preloader

TikTok Kullanıcılarından Seyahat İpuçları

01.09.2023
TikTok Kullanıcılarından Seyahat İpuçları

Yazı Boyutu:

Seyahat konusunda TikTok kullanıcılarından ipuçları almak ister misiniz? Dünyanın neresine giderseniz gidin işinize yarayacak tüyolarla seyahatleriniz çok daha kusursuz geçecek.

Modern zaman seyyahlarından çoğunun TikTok’ta dolaştığını kabul edebilir miyiz? Hayatını gezmek, yeni yerler görmek üzerine kurgulamış seyahatseverlerin paylaştığı tüyolarla seyahati çok daha planlı ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. TikTok’un en sevilen ve takip edilen seyahat hesaplarından derlenen bu tüyoları takip etmeye davetlisiniz.

Bagajlarınızı Ustaca Yapın

Çoğu hava yolu şirketi bagaja verilen bavullardan ekstra ücret alıyor. Bunu doğru kontrol etmek için iki seçenek var. Birincisi verilen bagaj hakkını doldurmamak, ikincisi ise kabin içi bagajını doğru kullanmak.

Gideceğiniz hava yolu şirketinin ve aldığınız biletin bagaj hakkına göre düzenleme yaparsanız hiçbir ek ücret çıkmayacaktır. Çoğu yolculukta gidilen kilometreye göre belli bir kilo hakkı verilirken okyanus aşırı uçuşlarda bagaj sayısı hakkı veriliyor.

TikTok Kullanıcılarından Seyahat İpuçları

Kabin içi bagajlarda ise kullanacağınız bavulun üst bagajlara sığacak boyutta olmasına mutlaka dikkat edin. Kıyafetleri ve bagaj içerisindeki eşyaları muntazam bir şekilde yerleştirerek ve gerekirse bavul içi düzenleyici kullanarak yeterli eşyayı yanınıza alabilirsiniz. Kıyafetleri rulo yapmak ve bavulu dik tutarak üst üste koymak da TikTok’un seyahat tüyolarından biri.

Aktarma Saatlerine Dikkat Edin

Birkaç aktarma yapacağınız uçuşlardaki bekleme süreleri yeni bir yer görmeniz için fırsat olabilir. Aktarma yapılacak ülkenin vize izinlerine göre bekleme süresinde havalimanından çıkarak şehri birkaç saatliğine de olsa gezebilirsiniz.

{37523}

Otel Ödül Programları Kullanın

Konaklama yapacağınız otelin uygulamasını indirin ve ödüllerine-avantajlarına mutlaka göz atın. Çoğu otel zincirinin müşterilerine özel birçok oda değiştirme, yemek ikramı ya da rehber gibi avantajları bulunuyor. TikTok kullanıcıları da bunu sık sık anlatıyor.

TikTok Kullanıcılarından Seyahat İpuçları

Seyahat Puanı Kullanın

Hem hava yollarının uygulamasını indirip kaydolarak hem de bankalarının seyahatlere özel kartlarıyla alışveriş yaparak puan biriktirebilirsiniz. Bu puanları da bir sonraki seyahat programınızda bedava uçak bileti, indirim ya da upgrade hakkı olarak kullanabilirsiniz.

TikTok Kullanıcılarından Seyahat İpuçları

Çift Yön Bilet Alın

Her uçuş satın aldığınızda belli bir miktar da farklı vergiler ödüyorsunuz. Çift yön bilet aldığınızda ise bu vergiler her iki uçuş için de sayıldığından ödediğiniz fiyat düşüyor.

Hava Yollarının Fazla Koltuk Satımı

Hava yolları bu konuda çok bilgi vermese de her uçuşta mutlaka fazla koltuk satılır. Çünkü bilet alınsa da mutlaka uçuşa gelmeyen ve iptal etmeyen yolcular oluyor. Uçuşların çoğunda da yolcular sıkıntı yaşamıyor. Ama tabii ki bazı uçuşlarda tüm yolcular geliyor ve bazı yolcular uçağa binemiyor. Bu gibi durumlarda hava yolları görevlisi bazı yolcuların yanına giderek başka uçuşa alınması için cazip tekliflerle geliyor.

Bunun için tabii ki tek başına yolculuk yapan, yaşı genç ve endişesiz görünen kişileri seçiyorlar. Başka uçuş için önerilense havalimanı otelinde konaklama, diğer uçuşta business hakkı ya da bilet hediyesi olabiliyor.

Kutlamalar İçin Talepte Bulunun

TikTok Kullanıcılarından Seyahat İpuçları

Eğer yolculuk yapacağınız zaman doğum günü ya da evlilik yıl dönümü gibi bir zamana denk geliyorsa uçacağınız hava yolunun web sitesini mutlaka kontrol edin. Birçok hava yolu kutlama tarihlerine yakın zamanlarda ücret talep etmeden ikramlarda bulunuyor ve mutlu eden jestler yapıyor.

En Uygun Fiyatlı Bileti Ne Zaman Alabilirsiniz?

Bu sorunun cevabı çok çelişkili olsa da TikTok kullanıcılarının farklı fikirleri var. Bunlardan biri salı geceleri yeni uçuşların açıldığı; bu yüzden de uygun fiyatlı koltukların çok rahat bulunduğu yönünde.

Çoğu uçuşun bir yıl öncesinden açıldığı düşünülünce seyahat planını erkenden yapmak da avantajlı olabilir. Ama son dakika bilet iadesi yapan yolcuların biletleri 48 saat öncesinden avantajlı fiyatla alınabilir ya da hava yollarının kampanyaları başladığı an bilet uygun fiyatla alınabilir.

{32575}

Upgrade İhtimalini Düşünün

Ekonomi sınıfından bilet alarak business uçabileceğiniz zamanlar olabilir. Bu çoğunlukla bagajı verirken size denk gelen kontuar görevlisine bağlı. Uçakta business’ta yer varsa ve ekonomi çok kalabalıksa koltuğunuz business’a verilebilir. Özellikle doğum günü, kutlama zamanı gibi zamanlarda bu konuda çok yardımcı olunduğunu da bilmek gerekli.

TikTok Kullanıcılarından Seyahat İpuçları

Yemeğinizi Önceden Seçin

Uçak yemeklerinin tadı çoğu kişi için çok farklı ve değişik bir lezzette oluyor. Peki yemeğinizi önceden seçebileceğinizi biliyor musunuz? Vegan, glutensiz ya da çocuk menüsü gibi isteklerinizi uçuştan en az 24 saat öncesine kadar hava yollarına iletebilirsiniz.

Kabin İçi Bagajları Kullanın

Eğer uçuşta bagaj vermeyecekseniz ve sadece kabin bagajına sığmanız gerekiyorsa bu tüyolara dikkat edin. Çoğu TikTok kullanıcısı yastık kılıflarının içerisine koyduğu kıyafetleri kabinde yanına alabiliyor. Çünkü yastıklar bagaj olarak sayılmıyor ve içerisinde metal, likit vs. gibi yasaklı bir şey yoksa hiçbir sıkıntı çıkmıyor.

Kabin içine alabileceğiniz kendi çantanız da eşyalarınızı taşımanıza yardımcı olabilir. Büyük boy bir çantayı eşyalarınızı taşımak için de kullanabilirsiniz.

TikTok Kullanıcılarından Seyahat İpuçları

Bilet Bakarken Gizli Sekme Kullanın

Hem bilgisayar hem de telefondan bakılan biletler ve destinasyonlar çerezler yüzünden takip ediliyor. Baktığınız biletin bir sonrakinde daha yüksek fiyatlı çıkmasının nedeni bu. Kullandığınız tarayıcıdan gizli sekme açarak bakacağınız biletler sonrasında yüksek fiyatlı çıkmayacaktır.

Kalabalık Seyahatlerde Biletleri Tek Tek Alın

Uçak biletleri satışa açılırken grup grup açılır. Ve her gruptan belli bir sayıda bilet vardır. Toplu bilet alırken de alacağınız bilet sayısından hangi grupta yer varsa o grup seçilir. Yani düşük fiyatlı biletten tek kişilik yer varsa o bilet toplu alımlarda verilmez. O nedenle tek tek bileti almak bütçe olarak daha uygun olacaktır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları