preloader

Nippon Paint ile Decomaster Art Academy

20.11.2023
Nippon Paint ile Decomaster Art Academy

Yazı Boyutu:

Türkiye’nin yenilikçi boya markası Nippon Paint, “Boyada sanat cesaret ister” sloganı ile yola çıktı ve üniversiteli gençler için Decomaster Art Academy’i kurdu.

Boya ve sanatı bir araya getiren akademi, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği ilk dönem eğitimleriyle 20 katılımcıyı mezun etti. Hız kesmeden derslere devam eden akademide 2. dönem başladı.

Sanatsal ve Yaratıcı Duvarlar

Artık duvarlar, yalnızca tek bir renkle ya da aynı yöne giden fırça darbeleriyle boyanmıyor. Günümüzdeki evlerde, iş yerlerinde duvarlar kendi başına da dekoratif bir alan… Bu durum, yepyeni bir ustalık alanını da ortaya çıkardı.

Bu alanda talep çok ama usta sayısı az. İşte Nippon Paint Decomaster Art Academy, standart boya uygulamasına kıyasla daha fazla gelir imkânı sağlayan bu alanda, desenlere ve renklere ilgisi olan, yeteneğini farklı bir kariyere çevirmek isteyen sanat, tasarım, resim, seramik gibi bölümlerde okuyan ya da bu bölümlerden mezun olmuş üniversitelilerin, sanatlarını duvarda bambaşka bir yaratıcılığa taşımalarına aracı olmak için kuruldu.

Kapsamlı Eğitim ve Fırsatlar

Nippon Paint ile Decomaster Art Academy

Şehirlerin, yaşam alanlarının incelikle, zariflikle üretilecek dokunuşlara ihtiyacı olduğuna inanan ve 142 yıllık geçmişi ile bu dokunuşları yapacak insan kaynağının gelecek sorumluluğunu üzerine alan Nippon Paint’in kurduğu akademiye başvuran adaylar arasından seçilen ilk 20 kişi, hiçbir ücret ödemeden dekoratif boya uygulamacısı yani decomaster olarak eğitimini aldı.

İki haftalık yoğun uygulamalı eğitim sürecinde katılımcılar boyanın inceliklerini, özgün dokuların ve etkileyici efektlerin nasıl yaratılacağını kapsamlı bir şekilde öğrendi. Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylar, bu alanda çalışan mimarlık ofisleri ve uygulama firmaları ile tanıştırılarak boya uygulamalarını yapmaya da başladı.

Decomaster Art Academy 2. Dönem Eğitimleri Başladı

Akademi, ilk dönem eğitimlerinin ardından hız kesmeden yeni eğitim grubunun derslerine de Gebze’deki Nippon Paint fabrikasında başladı. 20 yeni katılımcı ellerine fırçalarını alarak ilk denemelerini yaptı.

Nippon Paint ile Decomaster Art Academy

Akademide teknik dersler dışında da eğitimler var. Nippon Paint, Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği tarafından kurulan BUiyiİş ile birlikte geliştirdiği projeyle katılımcılara kendi işini yapabilmenin kapısını aralamayı hedefliyor. Bu nedenle, Nippon Paint Decomaster Art Academy’de iletişim, sosyal medya kullanımı, finansal okuryazarlık, girişimcilik gibi eğitimler de veriliyor.

Decomaster Art Academy’de 2024 yılı sonuna kadar yirmişerli gruplar halinde sanat, tasarım, resim ve benzeri bölümlerin öğrencisi ya da mezunu olan 200 kişinin eğitim görmesi hedefleniyor.

*Bu içerik Nippon Paint iş birliği ile hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları