preloader

Yaratıcı Tatlıların Adresi: Godiva

Yaratıcı Tatlıların Adresi: Godiva

Yazı Boyutu:

Güzel bir sohbet eşliğinde yaratıcı tatlılar denediğimiz Godiva’yı tüm detaylarıyla anlattık. Zorlu Center’da yer alan mekânın menüsünden ambiyansına kadar bilmeniz gerekenleri keşfedin.

Oldum olası çikolatayı çok severim, çikolatalı tatlılar ise zayıf noktam diyebilirim… Çikolatalı tatlıların belki de hiç tatmadığımız hallerini deneyimlemek için Zorlu Center’daki Godiva’ya gidiyoruz. İçeriye girdiğimizde Godiva ekibi bizi çok sıcak karşılıyor. Girişin hemen sağ tarafındaki çeşitli çikolatalar beni kendilerine çekse de derin bir nefes alıp birazdan yiyeceğimiz tatlıları bekliyorum!

Güzel bir sohbet eşliğinde tatlıya doyduğumuz bu günden arta kalanları sizinle paylaşmak istedim.

Ambiyans

Yaratıcı Tatlıların Adresi: Godiva

İçeriye adım attığınız anda Ahmet Güneştekin’in Godiva’ya özel yarattığı kalp şeklindeki eserle göz göze geliyoruz. Aslında sanatçı bu eseri Sevgililer Günü için tasarlamış ancak o kadar güzel ve dükkânla uyumlu ki ekip eseri orada tutma kararı almış. İçerisi tatlı ve küçük bir alan, birkaç masa ve geniş çikolata reyonu görüyorsunuz. Dışarı ise çok daha geniş. Yine büyük bir çikolata reyonu ve rahatça oturabileceğiniz masalar var. Zorlu Center’ın kalabalığından kaçmak için güzel bir nokta.

Lokasyon

Levazım, Koru Sokağı No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Meydan Katı

Konum için tıklayın.

Menü ve Tatlı Çeşitleri

Yaratıcı Tatlıların Adresi: Godiva

Godiva’nın ikonik çikolata kaplı çileği.

Godiva, beklentilerin üzerinde yiyecek/içecek sunmayı ve yenilikçi olmayı kendine misyon edinmiş. Dolayısıyla menüde gördüğünüz tatlıları başka yerlerde hiç denememiş olabilirsiniz. Ünlü trüfleri, çift kalıpla üretilen çikolataları, Avrupa tarzı bisküvileri, sıcak çikolatası ve dondurmalı ürünleriyle misafirlerine bir şölen sunuyor diyebiliriz.

{771781}

En Çok Aklımda Kalanlar

Fıstıklı Krep

Yaratıcı Tatlıların Adresi: Godiva

İlk olarak Fıstıklı Krep ile tadıma başlıyoruz. Godiva ekibinin ballandırarak anlattığı lezzet masaya geldiğinde, “Gerçekten anlattıkları kadar var” düşüncesine kapılıyoruz. Menüde öne çıkan Fıstıklı Krep, özel fıstık karışımıyla sıcak olarak sunuluyor. Üzerindeki taze fıstık parçaları, eritilmiş Godiva çikolatası ve özel fıstıklı sosuyla, sadece benim değil herkesin favorisi olmaya aday!

Karamelli Pankek

Yaratıcı Tatlıların Adresi: Godiva

Sosu pankekin üzerine kendiniz döküyorsunuz, bu sırada harika görüntüler çıkıyor. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin!

Karamele karşı koyamıyorsanız, Karamelli Pankek’e bayılacaksınız demektir… Karamelli gold çikolata, Belçika’nın ünlü speculoos bisküvisi ve taze muz dilimleri yumuşacık pankek ile buluşmasıyla yaratılan tatlı birkaç kat olarak geliyor. Dolayısıyla karnınız kadar gözünüz de doyuyor. Pankek’in üzerinde ise taze meyveler yer alıyor. Bizimkinde çilek vardı ve tatlıyla çok uyumluydu.

Fondü

Yaratıcı Tatlıların Adresi: Godiva

Ve gelelim fondüye… Sanırım beni en heyecanlandıran lezzet fondüydü. Sunumuyla ön plana çıkan Godiva’nın fondü tabağı da tabii ki göz dolduruyor. Çikolatanın sıcak kalmasını sağlayan kabı, meyvelerin yer aldığı tabaklar ve fondü çatalları son derece şık. Godiva’nın lezzetli çikolatasını tattığınız anda daha önce yediğiniz fondülerle arasındaki farkı hemen hissedeceksiniz.

En Az Aklımda Kalanlar

Çikolata Kaplı Hurma ve Portal Şekeri

Godiva’nin ikonik çikolata kaplı çileğini herkes biliyordur. Neredeyse sınırsızca yiyebileceğim bu lezzet her zaman için favorim. Başlangıç için sunulan çileğin yanında yine üzeri çikolatalı kaplı hurma ve portakal şekeri vardı. Belki hurma ve şekeri çok sevmediğimden olabilir ama benim için çileğin yanında sönük kaldılar.

{771736}

Mekânın 3 Özelliği

Yaratıcı Tatlıların Adresi: Godiva

Iced Latte

  • Yaratıcı menüsü

  • Tabak sunumları

  • Hizmet kalitesi

Kimler Gitmeli?

Çikolata tutkunu herkes! Bunun yanı sıra kahve severlerin de uğrak noktası olabilir. Örneğin, dondurmayla sıcak espressonun karışımından yaratılan Affogato gibi pek çok denenmesi gereken kahve çeşidi mevcut.

OGGUSTO Yazı İşleri Yöneticisi Cemre Bosnalı’nın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları