuçlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer venüs burcunuzun ne olduğunu öğrendiyseniz, özelliklerini keşfetmeye başlayalım!

Venüs Burcu Koç

Venüs Burcu Hesaplama

Koç burçları, savaşçı ruha sahip, güçlü karakterlerdir. Gökyüzündeki en tutkulu gezegen olan venüs dahi, koç burcunun enerjisiyle baş edemez. Venüs koç burcunda olduğunda, rekabet de gelişir. Heyecan verici ilişkiler ve tutkulu flörtler, koç burçlarını fazlasıyla mutlu eder.

Rekabetle beslenen koç burçları, mücadeleyi sever. Kendisinin bu mücadeleci yönünü takdir eden insanlarla ilişki kurmayı tercih eder. Aşkta, diğer konularda olduğundan daha fazla lider olmak ister. İlgi ve uğraş alanları ise, sanatsal aktivitelerden ziyade, daha çok cesaret ve yoğun fiziksel aktiviteye dayalı konulardır.

Ay Burcu Koç Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Koç Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Boğa

Venüs Burcu Hesaplama

Doğum haritasının bu konumu, aşkta konfor arayışını işaret eder. Venüs burcu boğa güvenli, sağlam ve kendisini rahat edebileceği bir aşk arayışı içerisindedir.

Venüs burcu boğa, yapmacık ve abartılı yaklaşımlardan ziyade, basit ve doğal ilişkilerden hoşlanır. Sadakat, Venüs burcu boğa için son derece önemlidir. Hoş kokular, lüks eşyalar ve keyifli aktivitelerden hoşlanır. Bir şeyin estetiği kadar, kalitesine de önem verir. Eğer bu burç desteklenmediğini hissederse, teselliyi başka yerde arayabilir.

Ay Burcu Boğa Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Boğa Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu İkizler

Venüs Burcu Hesaplama

Hava burcu olan ikizler, tamamen iletişimle ilintilidir. Konuşkanlığıyla ön plana çıkan ikizler, iletişim kurabildiği ve birlikte gülebildiği herkese kıymet verir.

Venüsü ikizler olan ikizler, aşk hayatlarında belirsizliği tercih eder; çünkü bu durum, onlara çok daha eğlenceli gelir. Venüs burcu ikizler erkeği ya da kadını ile zaman geçirmek, eğlenceli ve heyecan vericidir. Sosyal hayatta sık sık değişiklik, hareket, eğlence ve yenilik, onlar için büyük önem taşır.

Ay Burcu İkizler Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu İkizler Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Yengeç

Venüs Burcu Hesaplama

Dışarıya karşı sert ve sınırları olan bir duruş sergilese de, içinde yumuşacık bir kalp taşıyan yengeçler için en kıymetli değer, kendini güvende hissetmektir. Yengeç, evini sırtında taşır ve yanındakine güven duymak ister.

Venüs burcu yengeç, gerçek sevgiyi bulduğunda mutlu ve huzurlu hisseder. Aşk ilişkilerinde hassastır ve karşısındakine huzur vermek ister. Yengeç burcundaki venüs insanı, genellikle zor günler için para biriktirir ve bu parayı da sevdikleriyle paylaşmaya açıktır.

Ay Burcu Yengeç Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Yengeç Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Aslan

Venüs Burcu Hesaplama

Aslan burcunun yöneticisi, kalbidir. Venüs burcu aslan olanlar, gerçek romantiklerdir. Asil ve cömert olan aslan burcu, eşine de kalpten bağlı olur.

Aslan burcundaki venüs aşkıyla gurur duyar. Kur yapmayı sever ve kendisini çok özel hissetmek ister. Sıcak kalpli, sevecen, eğlenceli, cömert ve yüce gönüllü olan aslan burcundaki Venüs, etrafına neşe saçan, güven veren, sevilen ve sayılan bir kişiliktir. Gösterişli, büyük, pahalı şeylerden hoşlanır; lüks arabalar ve evler, şık ve ihtişamlı kıyafetler tercih eder.

Ay Burcu Aslan Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Aslan Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Başak

Venüs Burcu Hesaplama

Venüsü başak olanlar, çözüm odaklıdır. Problem çözmek, onlar için kıymetlidir ve kendi karakterlerine uygun partnerlerden hoşlanır. Küçük ve ince jestler, başak burçlarını fazlasıyla mutlu eder. Uzun süreli ve kalıcı birliktelikler, onlar için idealdir. Detaycı ve titiz yapısı, ilişkilerinde yavaş hareket etmesine neden olduğundan, seçiciliği yüzünden önemli fırsatları kaçırabilir. Venüs burcu başak, harcama konusunda kontrollüdür ve anlamsız şeyler yerine, çok amaçlı ve pratik şeylere para harcar.

