preloader

Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33

12.06.2023
Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33

Yazı Boyutu:

Yalıkavak’ın en yeni ve en cezbedici otellerinden olan Birdcage 33, tatilini lüks detaylarla gerçekten dinlenerek geçirmek isteyenlerin favorilerinden olmayı başarıyor.

Minimalist, keyifli ve zevkli… Bu üç kelime Birdcage 33’ü ve misafir ağırlama konseptini en güzel özetleyen kelimeler. Yalıkavak’ın en yeni otellerinden olan Birdcage 33, şimdiden bölgenin en beğenilenlerinden olmayı başardı. İnce detaylarla hazırlanan dekorasyonu, beş duyuya da hitap eden konsepti ve tatilin tadını çıkarmayı sağlayan misafir ağırlama anlayışıyla Birdcage 33 farkını gösteriyor.

Neden Birdcage 33’e Gitmeli?

Birdcage 33, tüm karmaşadan, kalabalıktan sıyrılmış, beraber nefes almanın mümkün olabildiği bir yaşam alanı yaratmış. Doğayla bütünleşen Akdenizli mimarisi, manzarası ve kaliteli konaklama anlayışıyla, samimiyeti ince zevklerle işlenmiş bir bütünlükle sunuyor.

Adres: Ömer Efendi Cad., No: 33, Yalıkavak, Bodrum, Muğla
Websitesi: birdcage33.com
Telefon: 02523853433
Misafir yaşı: +16
Rezervasyon yapılabilen kanallar: Birdcage 33, Ets Tur, Hotels.com, Setur

Tasarım Ödüllü Konsepti

Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33
Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33
Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33

Bodrum’un son yıllarda en sevilen destinasyonlarından biri olan Yalıkavak’ta, yerel ismi ile Kuş Yuvası olarak anılan bölgede, doğanın içinde, manzaraya tepeden bakan bir alanda yer alıyor. Birdcage 33’te Yapı Mimarı Ahmet Alataş’ın modern mimari anlayışına Akdeniz sıcaklığı veren iç mimari projesini Deniz Galip Studio üstlenmiş. Otel, tasarım detaylarıyla 2023 yılı Luxury Lifestyle Awards’dan en iyi lüks otel Interior Design ödülünü de almış. Özel bahçe alanları, manzara, sakinlik ve dinamik bir yapı ile değişen nitelikli etkinlikler ile farklı tercihlere hitap eden Birdcage 33, misafirlerini özgün bir hizmet anlayışı ile ağırlıyor. Bu yıl açılan restoranı “Lika” ile Bodrum için yeni bir buluşma noktası yaratılmış.

Yalıkavak Marina’ya Yakın Konumu

Bodrum’un son yıllardaki gözdesi Yalıkavak’ta yer alan Birdcage 33, beldenin tüm karmaşasından, kalabalığından sıyrılmış, müdavimlerinin bildiği Bodrum’u yıl boyunca yaşatan bir ortam sunuyor. Yalıkavak ise herkesin aradığını bulabileceği, her zevke uygun aktiviteleri barındıran bir belde. Birdcage 33’ün komşularından, Pilevneli Gallery Birdcage 33 misafirleri için de çağdaş sanat dünyasını sunan bir alternatif oluyor. Ayrıca Yalıkavak’ın gözbebeği Marina’da da birçok seçenek yer alıyor.

Birdcage 33, Yalıkavak Marina’ya yedi dakikalık sürüş mesafesinde. Avrupa’nın ve dünyanın en güzel marinalarından biri olarak kabul edilen, çok sayıda uluslararası ödülün sahibi marina, mağazaları ve restoranlarıyla çok beğeniliyor. Türkiye’de lüks alışverişin merkezlerinden biri olarak kabul edilen Yalıkavak Marina’da Chanel’den Louis Vuitton’a ünlü moda evlerinin mağazalarını gezebilir ve Bagatelle, Novikov gibi lezzetleriyle tanınan restoranları keşfedebilirsiniz.

{142124}

Sürdürülebilirlik Anlayışı

Birdcage 33 odalarında, ortak alanlarında ve Lika’da plastik kullanımı yok denecek kadar az. Genel olarak, geri dönüşümlü ve cam ürünler kullanılmış. Ayrıca kullanılan Fas sıvası da tamamen organik, doğal ve nefes alan bir malzeme.

Yalıkavak’ın Tek Mr&Mrs. Smith Oteli

Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33

Rutinin dışına çıkmak isteyenlerin ve benzer alanlardan ilham alanların Yalıkavak’taki adresi Birdcage 33, seçkin seyahat kulübü Mr. & Mrs. Smith otelleri arasında yer alıyor. Türkiye’de 17, Bodrum’da ise sadece 6 otelin bulunduğu platformda, Yalıkavak’taki tek otel ise Birdcage 33.

Tüm karmaşa ve kalabalıktan sıyrılmış, beraber nefes almanın mümkün olabildiği bir yaşam alanı sunan Birdcage 33, dünyadaki kaliteli ve seçkin otelleri, nitelikli seyahatseverlerle bir araya getiren, prestijli seyahat kulübü unvanını taşıyan Mr & Mrs Smith markasının temsil ettiği oteller arasında yer aldı. Birdcage 33, seçimlerinde kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra, tasarım, biriciklik, deneyim yaşatma ve konuma da önem gösteren Mr. & Mrs. Smith seçkisinde, Yalıkavak bölgesinin tek oteli olarak 2023 sezonu itibarıyla yerini aldı.

Aile Hayali ile Başlayan Hikâyesi

Birdcage 33 Karabük Ailesi’nin yıllardır olgunlaştırdığı bir hayalin ürünü. Birdcage 33 isminin ilhamı ise Birdcage filminden geliyor. Yaşamın hengamesi içinde hayattan keyif almayı, motivasyon ve enerji içinde bir arada yaşamayı anımsatıyor. Bu nedenle de dostların, arkadaşların, benzer şeylerden ilham alan insanların beslenebileceği, nefes alabileceği bir yaşam alanı olarak hikâyeleniyor.

Lüksü Yaşatan Odaları

Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33
Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33

Birdcage’in 11 adet özel tasarım odası, bahçe, teras, deniz manzarası özellikleriyle, misafirlerin her türlü konforu düşünülerek dizayn ve dekore edilmiş. Farklı büyüklük ve özelliklere sahip bu odaların hepsinde titizlikle düşünülmüş detaylar göze çarpıyor.

Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33
Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33

Her gün muhteşem bir deniz manzarasına uyanabileceğiniz odaların yanı sıra, bahçeleriyle yeşillikler içinde, huzurlu bir konaklama sunan odalara da sahip. Özel bahçesi ve deniz manzarası ve mutfaklı oturma odası ile Executive Suite Birdcage 33 deneyiminin en üst noktalarından biri.

Enfes Lezzet Deneyimi

Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33
Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33

Bodrum’un en lezzetli ve muhteşem bir manzaraya karşı kurulan kahvaltı sofralarından biri Birdcage 33’e ait. Kahvaltı için isteyenler serpme kahvaltı alabiliyor ya da lezzetli kahvaltı menüsünden kendi damak tadınıza göre seçim yapılabiliyor. Yerel malzemelerin ve ürünlerin kullanıldığı kahvaltı için ekmekler ve reçeller tamamen Birdcage 33 mutfağının ellerinden çıkıyor. Geç uyanmayı sevenler için kahvaltı 13.00’e kadar devam ediyor.

Yemek, Kokteyl, Müzik ve Fazlası: Lika

Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33
Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33
Yalıkavak'ın Yeni Mücevheri: Birdcage 33

Birdcage 33’ü öne çıkaran noktalardan biri de bu yıl otel bünyesinde açılan restoran Lika. Lika yemek, kokteyl, müzik ve çok daha fazlasını birleştiren genç bir ruh. Lika’nın “Karma Mutfak” olarak adlandırdığı anlayışla hazırladığı menü, Şef Sara Tabrizi’nin önderliğinde kurgulanmış. Birbiriyle uyum içerisinde eşleşen, sevdiğimiz lezzet ve tekniklerle kendi “Karma” kültürünü yaratan Lika’da tek bir kültüre bağlı kalınmadan özel tabaklar sunuluyor. “Karma Mutfak”, Melisa Yördem’in şefliğinde damaklarda iz bırakan paylaşımlı bir menüyle, sevdiğimiz insanları etrafına toplayacağımız sofralara ilham veriyor.

Bodrum mandalinası ve havyar ile hazırlanan karides ceviche, çiğ köfte harmanıyla servis edilen bonfile tartar, İran’ın kuru misket limonu “Limu” ile marine edilip “confit” pişirme tekniği ile hazırlanan köy tavuğu Lika’da mutlaka denenmesi gerekenlerden.

Kübra Haniç İnce
Kübra Haniç İnce Tüm Yazıları