preloader

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

16.10.2017
Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Yazı Boyutu:

Tıpkı cildimiz gibi saçlarımız da yaş alıyor! 30’lu yaşlardan itibaren saç tellerinde ortaya çıkmaya başlayan incelme, elastikiyet kaybı, kolay kırılma ve yoğunluk azalması gibi problemlere bir de mevsim geçişlerinde artan dökülme de ekleniyorsa, artık saçlarınıza biraz daha ilgi gösterme zamanı. Daha güçlü, canlı, yoğun ve dolgun görünümlü saçlar için bu adımları takip edin.

Peeling’le Saç Köklerini Uyarın

Evet, yanlış okumadınız; saç derisine banyodan önce peeling uygulamaktan bahsediyoruz. Bu adım saç köklerini toksinlerden arındıracak, kan dolaşımını harekete geçirerek sonrasında kullanacağınız bakım ürünlerinin deriye daha iyi nüfuz etmesini sağlayarak ürünlerin etkinliğini artıracak.

Kérastase Chronologiste Soin Gommage Rénovateur, mikro-partiküllü altın parlaklığındaki dokusuyla saç derisinde detoks etkisi gösteriyor, saç teline hafiflik hissi kazandırıyor ve saç köklerini canlandırarak bakıma hazırlıyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

%100 vejetaryen içeriğe sahip olan saç peelingi The Body Shop Fuji Green Tea Cleansing Hair Scrub ise Japonya’dan toplanan yeşil çay, nane, tuz kristalleri gibi özleriyle saç derisini toz, duman, ter ve ürün kalıntıları gibi yabancı maddelerden arındırırken, organik bal içeriği sayesinde aynı zamanda saça nem sağlıyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Yaşlanma Karşıtı Bakım Yapan Şampuan Kullanın

Saç tellerinizde eskiye oranla incelme ve cansızlık gözlemliyorsanız, günlük şampuanınızı yaşlanmaya başlayan saçların güçlenmesine yardımcı olan anti-aging etkili şampuanlarla değiştirin.

Vichy Dercos Densi-Solutions, formülasyonunda yer alan ‘rhamnose’, ‘filloxane’ ve E vitamini sayesinde saça anında hacim katıyor, kolay kırılan saç tellerini güçlendiriyor ve kalınlaştırıyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Klorane Anti-Age Aging Hair Thickness & Vitality, içeriğindeki zeytin ekstresiyle saçın eski canlılığına ve yumuşaklığına kavuşmasına, saç teli kalınlığının ve kalitesinin artmasına katkıda bulunuyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

{771863}

Onarıcı Saç Kremiyle Nemlendirirken Güçlendirin

Saç telini içten dışa onararak nemlendiren bakım kremleriyle saçlarınız dayanıklılığını yeniden kazansın. Aveda Invati Thickening Conditioner, içeriğindeki soya proteini ve doğal türevli aminoasitler sayesinde saç üzerinde koruma kalkanı oluşturarak ağırlaştırmadan kökten uca saç tellerini güçlendiriyor. Organik sertifikalı zerdeçal ve ginseng ile saçların dökülmeden uzamasını sağlıyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Olgun saçlar için formüle edilmiş olan saç kremi Shu Uemura Prime Plenish Vitalizing Conditioner, içeriğindeki yasemin esansiyel yağıyla zamanla zayıflamış olan saçları nemlendiriyor, besliyor ve dolgunlaştırıyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Maskeyle Saç Tellerini Yeniden Yapılandırın

İncelmiş ve çatallanmış saç tellerini iyileştirmek ve dış etkenlere karşı korumak için her bir saç telini onararak elastikiyet sağlayan, saça parlaklığını yeniden kazandıran maskelerden yardım alın. Güçlü antioksidan olan doğal ağaç özünü pro-vitamin B5 olarak da bilinen ‘panthenolle’ ile birleştiren Wella Professionals Elements Renewing Mask, iç keratin hücre yapısını onarmak için saça derinlemesine nüfuz ediyor ve nemi saçta hapsediyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Özellikle boyalı ve kimyasal işlem görmüş hasarlı saçları yeniden hayata döndürmek için geliştirilen John Frieda Full Repair, tek kullanımda bile saçtaki hasarı % 90’a varan oranda onarıyor. İçerdiği Omega-3 açısından zengin Inca Inchi yağıyla saçları ağırlaştırmadan yumuşatıyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

{772021}

Serumla Yeni Saç Oluşumunu Artırın

Banyo sonrası saç derisine uygulanan kadın tipi saç dökülmesine karşı etkili serumlar saç kökünü güçlendirerek daha dayanıklı hale getiriyor, saç derisini uyararak yeni saç oluşumunu tetikliyor. L’oréal Professionel Serioxyl Denser Hair formülündeki ‘stemoxydine’ ile 3 aylık düzenli kullanım sonucunda saç köklerini uyandırarak sayısı 1700’e varan yeni saç oluşumu sağlıyor, aynı zamanda mevcut saçların dolgunluğunu artırıyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Seskavel Anti Hair Loss Ampoules ise saç foliküllerini onararak kırılgan ve zayıf saçları güçlendiriyor, saç dökülme probleminin önüne geçiyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Gıda Takviyeleriyle Saçı İçeriden Besleyin

Saçlarınızdaki problemlerin protein, vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorsanız, mutlaka öncesinde doktorunuza danışarak, sağlıklı saçlar için gerekli olan vitamin ve mineralleri bulunduran gıda takviyelerinden destek alabilirsiniz.

Phyto Phytophanere hodan ve pirinç kepeği yağı ile saçlara parlaklık, nem ve hacim veriyor. İçeriğinde bulunan maya, çinko, B2, B5, B6, B8 ve E vitaminleriyle saçları ve tırnakları güçlendirmeye yardımcı olurken, Omega 3 ve C vitaminiyle de antioksidan etki yaratarak yorgunluk ve stres kaynaklı saç dökülmelerini önlemeye yardımcı oluyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Ducray Anacaps ise sağlıklı uzayan, daha güçlü ve hacimli saçlar için primroz yağı, biotin, demir, aminoasit, B6 ve E vitaminleri içeriyor.

Saçlara Anti-Aging İçin 6 Bakım Önerisi

Elif Tuncel
Elif Tuncel Tüm Yazıları