Ay Burcu Başak Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Başak Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Terazi

Venüs Burcu Hesaplama

Venüs ve terazi burcu, birbiriyle uyumlu bir enerjiye sahiptir. Venüsü terazi olanlar, olayları daha çok zekası ile yönetir. Denge, uyum ve simetri konusunda takıntılı olan teraziler, estetik konularında da çok hassastır. Zarif tarzları ve havalı zevkleriyle şımartılmayı çok severler.

Doğum haritasının bu konumuna sahip olan bir kişi, kavgadan ve küslükten nefret eden, nazik, anlaşlı ve romantik bir aşıktır. Sanatsal alanda etkili bir kabiliyete sahip olan teraziler, estetiğin söz konusu olduğu her alanda başarılıdır.

Ay Burcu Terazi Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Terazi Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Akrep

Venüs Burcu Hesaplama

Venüs burcu akrep olanlar, sakin karakterdedir. Gizemli, karmaşık ve tutkulu ilişkileri çok seven akrepler, tehlikeden de zevk alır.

Akrepteki venüs, duygularını samimiyetle ortaya koymak konusunda cesurdur. Venüs burcu akrep olanların benlik duygusu yüksektir ve akrepler, ilişkilerini de kendi kontrollerinde tutmak ister. Tutkulu, yoğun ve şehvetli ilişkiler, onları fazlasıyla mutlu eder.

Ay Burcu Akrep Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Akrep Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Yay

Venüs Burcu Hesaplama

Yay burçları, seyahat keşiflerinden ve felsefe ile ilgilenmekten hoşlanır. Venüs burcu yay olanlar, ilişkilerinde de macera arar. Aynı zamanda mizah anlayışı olan kişilerle sohbet etmeyi çok seven yaylar, eğlenceye de fazlasıyla önem verir.

Yay burcundaki Venüs insanları, aşık oldukları kişiden yeni şeyler öğrenerek onlarla birlikte gelişmeyi ve geniş ufuklara yelken açmayı arzular. Genellikle samimi, dürüst ve açık sözlü olan venüs yaylar, fikir alışverişinde bulunmaktan ve sevdikleriyle birlikte yeni şeyler yaşamaktan da zevk alır.

Ay Burcu Yay Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Yay Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Oğlak

Venüs Burcu Hesaplama

Burçların patronu olarak bilinen oğlaklar, enerjileriyle de etkin rol oynar. Mantık ve duyguları bir arada kullanmayı seven oğlak grubu, kısa dönem ilişkilerinden ziyade, kapılarını uzun süreli birlikteliklere açar. Aşırı duygusal ve hayalperest kişiliklerle, sağlıklı bir birliktelik kurmayı tercih etmez. Gerçekçilik duygusunu, her alanda olduğu gibi ilişkilerde de de ön planda tutar. Eğlence, sanat, mobilya, müzik ve giyim konularında zevk sahibi olan venüs oğlaklar, mobilya, aksesuar ve kıyafet seçiminde de kaliteden yanadır.

Ay Burcu Oğlak Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Oğlak Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Kova

Venüs Burcu Hesaplama

Her alanda mesafeyi seven kova burçları, ilişkilerinde de asi ve soğuktur. Onlar için, ideal sevginin genel geçer bir tanımı yoktur. Söz konusu aşk olduğunda, duygularının özgür olmasına izin verip kendileri gibi kural tanımayan kişilere yönelir. Tüm kurallara uymak zorunda olmadığını düşünür ve geleneksellikten hoşlanmaz. Genellikle antik çağlardan kalma sanata, mobilyalara ve giysilere ilgi duyar.

Ay Burcu Kova Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Kova Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Venüs Burcu Balık

Venüs Burcu Hesaplama

Venüs burcu balık olanlar, her şeyde güzellik arar ve bulur. Balık burcundaki venüs, aşkının koşulsuz olduğunun bilinmesini ister. İlişkilerde yapıcıdır ve ilk adımı hep o atar.

Koşulsuz ve kuralsız seven balıklar, her zaman affetmeyi ve özverili olmayı tercih eder. Hassas, kırılgan ve naif olsalar da, ilişkilerinde tedavi edici rolü hep onlar üstlenir. Özellikle müzik ve sanat gibi yaratıcı yönleri güçlüdür.

Ay Burcu Balık Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

Yükselen Burcu Balık Olanların Özelliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın!

{182488}

Müge Vardar
Müge Vardar Tüm Yazıları