preloader

Mükemmel Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

01.02.2024
Mükemmel Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Yazı Boyutu:

Yılın en romantik günü yaklaşırken kalpleri ısıtıp güzel anılar biriktirmek ve sevdiğiniz kişiye değerli hissettirmek çok önemli. Aşkı kutlamak ve sevgiyi hissettirmek için önerilerimizle karşınızdayız ancak sadece bir hediye ya da akşam yemeği ile sınırlamayıp tüm günü planlayarak harika bir anı yaratmak mümkün.

Sevgililer Günü’nü yılın bir gününe adanmış bir tarihten ibaret görmek yerine sevdiğiniz kişiyle aranızdaki sevgiyi ve bağlılığı pekiştirmek için bir fırsat olarak görebilirsiniz. Sevgililer Günü, aşkınınızın daha da derinleştiği bir başlangıç olabilir. Hazırsanız, birlikte romantizmin büyülü dünyasına doğru yola çıkıyoruz.

Sevgiyi Anlatan Hediye Seçimi

Kişisel dokunuşlar içeren ve sevdiğiniz kişiye iyi hissettiren bir hediye seçimi ile başlayabilirsiniz. Birlikte yaptığınız bir tatilin anılarından oluşan romantik bir hediye, duyuları harekete geçiren bir parfüm, kişiselleştirilmiş bir takı ya da mücevher, bir sanat eseri… Sevgi dili ile sunacağınız her armağan unutulmazdır.

Mükemmel Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Klişe Olamayacak Kadar Güzel Taze Çiçekler

Sevgililer Günü, kalplerin en güzel hislerle dolup taştığı özel bir gün ve bu günü daha da renklendirmek, sevgilimize duyduğumuz derin duyguları ifade etmek için taze çiçekleri tercih edebilirsiniz. Buketler her zaman kırmızı güllerden oluşmak zorunda da değil elbette. Zarafeti temsil eden lilyumlar, renkli güller ve kır çiçeklerinden oluşan bir aranjman herkesi mutlu eder.

Kahvaltı ile Güne Keyifli Bir Başlangıç

Her mutlu günün keyifle yapılmış bir kahvaltıyla başladığını söylesek yanılmış olmayız. Zira üzerine şiirler yazılan kahvaltı seramonisi için tercihiniz bu kez İstanbul Boğazı hattında sakin bir başlangıç olabilir. Sevdiğiniz kişi ile umut dolu bir sohbetin eşlik ettiği kahvaltı ile güne başlamak ve tüm günü birlikte planlamak sizi şehir içinde, bir günlük tatilde hissettirebilir.

Birlikte Yeni Şeyler Denemek

Beraber ortaya bir şeyler çıkarabilme deneyimi çiftlerin bağlılıklarını artırdığı kadar birlikte nasıl iyi birer takım oyuncusu olduklarını da görebilecekleri anları içerir. Daha önce birlikte yemek yapmayı deneyimlemiş olabilirsiniz ancak bu kez deneyiminizi bir üst seviyeye çıkararak şef lezzetleri ile hem ruhunuzu hem karnızını doyurabilirsiniz. 10 Şubat Cumartesi günü 12.00-15.00 arasında İsviçre Lezzetleri Atölyesi Valentine’s Day Cooking Class deneyimi Swissôtel The Bosphorus’ta sizi bekliyor. 120 yıllık dağ evinde sıcacık şöminenin önünde harika yemekler pişirerek ve sıcak şarabınızı yudumlayarak geçirmek bu yılki Sevgililer Günü’nü daha eşsiz kılacak.

Romantik Bir Gezi

Sevdiğiniz kişiyle tüm günü kendinize ayırıp hem keyifle sohbet edip hem de yaşadığınız şehirde turist gibi yeni deneyimler yaşamak isterseniz tam da olmak istediğimiz noktadayız. İstanbul’da olanlar için şehrin cazibe noktalarında düzenlenen spontane bir yürüyüş rotasını Sevgililer Günü planınıza dahil edebilirsiniz.

Mükemmel Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Biraz Rahatlama Zamanı

Şehrin yorucu temposunda yaşayanların çok iyi bildiği bir şey var; kendine zaman ayırmanın kıymeti. Bu kez kişisel zamanınızı sevdiğiniz kişi ile birlikte planlayıp bir spa ve masaj günü organize edebilirsiniz. Swissôtel The Bosphorus Pürovel Sports & SPA’da kendinizi yenilemek için harika bir fırsat yaratabilirsiniz.

Mükemmel Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Unutulmaz Bir Yemek

Sevgililer Günü’nde romantizmi hissetmek ve aşkınızı tazelemek için güzel yemekler, Boğaz manzarasında eşsiz bir atmosfer ile ruhunuzu doyuran müzikler akşamınızı güzelleştirebilir.

Swissôtel The Bosphorus‘ta Sabrosa’nın özel lezzetlerinden oluşan açık büfe menüsüne Sezen Nayman’ın etkileyici sesi eşlik ederken Boğaz’ın nefes kesen ışıltısı sizi bir rüyada hissettirmek için çalışıyor.

İsviçre’nin geleneksel lezzetlerini dağ evi konseptinde sunan Swissôtel The Bosphorus, ikonik mekanı CHALET’de 14 Şubat’a özel bir menü hazırlıyor. İgloo’lar ve asırlık dağ evinin benzersiz ambiyansında ise bu eşsiz lezzetlere ise unutulmaz melodiler eşlik ediyor.

Gabbro’nun ruha dokunan ambiyansı ve Boğaz manzarasını tercih edenleri de de Lara Çayan’ın zarif sesi karşılıyor.

Müzik ve gastronomik deneyimlerin romantik buluşmasını sunan Swissôtel The Bosphorus‘un programları hakkında detaylı bilgi almak için 0543 326 81 11’e ulaşabilirsiniz.

*Bu içerik Swissôtel The Bosphorus iş birliğinde hazırlanmıştır.

Bahar Ergel
Bahar Ergel Tüm Yazıları