preloader

Mükemmel Bir Ten Makyajı İçin Yapmanız Gerekenler

20.03.2023
Mükemmel Bir Ten Makyajı İçin Yapmanız Gerekenler

Yazı Boyutu:

Bobbi Brown Eğitim Direktörü Hellen Pillini’ye mükemmel makyajın sırlarını ve bu köklü makyaj markasını vazgeçilmez yapan özellikleri sorduk.

Köklü makyaj markalarından Bobbi Brown; her kadını kendi makyaj artisti yapabilmek için çalışan mağazaları ve tamamı cildi iyileştirmeye ve bakım yapmaya yarayan içeriklere sahip ürünleriyle, her daim popülerliğini, yenilikçi ve öncü imajını koruyor.

Yaklaşık 20 yıl kadar önce, bana eyeliner sürmenin ne kadar kolay olduğunu, highlighterın makyajda nasıl harikalar yarattığını, göz çevresine özel bir renk düzeltici ve kapatıcının fondötenden çok daha gerekli olduğunu öğrettiği için Bobbi Brown’un vazgeçilmez markalarım arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bobbi Brown Eğitim Direktörü Hellen Pillini’ye markayı vazgeçilmez yapan özellikleri ve mükemmel makyajın sırlarını sorduk.

Mükemmel Bir Ten Makyajı İçin Yapmanız Gerekenler
Hellen Pillini

Bobbi Brown’la yollarınız nasıl kesişti?

24 yılı aşkın bir süredir ELCA bünyesindeyim. Bobbi Brown’la ilk tanışıklığım ise 2008’e dayanıyor. Bobbi Brown Yunanistan’da piyasaya çıktığında, benden Eğitim Sorumlusu olmamı istediler. Markayı tanıdığımda her şeyine aşık oldum. İlk bakışta aşk dersem yanlış olmaz sanırım… Ben bir cilt bakım bağımlısıyım. Bobbi Brown’da da her şey cilt ve tenle ilgili. Bir artistry (makyaj sanatçısı) markasının cilt bakımına bu kadar önem veriyor olması fikri beni çok etkiledi. Normalde Artistry markalar cilde fazla odaklanmaz ama Bobbi Brown’a göre her zaman makyaja cilt bakımıyla başlamanız gerekir çünkü ancak ona iyi baktığınızda mükemmel bir makyajınız olur. Farkı yaratan da budur; cildinize iyi baktığınızda ve ona iyi gelen içerikler sunduğunuzda, mükemmel bir makyaj için ihtiyacınız olan mükemmel cilde kavuşursunuz.

Mükemmel bir makyaj için ihtiyacınız olan mükemmel bir cilt…

Bobbi Brown’u diğer artistry markalardan ayıran şey nedir sizce?

Az önce de söylediğim gibi bir makyaj markası olarak cilt sağlığına bu kadar yoğun eğiliyor olmamız, bizim en büyük farklarımızdan biri. Özellikle pandemi sonrası birçok kişi cilt bakımına daha çok önem vermeye başladı. Biz bu konuda şanslıyız çünkü Bobbi Brown olarak cilt bakımı bizim her zaman önceliklerimizdendi. Bizim sadık kullanıcılarımız da bu felsefemize fazlasıyla alışıklar ve cilt bakım ürünlerimizin ne kadar iyi ve etkili olduğunu farkındalar. Üstelik sadece cilt bakım serimizde değil, tüm makyaj ürünlerimizde de cilt sağlığına fayda sağlayan içerikler mevcut.

Ancak özellikle bir ürünümüz var ki senelerdir en çok satanların başında geliyor. Vitamin Enriched Face Base hem cildi nemlendirmek için tek başına uygulanan hem de makyaj altına bir baz olarak uygulanan çok amaçlı bir ürün. İçerdiği vitaminler sayesinde cildi nemlendirirken dolgunlaştırmaya ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı oluyor. Makyaj bazı olarak uygulandığındaysa cildinizi makyaja hazırlıyor ve fondöteninizin tüm gün bozulmadan pürüzsüz kalmasını sağlıyor.

Bir diğer önemli noktaysa, her kadının kendi makyaj sanatçısı olabileceği felsefesini benimsemesi. Bazı kullanıcılarımız kendi makyajlarını yapamayacaklarını düşündükleri için bu konuda başkalarına bağımlı hale gelebiliyor. Biz Bobbi Brown mağazalarında hem size uygulamalar yapmak hem de bu uygulamaları öğretmek için çalışıyoruz. Yani tüketicilerimiz mağazalarımıza geldiğinde onlara sadece makyaj yapmıyoruz, makyajlarını nasıl yapmaları gerektiğini de anlatıyoruz. Bobbi Brown’un buna imkan sağlayan kullanımı kolaylaştırılmış profesyonel ürünleri, mağazalarımızdaki çalışanlarımızın öğretme hevesiyle birleştiğinde; herkesin kendi makyajını başarılı bir biçimde yapabileceğine inanıyoruz. Bobbi Brown’da her şey bu iki amaç üzerine dayanıyor. Her bir kullanıcımızın yüzünün güzelliğini görmeyi ve buna odaklanmayı seviyoruz. Bizim için her kadın güzeldir, sadece yüzümüzde daha güzel hissettiğimiz bölgeleri biraz daha ön plana çıkartmayı öğretmemiz yeterli…

Her kadın kendi makyaj sanatçısı olabilir.

Fondötenin yapay durmasını sevmeyen ancak cildini pürüzsüz göstermek isteyen kadınlar için bir öneriniz olur mu?

Cildin fondötenli güzel görünmesini sağlamak için öncelikle fondötensiz de güzel görünmesini sağlamak gerekiyor. Bizim için güzel bir ten makyaj, teni kapatan değil makyajın altından nefes alabilen ve ışıltılı bir cilt görünümü sağlayan makyajdır. Bu amaçla daha önce bahsettiğim Vitamin Enriched Face Base’i öneriyorum. Hem cilde bakım yaparak daha ışıltılı ve güzel görünmesini destekliyor hem de fondötenin cilt üzerinde çok daha pürüzsüz ve ışıltılı durmasına olanak sağlıyor.

Makyajda bir diğer önerim, ne kadar az o kadar iyi… İhtiyaç duyulan bölgelere miktarı artırarak daha fazla kapatıcılık sağlayabilirsiniz ancak her zaman az ürünle başlayın. New York Moda Haftası’nda, tüm görünüşlerin harika olduğunu bildiğiniz zaman bile, size mümkün olduğunca az fondöten kullanmaya çalıştığımızı söyleyebilirim. Göz çevresine düzeltici ve kapatıcı uyguladıktan sonra sadece ihtiyaç duyulan yerlere fondöten uyguluyoruz. Tüketicilerimize öğretmek istediğimiz de bu. Çünkü mükemmel makyaj, her şeyi sürmek değildir. Çok fazla makyaj karmaşadır, bu yüzden farkı yaratan daha az makyajdır.

Mükemmel Bir Ten Makyajı İçin Yapmanız Gerekenler
Esra Er Kursan, Hellen Pillini

Ten makyajına göz çevresinden başlamak da büyük önem taşıyor. İlk olarak göz çevrenize düzeltici (corrector) uygulayın ve renk tonunu eşitleyerek kapatıcıya hazır hale getirin. Devamında kapatıcıyla göz çevresinde istediğiniz pürüzsüz görünümüne ulaştığınızda, cildinizde kamufle etmeniz gereken çok daha az yer olduğunu fark edeceksiniz. Hatta önce tek gözünüze düzeltici ve kapatıcı uygulayıp yüzünüzün iki tarafını karşılaştırın. Nasıl bir fark yarattığını kendi gözünüzle görebilirsiniz.

Kapatıcıyla göz çevresinde istediğiniz pürüzsüz görünüme ulaştığınızda, cildinizde kamufle etmeniz gereken çok daha az yer olduğunu fark edeceksiniz.

Fondöten’in okside olmasını, yani belli bir süre sonra ciltte renk değiştirerek koyulaşmasını nasıl engelleyebiliriz?

Gün içinde maruz kaldığımız kirliklik nedeniyle, yüzün daha çok yağlı bölgelerinde fondöten okside olabiliyor. Bu duruma karşı size iki önerim olacak; ilki Bobbi Brown Skin Long Wear Weightless Fondöten. Uzun süre kalıcı ve oksidasyona karşı şekilde tasarlandı. Mağazamızı ziyaret edip, makyaj sanatçımızla görüşerek kendiniz için mükemmel uyum sağlayan tonu bulun ve uygulayın. Gün sonuna kadar fondötenin renk değiştirmediğini göreceksiniz. İçeriğiyle cilt bakımına da fayda sağlayan bu ürünü sabah 7’de sürüyorum ve gün içinde hiç rötuş yapmadan bütün günü rahatlıkla geçirebiliyorum.

İkinci olarak da az önce bahsettiğim Vitamin Enriched Face Base’in deneme boyunu mağazalarımıza gelerek mutlaka istemeli ve deneyerek farkı kendi gözlerinizle görmelisiniz. İçerdiği antioksidanlar sayesinde oksidasyonla direkt olarak savaşan bir ürün.

Bu iki ürünü birlikte kullandığınızda sadece renk değiştirmeyen bir fondötene değil, tüm gün dayanan mükemmel bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Makyajın simli gibi yapay bir şekilde parlamasını değil, cildin doğal bir şekilde ışıldamasını önemsiyoruz.

Kusurları yansıtan ışıltılı makyaja nasıl ulaşabiliriz?

Bobbi Brown’da herkes için taze, sağlıklı ve ışıltılı bir cilt imkânı sunuyoruz. Cildin makyajlıyken de doğal cilt gibi görünmesi gerektiğine inanıyoruz. Ancak daha taze, sağlıklı ve ışıltılı olmasını hedefliyoruz. Tüm ürünlerimizin cilt bakımına fayda sağlayacak şekilde formüle edilmesinin nedeni de tam olarak budur. Örneğin Vitamin Enriched Face Base’i, Bobbi Brown Skin Long Wear Weightless Fondöten’le beraber kullandığınızda, tam da bu sonucu elde edersiniz. Çevrenizdeki insanlar imrenerek cildinize ne yaptığınız sorabilir… Makyajın simli gibi yapay bir şekilde parlamasını değil, cildin doğal bir şekilde ışıldamasını önemsiyoruz.

Ayrıca sadece bu amaç için tasarlanmış en ikonik ürünlerimizden Highlighting Powder ile abartıdan uzak, doğal bir ışıltı efekti görebilirsiniz.

Mükemmel Bir Ten Makyajı İçin Yapmanız Gerekenler

Favori Bobbi Brown ürünleriniz hangileri?

İlki tabii ki Vitamin Enriched Face Base. Bobbi Brown Skin Long Wear Weightless Fondöten ile birlikte kullandığımda yorgun olsam bile harika bir cilt görünüm elde ediyorum. Ardından kullanım kolaylığı sunan Long Wear Cream Shadow Stick geliyor. Vaktiniz yokken bile bu ürünlerle dumanlı veya doğal bir göz makyajı yapabilirsiniz. Birbirleriyle kolay bir biçimde karışacak ve gün boyu dayanacak şekilde tasarlandılar. Daha önce de söylediğim gibi sabahları fazla vaktim olmuyor ve bu 3 ürünle etkisi tüm gün süren, hızlı bir makyaj yapmak benim çok kolay oluyor.


Bir ürün daha eklemem gerekirse bu kesinlikle Extra Lip Tint olurdu. Her çantamda bir tane var! Dudaklara bakım yapıyor ve daha dolgun görünmelerini sağlıyor. Bunu yaparken de çok hafif ve tatlı bir renk veriyor.

Son olarak da Highlighting Powder’ı söyleyebilirim. Bu çok işlevli ürünü gözlerde, elmacık kemiklerinde ve daha dolgun görünmesi için dudak üstünde rahatlıkla kullanabiliyorum.

{31809}

Bobbi Brown kadınını tarif eder misiniz?

Markanın en temel direklerinden biri New York ruhu ve hızı. Bobbi Brown kadını da bu hıza kolayca adapte olacak kadar enerjik ve kendinden emin ama aynı zamanda da kolay ve zahmetsiz. Yani gerçek hayatın içinden kadınlar için gerçek hayata uygun ürünler ve makyaj sanatı sunuyoruz.

Mükemmel Bir Ten Makyajı İçin Yapmanız Gerekenler

Son olarak 2023 makyaj trendlerini öğrenebilir miyiz?

Şu an New York Moda Haftası için hazırlanıyoruz. Daha az makyaj ve daha fazla cilt olacak. Cam gibi ciltler, ışıltılı yüzler şu an gerçekten trend. Dudaklarda, yanaklarda ve gözlerde, tek renkli ve aynı tonda monokrom görünümlerle 90’lara göndermeler olacak. Markayı piyasaya sürdüğümüzden beri trend yaratma felsefemize bayılıyorum.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları