preloader

Seyahat Etmeden Mil Kazanmanın Yolları

17.05.2021
Seyahat Etmeden Mil Kazanmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Yaygın bir düşüncenin aksine Mil kazanmanın tek yolu uçak yolculuğu yapmak değil. Seyahat etmek dışında da kredi kartınızla Mil kazanabilirsiniz… Özellikle de pandemi döneminde işinize yarayacak olan tüm detaylar bu yazıda!

Uçak yolculuğu yaparak Mil kazanmaya alışık olsak da alternatif yollar kullanarak millerinizi biriktirmeye devam etmemiz mümkün. Market, kıyafet, benzin, sağlık ve çok daha fazla harcamanızda kazanacağınız Milleri yeni yerler görmek için ya da Shop&Miles üzerinden harcamak için sizi bekliyor olacak. Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartları ile yapacağınız her alışverişte, sektörüne göre farklı oranlarda Mil kazanmaya devam edebilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri

Seyahat Etmeden Mil Kazanmanın Yolları

Online alışveriş herkes için yeni vazgeçilmez oldu. Dekorasyondan hobiye çok çeşitli ürünlerin bir arada bulunduğu e-ticaret sitelerinden Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartınızı kullanarak yaptığınız her alışverişte Mil kazanmaya devam edebilirsiniz. Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartları sahipleri e-ticaret sitelerinden yaptıkları alışverişlerde yüzde yedi oranında Mil kazanarak Millerini biriktirebiliyorlar. QNB First müşterilerinin online e-ticaret sitelerinden yaptıkları her harcamanın %35’i kredi kartı hesabında Mil olarak birikiyor. QNB First Plus kullananlar online alışverişlerinde yüzde 25, Private Banking müşterisi olanlar ise yüzde 50 daha fazla Mil kazanıyorlar.

Market ve Eğlence Alışverişleri

Seyahat Etmeden Mil Kazanmanın Yolları

Evinizin tüm ihtiyaçları için yaptığınız market ve güzel vakit geçirmek için eğlenceli ürün alışverişleri de Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı ile Mile dönüşebiliyor. Marketlerin, eğlence mağazalarının online sitelerinden ya da uygulamalarından yapılan alışverişlerde de geçerli olan program sayesinde Miles&Smiles QNB Finansbank ile yapılan ödemelerin yüzde dördü mil olarak hesabınızda yükleniyor. QNB First müşterileri eğlence sektöründe %35 kazanırken market alışverişlerinden de yüzde 10 Mil kazanıyor. Sık sık market alışverişi yapmak zorunda olduğumuzu düşününce oldukça avantajlı bir şekilde Mil biriktirme yöntemi.

Alışveriş Yapmak

Seyahat Etmeden Mil Kazanmanın Yolları

Sezon değişiminde, indirim dönemlerinde dolabına yeni parçalar eklemeyi sevenler için de Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı Mil kazanma avantajı sunuyor. İster online ister mağazalardan yapacağınız alışverişte e-ticaretten %7, seyahat, eğlence, market ve giyimden de %4 kadar Mil hesabınıza ekleniyor.

Benzin Giderleri ve Diğerleri

Seyahat Etmeden Mil Kazanmanın Yolları

İster şehir içinde isterseniz de uzun yolculuklar için arabanızı kullanırken de Mil kazanmaya devam edebilirsiniz. Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartıyla alınan her benzin alışverişinin yüzde üçü kadar Mil kazanıyorsunuz.

Hastane ya da kliniklerde ödeme yaparken de Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı avantaj sağlıyor. Yapılan her sağlık harcamasının yüzde üçü Mil olarak size dönüyor.

Diğer sektörlerden yapılan harcamalarda da yüzde üç mil kazanıyorsunuz. Seçili sektörlerden ve mağazalardan yapılan alışverişlerde de taksit sayısını artırabilirsiniz.

Vergi ve sigorta ödemeleri, kamu harcamaları ve kamu kurumları üzerinden yapılan harcamalar, kuyum, hediye kartı ve hediye çeki harcamaları, kumar ve bahis işlemleri, ticari amaçlı yapılan harcamalar, toptancılardan yapılan harcamalar, nakit çekim niteliğindeki işlemler ile fatura ödeme ve talimatlarından, bağış, dernek, üyelik ve aidat ödemelerinden mil kazanılmamaktadır.

Mil Kazanma Önerisi: Gelecek Dönem İçin Seyahat Planı Yapın

Seyahat Etmeden Mil Kazanmanın Yolları

İleri tarihli seyahat planı yapmak da yeni nesil motivasyon kaynaklarından biri. Bir çok havayolu firması gelecek dönemler için uçuş programlarını hazırladı ve biletlerini satışa çıkardı bile. Seyahat planı yaparken bile mutlu olanlardansanız bir sonraki programınızı ayarlayabilirsiniz. Kredi kartınızla Türk Hava Yolları’ndan alacağınız biletin tutarı kadar Mil kazanabilirsiniz. Star Alliance üyesi diğer hava yollarından da Mil kazanmak mümkün.

Restoran Harcamaları

Seyahat Etmeden Mil Kazanmanın Yolları

Usta şeflerinden elleriyle hazırlanmış lezzetli yemeklerinizi yerken de yüzde 53 oranına kadar Mil kazanabilirsiniz. Hafta sonu ve hafta içi yapacağınız restoran ödemelerinde QNB First kullanıyorsanız yüzde 35, QNB First Plus kullanıyorsanız yüzde 44 ve QNB Private kullanıyorsanız yüzde 53 oranında Mil hesabınıza ekleniyor.

QNB First Üyesi Olarak Daha Fazla Mil Kazanabilirsiniz

Seyahat Etmeden Mil Kazanmanın Yolları

Eğer QNB First ya da QNB First Plus üyesi olanlar Mil kazanma konusunda da daha avantajlı oluyor. Market, eğlence, giyim, e-ticaret, sağlık ve diğer tüm harcamalarda kazanılan Mil oranı yükseliyor. QNB First müşterilerinin online e-ticaret sitelerinden yaptıkları her harcamanın yüzde 35’i kredi kartı hesabında Mil olarak birikiyor. QNB First Plus kullananlar online alışverişlerinde yüzde 25, Private Banking müşterisi olanlar ise yüzde 50 daha fazla Mil kazanıyorlar.

Bu içerik Miles&Smiles QNB Finansbank sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları