preloader

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Yazı Boyutu:

Yazın deniz, kum ve güneşin tadını çıkartırken aynı zamanda yaptığınız seçimlerle dünyayı ve kendinizi koruyabilirsiniz. Çevre dostu plaj ürünlerini keşfedin.

Moda, tekstil ve güzellik endüstrisi, dünyada çevre kirliliği yaratan en büyük paya sahip. Tekstil düyasına baktığınız zaman, özellikle polyester gibi yüksek oranda ham petrol kullanan ve zararlı gaz salınımına yol açan sentetik kumaşların üretimi, bu payın artmasında büyük rol oynuyor. Güzellik sektöründe ise bu payı, deniz canlılarına zarar veren maddeler büyütüyor. Daha iyi bir dünyada yaşamak için temiz ve plastiklerin geri dönüştürülmesi ile elde edilen ürünler kullanmalısınız. Örneğin; yazın deniz, kum ve güneşin kısacası doğanın tadını çıkartırken aynı zamanda yaptığınız seçimlerle dünyayı ve kendinizi koruyabilirsiniz. Çevre dostu plaj ürünlerini şimdi keşfedin.

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Sürdürülebilir mayo veya bikini giyin

Mayo ve bikini tercihinizi sürdürülebilir ürünlerden yaparak dünyaya büyük bir katkıda bulunabilirsiniz. Dönüştürülebilir ürünlerle çevreyi ve cildi korurken trendleri yakalamak mümkün.

Ürün önerisi: Koton x Şahika Ercümen

Koton, Respect Life – Yaşama Saygı kategorinde çevre dostu plaj ürünleri sunuyor. Kategoride yer alan Şahika Ercümen x Koton koleksiyonu bizim favorilerimizden. Şahika Ercümen ve Koton’un; insana ve topluma değer katma, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakma duyarlılığıyla hazırladığı koleksiyonda mayodan plaj kıyafetine birçok seçenek bulunuyor. Ecovero® sertifikalı, sürdürülebilir kumaşlardan üretilen ürünlerle hem çevreyi koruyacak hem de stilinizle göz kamaştıracaksınız.

Hasır plaj çantası kullanın

Plaj çantaları yaz ve sahil modasının önemli bir parçası! Hasır el dokuma çantalar ile hem plaj şıklığınızı tamamlayabilir hem de doğaya bir iyilik yapabilirsiniz. Hasır çantanızın rengini, bikini ve plaj kıyafetinize uygun olarak seçmeyi unutmayın!

Marka önerisi: Izuba

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Satın Al

Çiçeği burnunda markalardan biri olan Izuba, Akdeniz kıyılarının mavi sularından ve güneşli günlerinden ilham alan tasarımlarıyla ön planda. El yapımı olan tüm hasır çantalar için sürdürülebilir malzemeler kullanılıyor. Farklı renk ve modelleri bulunan Izuba hasır çantaları arasında favorimiz BAHÌA Basket Bag!

Çevre dostu (reef safe) güneş kremi sürün

Güneş ürünlerinin içerisinde bulunan oxybenzone, oktinoxate, oktocrylene, 4-metilbenzylidene ve butil-Paraben deniz canlılarına, özellikle mercan larvalarına zarar veriyor. Dolayısıyla güneş kremi alırken etiket okumanız ve ürünü seçerken bu maddelerin içerikte yer almadığından emin olmanız önemli.

{772026}

Ürün önerisi: Caudalie Kırışıklık Karşıtı Güneş Kremi SPF50

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Satın Al

Caudalie, okyanusların kirlenmesine neden olan ve suda çözünen filtreler içermeyen ürünlere sahip. Markanın Kırışıklık Karşıtı Güneş Koruyucu Kremi, deniz ekosistemini zehirlemeyen formülüyle doğayı da koruyor. Ürün, maksimum UVA/UVB koruması sağlarken cildinizin gençliğini koruyor ve size doğal, aydınlık ve uzun süreli bir bronzluk sunuyor.

