preloader

Sevgililer Günü İçin Stil Önerileri

08.01.2024
Sevgililer Günü İçin Stil Önerileri

Yazı Boyutu:

Sevgililer Günü’nde planlarınıza göre uygulayabileceğiniz stil önerilinden ilham alın.

Yeni yılın ardından soğuk havaları kırmızının tüm tonlarıyla ısıtan Sevgililer Günü için de geri sayım başladı. Elbette sevginizi göstermenin takvimdeki tarihler ile bağlantısı yok ancak evrensel olarak kutlanan bu özel gün hiç şüphesiz bir adım daha öne çıkıyor. Günler öncesinden hediye listelerinin yazıldığı, planların yapıldığı 14 Şubat’ta seçiminiz neresi olursa olsun size eşlik edebilecek kilit stiller bu telaşlı günü rahat atlatmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

“Aşk, birbirine bakmak değil; birlikte aynı yöne bakmaktır.”
Antoine de Saint – Exupery

Evde Romantik Bir Akşam Planlıyorsanız

14 Şubat akşamı rengiyle ön plana çıkan parçaları stilinize yansıtarak şık dokunuşlar yapabilirsiniz. Rahatlığınızı ön planda tutarak özellikle aksesuar ve ayakkabılarda biraz gösterişe yer verirseniz güzel bir denge yakalamış olursunuz. Bu güne özel olarak da aşkın renkleri kırmızı ve pembeyi birlikte kullanabilir hem romantik hem de havalı bir stil yaratabilirsiniz. Mini etekleri, yumuşak dokulu kumaşları, kalp figürlü aksesuarları bu tarz ev davetlerinde mutlaka kullanmalısınız.

Sevgililer Günü’de kusursuz bir hediye seçmek isterseniz bu alternatiflere göz atın!

Otelde Romantik Bir Gece Planlıyorsanız

Sevgililer Günü için şık bir otelde yer ayırttıysanız minimalist kırmızı ya da siyah bir elbise doğru bir seçim olacaktır. Detaylarda ise kırmızıyı mutlaka kullanın. Bu bir çanta, topuklu ayakkabı olabilir ya da takı tercihinizde kırmızıya yönelebilirsiniz. Siyah ve kırmızı bir araya geldiğinde keskin bir görüntü oluştursa da doğru kullanıldığında zarif ve güçlü bir stil yaratmanızı sağlayacaktır. Her duruma uygun olan bilekte botları ve yüksek topuk ayakkabıları tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Çok iddialı olsa da kırmızı stilettoların da bu geceye çok yakıştığını unutmamak gerek.

“Güçlü ve zarif bir stil için koyu renkleri bir arada kullanmaktan çekinmeyin.”

Dışarda Sakin Bir Gün Planlıyorsanız

Eğer 14 Şubat’ı dışarıda ancak spontane bir şekilde geçirmeyi planlıyorsanız, size her durumda eşlik edecek karma bir stile ihtiyacınız olacaktır. Yüksek topuklu ayakkabılar da seçebilirsiniz sneaker’lar da… Pembe ya da kırmızı bir kazak ise hem casual hem de 14 Şubat’a uygun bir stil yakalamanıza yardımcı olacaktır. Deri ya da mumlu pantolonlar ise bu akşam için aklınızda tutmanız gereken en iyi tamamlayıcılardan biri olabilir.

Şık Bir Restoranda Akşam Yemeği Planlıyorsanız

14 Şubat için romantik ve şık ambiyanslı bir restoranda yer ayırttıysanız, stilinize ışıltı ve gösteriş katarak farklı dokunuşlar yapabilirsiniz. Otriş ya da payet gibi detayları stilinize ekleyebilir ya da tek bir parçada iddialı görünüm yakalayabilirsiniz. Üzerinize alacağınız palto ya da ceketin de ambiyansa uyum sağlaması güzel bir detay olacak.

Kırmızının Her Tonunu Kullanmak İsterseniz

Kırmızılar en çok Sevgililer Günü’ne yakışıyor. Stilinizde dengeli seçimler yaparak da kırmızıları kullanabilirsiniz ya da tek bir parçayı kırmızılardan seçerek de kombinin yıldızı yapabilirsiniz. Günün en güzel sembollerinden biri olan kırmızıları stiline kusursuzca yansıtmak isteyenler için birçok alternatif var.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları