preloader

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

14.02.2024
Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Yazı Boyutu:

Sevgililer Günü’nü romantik ve bir o kadar stiliyle büyüleyen çiftleri izleyerek kutlamaya ne dersiniz?

Beyaz perdenin ikonik çiftlerine moda gözüyle bakınca ortaya bambaşka bir güzellik çıkıyor. Aşklarıyla büyüleyen ikililerin stillerinde çekildiği dönemin trendlerini kullanan, kendi stilini yaratan ve senaryonun geçtiği yıllara götüren filmler Sevgililer Günü’nü daha da güzelleştirmek için birebir. Bu filmleri izlerken hem aşkı hissedecek hem de çiftlerin stillerine hayran kalacaksınız.

Trinity ve Neo – The Matrix

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

2000’li yılların en çok ses getiren, hafızalarımızda çok büyük yer eden bilim kurgu filmi The Matrix kadar, başrol oyuncuları da hayatımıza bir o kadar etki etmişti. Öyle ki moda sözlüğüne ‘Matrix Montu’ diye bir terim bile eklenmişti. Uzun deri kabanlar, ince çerçeveli siyah gözlükler ve baştan ayağa siyah giyinmek! Tabii Trinity’nin siyah kısa saçlarını da unutmamak gerek… Bu asi ve cool stil hala daha geçerliliğini kaybetmiş sayılmaz.

Sevgililer Günü’nü romantik film eşliğinde kutlamak isteyenlerdenseniz bu filmlere mutlaka göz atmalısınız.

Edward ve Bella – Twilight

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Vampirlerin aşkı büyük olur! Twilight her ne kadar teenage filmi olarak anılsa da, ilk gösterildiği dönem oldukça ses getirmişti. Edward saçı, Bella gömleği diye bir şey vardı. Robert Pattinson’ın beyaz ve soğuk vampir tenine yakışan dağınık saçları, o dönem tüm erkeklerin idolü olmuştu. Kristen Stewart’ın country tarzından ise, kızlar jean üzerine kareli gömlek giyme rahatlığını keşfettiği bir gerçek. Bu arada ikili filmden sonra gerçek hayatta da bir süre aşk yaşamıştı.

Vivian ve Edward – Pretty Woman

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Pretty Woman tüm zamanların en beğenilen romantik filmlerinden biri olmasının yanında kostümleriyle de en akılda kalan yapımlar arasında. Filme göbeğinde toka olan mini elbise, uzun çizmeler ve beline bağladığı hırka ile başlayan Vivian, Edward ile tanıştıktan sonra şık seçimler yapan bir kadına evriliyor. Pretty Woman’ın en göz alıcı anlarından biri ise Julia Roberts’ın filmin kostüm tasarımcısı Marilyn Vance tarafından tasarlanan kırmızı elbiseyle göründüğü sahne.

Baby ve Johnny – Dirty Dancing

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Söz konusu çiftlerden stil ilhamı almak olunca Dirty Dancing’den mutlaka bahsetmek gerekiyor. Baby’nin bağlamalı gömlekleri, yüksek bel jean’leri, eteği uçuşan elbisesi; Johnny’nin dar jean, tişört, gömlekle yakaladığı çabasız görünüş her detayıyla cezbediyor. 80’lere damga vuran filmlerden olan Dirty Dancing’i izlerken karakterlere mükemmelce yakışan stillerinin yanı sıra Baby ve Johnny’nin kimyasına hayran kalmamak imkansız.

Sandy ve Danny – Grease

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Üzerin yıllar geçmesine rağmen John Travolta ve Olivia Newton-John’un birer dans ilahına dönüştüğü Grease stilleriyle hala etkilemeye devam ediyor. Sandy’nin düşük omuzlu siyah bluzu, deri pantolonu ve topuklu kırmızı terlikleri; Danny’nin deri ceketi ve jilet gibi taranmış saçları hala akılda kalan detaylardan.

Morticia ve Gomez – The Addams Family

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Tüm zamanların en korkunç ailesi olan Addams’ların gotik stili, onları görünümleriyle en akılda kalıcı çiftlerden biri yapıyor. Bol kesim takım elbiselerini papyonla giyen Gomez ve simsiyah kombinlerini her zaman uzun saçları, koyu makyajı ve uzun kırmızı manikürüyle daha da dikkat çekici yapan Morticia görünümüyle her zaman ilham vermeye devam edecek gibi görünüyor.

Stilinizi Sevgililer Günü’ne adapte etmek isterseniz ilham verecek bu detaylara göz atın.

Rose ve Jack – Titanic

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Belki de tüm zamanların en büyük aşkını ekrana getiren Titanic’i izlerken Rose ve Jack’in harika görünümlerine hayran kalmamak imkansız. Feminen görünümün yeni yeni öne çıkarılmaya başlandığı 1910’ların mükemmel modasını Rose’un her kıyafetinde görürken Jack’in çabasız ama bir o kadar da kendine has stili hafızalarda kalmaya devam edecek.

Sally ve Harry – When Harry Met Sally

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Aşkın karmaşıklığının aslında çok yalın olabildiğini gösteren filmlerden biri olan When Harry Met Sally stiliyle de çok kişiye ilham verdi. Kalın dokumalı bol kazaklar, yüksek bel pantolonlar, ceketler, yaka detayları öne çıkan gömlekler ve tabi ki Meg Ryan’ın ultra hacimli saçları hala hatırlanıyor.

Allie ve Noah – The Notebook

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Ryan Gosling ve Rache McAdams’ın başrollerinde olduğu The Notebook’un her zaman en beğenilen filmler listesinde olmasının nedenlerinden biri de 1940’ların modasını en güzel şekliyle göstermiş olması. Allie’nin mükemmel kesimli elbiseleri (özellikle yağmur altında çekilen sahnede giydiği bebek mavisi elbisesi), desenler ve Noah’nın o yıllardaki erkek giyimi seçimleri onların stilleriyle öne çıkmalarını sağlıyor.

Holly ve Paul – Breakfast at Tiffany’s

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Audrey Hepburn’ün elegan ve bir o kadar da romantik kombinlerle rol aldığı Breakfast at Tiffany’s stil denildiğinde akla gelen ilk filmlerden bir tanesi. Özellikle Givenchy tasarımı siyah elbisesi, topuzundaki minik tacı, kolyeleri, uzun eldivenleri ve gözlüğü ile ikonikleşen stili taşıyan aktrisin film boyunca giydiği her bir parçaya hayran olmamak imkansız. Holly’nin sevgilisi Paul’un kıyafet seçimleri ve duruşu da filmin mükemmelliğini tamamlıyor.

Daisy ve Jay – The Great Gatsby

Sinemanın Stilleriyle İkonikleşen Çiftleri

Alışılagelmişin dışında bir çift olsalar da The Great Gatsby’de 1920’lerin ışıltılı stilini hem Daisy hem de Jay’in her görünümünde izlemek mümkün. Işıltı ve payetlerin kullanıldığı kıyafetler, abartılı mücevherler ve aksesuarlarla çok beğenilen Daisy; açık renk takım elbiseleri, gömlek iğneleri, bastonu ve yüzükleriyle Jay stilleriyle unutulmaz çiftler arasında yer alıyorlar.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları