preloader

İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

16.07.2022
İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

Gastronomi dünyasının yepyeni bir yıldızı var: Bubble Tea. Asya’dan tüm dünyaya açılan ve şimdilerde herkesin dilinde olan Bubble Tea nedir, İstanbul’da Bubble Tea bulabileceğiniz adresler nereler, tüm detayları öğrenin.

Ülkemizde sosyal medya sayesinde, sıradan buzlu çayların pabucunu dama atma noktasına gelen bir lezzetle tanışın: Bubble Tea. 32 yıl önce ilk kez Tayvan’da popüler olan daha sonra tüm dünyaya açılan Bubble Tea adından anlayacağınız üzere minik baloncuklardan oluşan, bugüne kadar deneyimlediğinizden çok farklı bir çay.

İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

Bubble Tea Nedir?

Türkiye’de İnci Çayı olarak da bilinen Bubble Tea’nın orijinalinde çay ve süt karışımı: topioka adı verilen küçük hafif sakızımsı baloncuklar bulunuyor. Tabii çay bazlı veya çeşitli aromadaki bu içeceğin tadını daha da ön plana çıkarmak için şimdiki baloncukları meyve, bal, çikolata gibi tatlarda bulmanız mümkün.

“Ben çay içmem” diyen kahveseverleri bile kendine bağımlı hale getiren Bubble Tea adının içeceğin içindeki baloncuklardan geldiğini düşünse de aslında Bubble Tea ismini; çalkalandıktan sonra üst tabakada oluşan kalın köpükten alıyor.

İstanbul’da Bubble Tea Mekanları

İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

Ülkemizde de kısa sürede büyük bir popülerliğe kavuşan Bubble Tea özellikle İstanbul’da birçok mekanda servis edilmeye başlandı bile. Hatta sırf Bubble Tea’ye özel kafeler de mevcut. Peki, Asya’dan Amerika’ya, Avrupa’dan sonra şimdi de ülkemizde meşhur olan Bubble Tea’yi İstanbul’da deneyimleyebileceğiniz mekanlar hangileri? Bubble Tea yapan mekanları sizler için sıraladık.

Avrupa Yakası’nda Bubble Tea Nerede İçilir?

Melez Tea Lab, Maslak

İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

Çayın her halini büyük bir keyifle yudumluyor ve keşfedilmeyen tatları denemek istiyorsanız, tamamı el yapımı çaylarla misafirlerini ağırlayan Melez Tea Bar favori mekanlarınız arasına girmeye aday. Beyaz çaydan Matcha’ya kadar geniş ürün çeşidine sahip bu mekan aynı zamanda orijinal Bubble Tea’yı deneyimlemek için de harika bir seçim.

Adres: Reşitpaşa, Kongre Cd. 81/A, 34400 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0212 229 29 69

Tea Taste, Beşiktaş

İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

Şehrin en popüler Bubble Tea mekanlarından Tea Taste, geleneksel Asya tarifine sadık kalmaya ek olarak kendi imzasını taşıyan eğlenceli tatlar sunuyor. Karamelli, sütlü, meyveli ve Matcha’lı çeşitleri ve büyük boy kaplarıyla, Bubble Tea’nin doyasıya tadına varmanızı garanti ediyor.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şehit Dursun Bakan Sk. No: 14/A, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0212 296 85 55

Bubble Pup, Beşiktaş

İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

Diğer Bubble Tea tariflerinin dışında kendilerine özgü bir reçete kullanan Bubble Pup, Beşiktaş’taki mekanlarında herkesi farklı bir deneyime davet ediyor. Fotoğraflarda harika çıkacak kareleri kolayca yakalayabileceğiniz Bubble Pub’ta sipariş vereceğiniz Bubble Tea’nın lezzeti kadar sunumundan da etkilenmeye hazır olun.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Hattat Tahsin Sokak, No: 27A, Beşiktaş, İstanbul

Telefon: 0537 266 28 46

Monster Teashop, Beşiktaş

İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

Küçük ve sıcak ortamında eğlenceli çaylar yapan Monster Teashop, minimal tasarımı ve birbirinden leziz inci çayı seçenekleriyle adından söz ettiriyor. Blue Aegean sea, esmer şeker şurubu içeren monster boba, Thai milk tea, strawberry matcha latte, monster fruit tea veya jasmine green tea seçeneklerinden biriyle gününüzü renklendirebilirsiniz.

Adres: Vişnezade, Süleyman Seba Cd. No: 76/B, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: (0212) 259 17 40

Anadolu Yakası’nda Bubble Tea Nerede İçilir?

Poppin Bubble Tea & Coffee, Kadıköy

İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

Türkiye’nin ilk Bubble Tea mekanlarından Poppin Bubble Tea özellikle Anadolu Yakası’nda oturanların uğrak yerlerinden biri olmaya aday. Bubble Tea’nin adını aldığı köpüklü Bubble Tea’leriyle ünlü olan Poppin Bubble Tea, her gün öğlen 12 ile akşam 21 arası açık.

Adres: Caferağa, Bademaltı Sk. No:36/B, 34722 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 330 89 61

Dem Moda, Kadıköy

İstanbul’da Bubble Tea İçebileceğiniz Yerler

İstanbul’daki en iyi çay mekanlarından biri olan Dem, menüsüne Bubble Tea ekleyen yerlerden. Özellikle yaz aylarında çay tiryakilerinin vazgeçilmezi haline gelen Dem’in Buzlu Çayları kadar iddialı bir giriş yapan Dem’in Bubble Tea seçenekleri arasında: böğürtlenli, frenk üzümlü, çilekli ve hibiskus yer alıyor.

Adres:Caferağa, Şair Nefi Sk. 9/A, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: 0216 449 26 00