Çevre dostu saç bakım yağı kullanın

Güneş ışınları, tuzlu ve klorlu sular saçlarınızın yıpranmasına, dökülmesine, kurumasına ve renginin solmasına neden oluyor. Bu nedenle yaz ayları geldiği zaman, saçınıza yaptığınız bakımı biraz daha yoğunlaştırmakta fayda var. Plaj çantanıza çevre dostu bir saç bakım yağı koyup gün içerisinde 1-2 defa saçınıza uygulamayı ihmal etmeyin!

Ürün önerisi: Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Yağı

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Satın Al

Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Yağı, doğada kolay çözünebilen formüle sahip. Şişesinde ise geri dönüştürülmüş plastik kullanılmış. İçeriğindeki agav saç köklerinin derinlemesine beslenmesine yardımcı olurken jojoba yağı saçlarınızı dış etkenlere karşı koruyor. Formülünde bulunan babassu ve Güney Amerika fındığı yağı saçlarınızı yağlandırmadan onarıyor.

{773218}

Ekolojik havlu kullanın

Deniz veya havuz sonrasında kurulanmak çok önemli çünkü vücudunuzda kalan su damlacıkları, cilt lekelerine yol açabiliyor. Üstelik her sudan çıktından sonra güneş kreminizi yenilmeniz gerektiği için ıslaklığınızı bir havlu yardımı ile almanız şart. Plaj çantanıza koyduğunuz havlunun, çevreye ve insana zararlı kimyasallardan veya kumaşlardan üretilmediğine emin olun.

Ürün önerisi: WWF Deniz Atı Havlu Peştamal

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Satın Al

OEKO-TEX sertifikaya sahip bu peştamal, %100 pamuktan üretilmiş ve su bazlı, ekolojik empirme baskı tekniği uygulanarak tasarlanmış. Üzerindeki denizatı deseni, bize bu canlının ne kadar güzel ve kıymetli olduğunu hatırlatıyor… Denizatının ticari olarak kıymetli olması, akvaryumlarda yetiştirilmek üzere toplanması, vücut yapılarının parazit, bakteri ve mantarlara karşı oldukça dayanıksız olması sayılarında büyük bir azalmaya neden olduğunu biliyor muydunuz?

Sürdürülebilir kumaştan plaj kıyafeti giyin

Moda, dünyanın en önde gelen ve en büyük endüstrilerinden biri. Ancak maalesef hem üretim hem de tüketim açısından çevreye verdiği zarar ile lider konumunda. Durum böyle olunca siz de gündelik yaşamdan plaj modasına, her alanda sürdürülebilir modaya ayak uydurmalısınız…

{773075}

Marka önerisi: Souq Samurai

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Satın Al

Sürdürülebilir Türk Moda markaları arasında en sevdiklerimizden olan Souq Samurai, elbiseden şorta, bluzdan aksesuara geniş bir ürün yelpazesine sahip. Biz markanın Antibes Elbisesini çok sevdik! Hem plaj hem günlük kullanım için uygun.

Plajda suyunuzu mataradan için

Gün içerisinde en az 2 litre su içmemiz gerektiğini artık herkes biliyor. Ancak özellikle güneş altında olduğunuz yaz günlerinde su tüketimini daha sık ve daha fazla yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Plaja giderken yanınıza çevreye zararlı plastik şişeler değil matara almalısınız.

Ürün önerisi: SuCo

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Satın Al

Dünyada her 5 dakikada 2 milyon pet şişe üretiliyor. Matara kullanmak atığı azaltmaya başlamak için en kolay ve sürdürülebilir yollardan bir tanesi. SuCo, sağlıklı ve fonksiyonel bir matara alternatif sunarak “kullan / at” döngüsünden bizleri çıkarmayı hedefliyor. Hadi, hemen sevdiğiniz bir deseni satın alın ve doğaya büyük bir katkı sağlayın!

Bonus: Plaja giderken hayvan dostlarınızı unutmayın!

Her evin neşesi olan ve hayatımıza renk katan patili dostlarımız ile sahillerin tadını çıkarmak başka bir keyif. Bu yaz deniz kenarına evcil hayvanlarınız ile beraber gidip güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız, öncelikle evcil hayvanları kabul eden Türkiye’deki plajları keşfedin. Ardından evcil hayvanınızın sahilde rahat etmesi için doğa dostu bir plaj minderi edinin!

Çevre Dostu Plaj Ürünleri

Satın Al

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları